Jak założyć stronę www
webwave

Chyba już nikt nie wyobraża sobie prowadzenie jakiejkolwiek firmy czy działalności gospodarczej, bez firmowej strony www. Internet, to w tej chwili jedyne źródło informacji dla większości ludzi. Nie dziwi więc to, że jeżeli czegoś szukamy to najpierw zaglądamy do internetu. A tam dziesiątki ofert, do wyboru do koloru. Także, jeżeli traktujesz poważnie swój biznes, nawet jeśli jest malutki, to "strona wizytówka" jest planem minimum.

I tu dla wielu pojawia się problem, bo nie wiedzą jak się zabrać do tej kwestii. Jaka ta strona powinna być? Ile powinna kosztować, aby nie przepłacić? Czy założyć ją samemu czy komuś zlecić? Głębszą analizę kreatorów możesz naleźć tutaj.

Dostaję często wiadomości z pytaniem o strony firmowe, gdyż własnie takie są najczęściej zakładane. Często mają być to tylko strony wizytówki lub po prostu z ofertą firmy.

Najprostszą, najszybszą i relatywnie tanią metodą na stronę internetową dla swojej firmy, jest skorzystanie z kreatora stron. Tu, na naszym rodzimym rynku najbardziej znane kreatory to kreator w home.pl, kreator w nazwa.pl, kreator Wix.com, kreator Webwavecms.com czy mFirma.eu. Bez zbędnego owijania w bawełną, moim zdaniem najlepszą opcją jest własnie kreator Webwavecms.com. Jest to rodzima marka, ma najlepszą ofertę cenową w porównaniu do konkurencji oraz jest szybki i prosty w obsłudze. Cena to tylko 300 zł netto za rok. W tej cenie otrzymujemy:

 • Darmowa rejestracja domeny .pl
 • Brak reklam
 • Automatyczne zgłaszanie do Google
 • Własny adres strony
 • Skrzynki email we własnej domenie
 • Bezpieczny certyfikat SSL
 • Gwarancja stałej ceny
 • Zaawansowane kopie zapasowe
 • Tworzenie stron pod własną marką - White Label
 • Darmowy hosting
 • Kreator stron www bez ograniczeń
 • Możliwość tworzenia stron dla innych oraz praca zespołowa
 • Darmowe szablony
 • Nieograniczona ilość podstron
 • Nieograniczona pojemność dysku
 • Nieograniczona przepustowość
 • RWD (np. wersja na telefon)
 • Darmowy bank zdjęć
 • Pomoc premium po polsku
 • Uproszczona edycja strony - panel CMS
webwave
Szablony Webwave

szablony

Kreator oferuje blisko 40 nowoczesnych responsywnych szablonów (baza szablonów stale powiększana), przez co stworzenie strony jest dziecinnie proste, gdyż otrzymujemy gotową stronę, na którą wstawiamy swoją treść, zdjęcia, grafikę, kontakt itd. Szablony możesz podejrzeć tu: https://webwavecms.com/szablony-stron-internetowych. Na stronie głównej  znajdziesz też projekty stworzone przez klientów Webwave.

Co ważne, nie ma maksymalnego limitu stron, tak jak u konkurencji i żadnych płatnych dodatków. W Webwave możesz od razu wykupić domenę, jeżeli jeszcze jej nie posiadasz. Ekipa z Webwave jest naprawdę miła i pomoże rozwiązać ci każdy problem. Kreator to nie tylko gotowe szablony. Jeżeli masz czas i chęć możesz sam zaprojektować swój indywidualny szablon lub zlecić to firmie. Kreator jest stale udoskonalany, są dodawane nowe funkcje przez co nie zostaniesz w tyle ze swoja stroną. Kreator daje też możliwość prowadzenia bloga, co jest obecnie bardzo popularne.

Na dowód swoich słów, żebyś nie pomyślał/a, że jest to jedynie reklamowy wpis, przedstawię ofertę konkurencji.

