Jak założyć stronę www
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ten artykuł jest głównie skierowany do osób, które już założyli swoją stronę i pragną aby stała się popularna i widniała w pierwszych wynikach wyszukiwarki, co nie znaczy, że tą wiedzą nie mogą się zapoznać osoby dopiero planujące stworzenie własnej witryny. Bo czym szybciej zrozumiesz proces pozycjonowania i działania wyszukiwarek, tym lepiej.

Pozycjonowanie to temat rzeka, trendy ciągle się zmieniają, a bardzo złożony algorytm Google chce aby wyniki były jak najbardziej trafne i naturalne(z większym lub mniejszym skutkiem).

Jak wiadomo o sukcesie w wyszukiwarkach w dużej mierze decydują linki prowadzące z innych stron do strony naszej. Na początku dodajemy strony do katalogów i stron typu presell pages i w ten sposób zdobywamy linki. Możemy też kupować linki w takich serwisach jak Prolink. Wszystko to wymaga ciągłej pracy i pieniędzy, a pozycja nadal może nas nie zadowalać. Jest to kluczowa kwestia dla osób prowadzących sklepy lub strony nastawione na dochód. Niestety brak pozycji w Google = brak dochodów. Dodatkowo nasza praca może pójść na marne gdyż serwisy typu presell pages i katalogi stron często „padają”, wraz z naszymi wpisami. Jak rozwiązać ten problem i sprawić, że nasza praca nie będzie szła na marne? Otóż stworzyć własne zaplecze pozycjonerskie!Przypomnijmy co znaczy „zaplecze” w świecie pozycjonowania i stron www. Można to nazwać zbiorem własnych stron stworzonych z myślą o pozycjonowaniu innej strony. Mówiąc prościej, tworzymy stronę internetową (najlepiej powiązaną tematycznie), umieszczamy tam unikalne treści i wstawiamy linki do strony pozycjonowanej. Jak pisałem w jednym z pierwszych artykułów, pierwszą stroną zapleczem może być blog tematyczny na darmowej platformie blox.pl lub blogspot. Ale to dobre jest tylko na początek. Frazy wysoko konkurencyjnie potrzebują dużo solidnego pozycjonowania. Ten kto myśli o poważnym pozycjonowaniu i takiego potrzebuje, musi pomyśleć o własnym profesjonalnym zapleczu.

Od czego zacząć? Niestety od zgromadzenia nieco środków. Chcesz aby Twoje zaplecze było wartościowe, musisz zainwestować w domeny, unikalne artykuły i podlinkowanie stron zapleczowych tworząc tzw. piramidę linków. Pamiętaj link przechodzący przez inny link nabiera jeszcze większej mocy. Ale nawet jak masz duże zdolności do pisania artykułów i tekstów to ciężko Ci będzie zapełnić swoje strony zapleczowe własnoręcznie. Na szczęście branża "copywriterska" jest rozwinięta i z zakupem unikalnej treści za rozsądną cenę nie będziesz miał problemów. Możesz to zrobić na Allegro, w serwisach typu Textmarket lub wystawić zlecenie na oferia.pl. Co do jakości artykułów na strony zapleczowe, to Twoja decyzja. Za lepsze artykuły zapłacisz dwa lub trzy razy więcej niż za zwykłe tzw. teksty seo. Jak masz budżet lub własną wiedzę, możesz stworzyć wartościowego bloga z ciekawymi tekstami, a i jego wartość będzie większa. Ale pamiętaj, aby link z takiego bloga lub strony miał swoją wartość i znacząco wzmocnił pozycjonowaną witrynę musisz go podlinkować tak samo jak stronę pozycjonowaną.

Tu może pojawić się problem, bo strony zapleczowe niechętnie są przyjmowana do katalogów stron. W takim wypadku możesz zdecydować się na kupno kilku linków pozycjonujących na dłuższy okres czasu (link kupione na miesiąc/dwa nie wiele dadzą). Możesz też kupić dodanie swojej strony zapleczowej do katalogów presell pages. Pozycjonerzy robią to hurtowo używając synonimizerow i programów do automatycznego dodawania wpisów – takie aukcje znajdziesz na allegro. Takie pozycjonowanie nie jest najwyższych lotów, ale na stronę zapleczową w zupełności wystarczy. Pamiętaj też o tym aby nie dodawać linków na nowo-utworzonej stronie, poczekaj aż nabierze mocy i zdobędzie jakąś wartość Page Rank. Może to być okres kilku tygodnie, a nawet paru miesięcy.

I teraz bardzo ważna sprawa. Najlepiej jest gdy zaplecze nie stoi na tym samym adresie IP co strona pozycjonowana, gdyż Google od razu się połapie, że jest to jedno konto hostingowe. Oczywiście jak postawisz jedną czy dwie strony zapleczowe na tym samy hostingu i będziesz linkował, nic się nie stanie, ale jak chcesz pozycjonować na większą skalę i bardziej efektywnie to warto pomyśleć o różnych adresach IP. Pozycjonowanie w obrębie jednego serwera o tym samy adresie IP nie będzie efektywne.

Decydując się na kilka nie dużych stron zapleczowych, najrozsądniej skorzystać z Hostingu Seo, który jest specjalnie stworzony do potrzeb pozycjonerskich. Wykupując zwykły hosting byłbyś zmuszony kupić kilka kont w kilku firmach, co jest mało opłacalne i niewygodne. Hosting seo pozwala na zakładanie stron na różnych adresach IP, co wyszukiwarka rozpoznaje jako strony na niepowiązanych ze sobą serwerach. Hosting seo jest droższy od zwykłego o podobnych parametrach, ale nie wielkie konto seo dla początkujących można już kupić za 100 zł. Mając kilka podlinkowanych i powiązanych tematycznie stron, możemy dać sporego kopa dla swojej witryny.

Wracając do tworzenia stron zapleczowych, to najlepiej robić co na aplikacji Wordpress. Wybierając hosting seo z instalatorem aplikacji, skrypt na kilku domenach zainstalujemy w parę minut. Nie ma też problemów z szatą graficzną, gdyż darmowych szablonów do wordpressa jest mnóstwo. Dodatkowo treść publikowana w Wordpressie szybko się indeksuje przez wyszukiwarki.

Przedstawiam cały proces tworzenia zaplecza w podpunktach.

1. Kupno hostingu seo

2. Kupno domen

3. Zadbanie o unikalną i powiązaną tematycznie treść

4. Podlinkowanie swoich stron zapleczowych

5. Wstawienie linków pozycjonujących

6. Radość z lepszych wyników w Google

 

Zobacz również...

cyberfolks

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.