Jak założyć stronę www
3 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)

Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/Tumisu-148124/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=896175"> Tumisu</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=896175"> Pixabay</a>

Każdy kto już posiada swoją stronę internetową, zastanawia się jak w najprostszy i najtańszy sposób wypozycjonować swoją witrynę. Oczywiście nie może zabraknąć działań w postaci katalogowania, jednak proces ten jest czasochłonny a czasami mało efektywny, szczególnie jeżeli skupimy się na darmowych i małowartościowych katalogach. Ale nawet dobre katalogowanie jest tylko jednym z etapów pozycjonowania i zdobywania wartościowych linków. Innym etapem jest pisanie artykułów tematycznych z odnośnikiem w treści zwanych Presell Pages. Jednak nie wszyscy potrafią napisać kilkanaście czy kilkadziesiąt artykułów na ten sam temat i do tego dobrych jakościowo. Dodając artykuł do precla, trzeba też pogodzić się, że nie zawsze nasz artykuł zostanie zaakceptowany(szczególnie jeżeli mamy do czynienia z solidnymi serwisami). Inną wadą precli jest to, że musimy się dostosować do regulaminu strony(długość teksu, ilość linków) i często sporo czekać aż artykuł zostanie zaakceptowany. Presell Pages także szybko powstają i szybko znikają wraz z naszym artykułem, a my nawet o tym nie wiemy.

 

Blog jako zaplecze

Bardzo dobrym, prostym i darmowym rozwiązaniem, jest stworzenia własnego zaplecza w postaci blogu tematycznego. Zakładamy darmowy blog, choćby na blogger.com, i piszemy tam to, co na się żywnie podoba. Sami decydujemy o długości wpisów, ile i jakie linki umieszczamy w treści postów i sami zarządami artykułami. Oczywiście najlepiej aby temat blogu był ściśle powiązany z tematyką strony do której linkujesz i być w nim jak najwięcej unikalnego i wartościowego tekstu, co nieznaczny, że od czasu do czasu nie możesz umieszczać ciekawych artykułów z innych serwisów. Wiadomo, czym więcej treści tym lepiej, ale wystarczy, że raz na tydzień napiszesz coś na temat związany z pozycjonowaną witryną i frazą. Nie musi być to teks wysokiej jakości, co nie znaczy, że nie należy się starać aby taki był.

 

Przykład

Gdy posiadamy stronę o tematyce sportowej staramy się aby były tam rzetelne i fachowe informacje. Raczej nie będziemy na takiej stronie pisać o osobistych i luźnych przemyśleniach i komentarzach do wydarzeń sportowych – tą funkcję może zastąpić nam właśnie blog. Wstawiając linki w treści blogu lub w „ulubione strony”, wzmacniamy nasz serwis, równocześnie nie ujmując na jego wartości merytorycznej. Oczywiście nie musisz zakładać darmowy blog, możesz wykupić domenę i założyć go na własnym serwerze z pomocą aplikacji wordpress, lub innej dostępnej na twoim serwerze. W ten sposób siła takiego blogu będzie większa. Nic nie tracisz na takim rozwiązaniu, twoja pierwsze zaplecze wiele Cię nauczy. Czy skorzystasz z takiego rozwiązania, oczywiście wybór należy do Ciebie.

Grafika: Pixabay

cyberfolks

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.