Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

All in One Migration - przenieś WordPress łatwo i przyjemnie

    >>>
  • Home
  • BlogAll in One Migration – przenieś WordPressa łatwo i przyjemnie

5 lipca, 2021 admin 0 Comments

All In One Migration – jak przenieść WordPress na inny hosting

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy to musimy przenieść naszą stronę na inną domenę, subdomenę czy katalog. W przypadku instalatora aplikacji migracja w obrębie jednego konta hostingowego nie stanowi większego problemu, gdyż za pomocą Instalatora aplikacji w prosty sposób „klonujemy” na dowolną domenę naszego WordPressa czy też inną aplikacją jak Joomla czy Prestashop.

Problem pojawia się, gdy musimy przenieść aplikacją na inne konto hostingowe, niezależnie czy na tę samą domenę, czy też na inną. Na szczęście w przypadku WordPressa, również i to nie jest wielkim problem. Trzeba też w tym miejscu zaznaczyć, że ogólnie przenoszenie niedużych blogów, witryn firmowych czy sklepów nie stanowi dużego problemu dla programisty i osoby tym się zajmującej. Jednak ja biorę pod uwagę laików i webmasterów hobbystycznych. I tu WordPress pokazuje kolejną przewagę nad Joomla i innymi CMSami.

WP All in One Migration

Spośród setek darmowych wtyczek mamy i takie, które nam to ułatwią. Jedną z nich jest WP All in One Migration. Zatem wystarczy, że w świeżo zainstalowanym WordPressie, tam, gdzie ma się znaleźć docelowa strona, którą chcemy przenieść, Instalujemy wtyczkę All in One Migration.WP All in One Migration

Kolejnym krokiem jest również zainstalowanie wtyczki All in One Migration na WordPressie „dawcy”, z którego skopiujemy bloga. Wtyczka ta skopiuje nasze wszystkie pliki wraz z bazą danych, wtyczkami, motywami, komentarzami, ustawieniami SEO, multimediami, oraz naszymi hasłami. Czy to nie jest coś pięknego!?
Przed zrobieniem kopii i wyeksportowaniem pliku, warto usunąć niepotrzebne wtyczki i motywy.

Zatem wchodzimy do wtyczki, klikamy „Eksportuj” i wybieramy formę kopii. Najprościej w postaci pliku. Po utworzeniu kopii naszej witryny pobieramy ją na nasz komputer.
Kolejny krokiem jest zaimportowanie tegoż pliku na WordPressie docelowym. Czyli wchodzimy w dodatek All in One Migration i importujemy pobrany wcześniej plik. Po wgraniu pojawi się komunikat o tym, że dane zostaną zastąpione, tu klikamy „kontynuuj” i po chwili nasza nowa stara witryna oparta na WordPress powinna być skopiowana. Przenosiłem w ten sposób blogi kilka razy i nigdy nie napotkałem problemów. Dla pewności dobrze aby „goły” WordPress, na którego przenosimy bloga, był na tym samym adresie http. Tzn. jeżeli strona jest na https to goły blog również na https i na odwrót, jeżeli stary jest na http to golas również. Zmiany w linkach i dodanie certyfikatu SSL dokonasz sobie już po przeniesieniu bloga.

Eksportuj WordPress

Podsumowując, wtyczka świetna i jeszcze mnie nie zawiodła. Są inne, ale lepsze jest wrogiem dobrego i korzystam z tej.  WP All in One Migration daje możliwość prostego klonowania witryn opartych na WordPress, tak samo ja to się ma w przypadku Instalatora skryptów. Pozwala nam też robić zwykły backup, którego możemy trzymać na komputerze. Wtyczka jest darmowa, ale aż się chce wesprzeć twórcę takich rozwiązań, gdyż jeszcze kilka lat temu za usługę przeniesienia WordPressa trzeba było zapłacić informatykowi.

Zobacz także: Najlepszy Hosting Ranking

Hostido hosting

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.