Oferta Izraelskiej marki Wix.com zaczyna się od 540 zł brutto. Możesz kupić tańszy pakiet, tyle, że na twojej stronie firmowej będą się pojawiać reklamy...nie twoje reklamy!! Z kolei w pakiecie za 440 zł mamy jedynie 2 GB transferu danych, co może Ci nie wystarczyć, zatem sensowną opcją minimum jest pakiet Unlimitet za 540 zł.. Zaletą będzie duża ilość szablonów bo jest ich kilkaset, wiele funkcji jak funkcja sprzedaży, która jest dostępna w pakietach "Dla firmy" ( grafika poniżej). Wix także można przetestować za darmo, co polecam zrobić przed ewentualnym zakupem.

Szablony Wix
WIX

Pakiety "Dla Twojej firmy"
Kreator w Nazwa.pl nie jest ani tańszy ani lepszy, na domiar złego nie daje możliwości darmowego testu. Posiada tylko 18 darmowych szablonów, zresztą niezbyt nowocześnie wyglądających. Ogólnie kreator ten nie jest nawet nazywany kreatorem a "wizytówką". Ogólnie bez szału.


Więcej szału jest w Home.pl. Warto polecić ten kreator. Posiada ładne szablony, wiele funkcji i dodatków ale nie należy do najtańszych. Jest tam kilka opcji kreatora. Ceny zaczynają się od 576 zł netto za rok(uwaga na ceny promocyjne, które obowiązują tylko przez pierwszy rok). Ta najtańsza opcja ma ograniczenie podstron do 20 oraz 36 motywów do wykorzystania. Aby w pełni korzystać z możliwości kreatora w home.pl trzeba wybrać droższy pakiet i zapłacić ponad 1000 zł! Czyli dużo drożej niż w Webwave. Jeżeli planujesz drobną sprzedaż możesz wybrać najdroższą opcję kreatora eCommerce za ponad 1500 zł za rok, ale po co skoro za te pieniądze raczej należy pomyśleć o aplikacji eSklep stricte do sprzedaży. Nieco się rozpędziłem bo clue jest takie, że jest to dobry kreator ale musisz zapłacić 3 razy tyle niż u polskiej konkurencji. Home.pl nie polskie? Tak, od 2015 r. jest w już niemieckich rękach.
Oferta cenowa kreatora w home.plAlternatywą jest jeszcze także kreator w mFirma.eu. Ceny zaczynają się od 300 zł netto za rok. Oferuje sporo gotowych szablonów, choć nie są zbyt nowoczesne. Wadą kreatora też jest ubogość w funkcje, przez co nadaje się do podstawowej strony wizytówki. Trzeba też dopłacić za taka podstawową funkcje jak konto pocztowe.

Oczywiście pominąłem kilka kreatorów mniej popularnych, jak chociażby uCoz, bo nie są ani lepsze ani tańsze ani bardziej funkcjonalne. Pominąłem też kreatory przy kontach hostingowych jak Sitebuilder, które obecnie w mojej opinii nie mają sensu. Bo jeżeli ktoś już zakupi własny hosting, to powinien skorzystać aplikacji Worpdress, te rozwiązanie zajmie ci jednak trochę więcej czasu. Jeżeli interesuje cię kwestia Worpdressa pisałem o tym w oddzielnym artykule.

Podsumowując! Kreator stron Webwavecms jest najlepszą opcją na szybką stronę www dla firmy ale i nie tylko. W stosunek ceny do jakości wypada najkorzystniej. Jest to Polska firma, która prężnie się rozwija, oferując dobrą usługę w przystępnej cenie.

Zachęcam do przetestowania kreatora za darmo. Ogólnie jeżeli nie możesz czegoś przetestować, nie kupuj tego. Zawsze wszystko lepiej sprawdzić samemu/samej.

Hostido

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.