Jak założyć stronę www
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wybierając pierwszą firmę hostingowi, kierujemy się zwykle parametrami konta i ceną pakietu, zapominając nie co o cenie domeny w tejże firmie. Prawdą jest też to, że osoby zaczynające przygodę ze stroną www, rzadko decydują się na zakup domen w innych firmach i podpinanie je pod konto na którym jest witryna. To tego przyczynia się również to, że większość firm dodaje domeny do konta hostingowego w cenach promocyjnych lub wręcz za darmo. Darmowa domena? Super! Biorę to! Po roku okazuje się, że zaoszczędzonych kilkanaście złotych przy rejestracji domeny, przepada w kosztach przedłużenia domeny. A te sięgają nawet 120 zł za domenę .pl. Dla ludzi mniej oszczędnych i prowadzących tylko jedną stronę, być może cena ta nie robi wrażenia, ale dla osób mających podpiętych pod serwer kilka domen już tak!

Więc jeżeli zależy wam na kosztach utrzymaniu domeny lub domen, zawsze sprawdzajcie cennik przedłużenia domeny. Należy też pamiętać, że zmianę rejestratora domeny nabytej po promocji, można dokonać zazwyczaj dopiero po pierwszym roku rozliczeniowym. Więc trzeba zapomnieć o nabywaniu darmowych domeny w jakieś firmie i zmienianiu operatora na tańszego przed odnowieniem.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować domeny tam gdzie jest najtaniej i podpinać je pod swoje konto lub konta hostingowi w innych firmach. Jedyne co trzeba zrobić to zmienić adresy DNS. Być może dla osób początkujących brzmi to groźnie, ale nie jest.

W panelu klienta wchodzimy w ustawienia domen i przy interesującej nas domenie zmieniamy dwa pola: DNS1 i DNS2, na takie adresy jakie ma firma, pod konto której podpinamy domenę(oba adresy dns są podawane w danych konta hostingowego w Panelu Administracyjnym, są również przysyłane mailem przy zakupie hostingu, możesz też zapytać o to swego usługodawcy. W ten sposób mamy hosting tam gdzie chcemy, a za domeny płacimy tam gdzie jest to najtańsze(tak robi większość webmasterów).

W takim razie gdzie znajdziemy najtańsze domeny? Na pierwszym miejscu jest międzynarodowa firma przeznaczona bardziej dla profesjonalistów. Mowa o ovh.pl, tam domenę .pl kupimy za niecałe 50 zł ! Druga lokata przypada firmie hekko.pl, a trzecia ex aequo firmom Swift.pl , Masternet.pl i Seo-host.pl, u których domenę .pl można nabyć już za 55,35 zł, a na trzeciej pozycji znajdziemy firmę ionic.pl(56,58 zł). Jest jeszcze kilka firm wyróżniających się tanimi domenami. Oto zestawienie:

Ovh.pl - 49,99 zł

Hekko.pl - 53,66 zł

Iswift.pl - 55,35 zł

Masternet.pl - 55,35 zł

Seo-host.pl - 55,35 zł

Ionic.pl - 56,58 zł

Netmark.pl - 59,04 zł

Hoseo.pl - 63,96 zł

* Cena(brutto) obejmuje domenę .pl

Komentarze   

0 # Monika 2015-12-15 11:57
Bardzo ciekawy wpis, widzę, że poświęciłeś wiele pracy na przygotowanie takiego zestawienia, ale pominąłeś firmę microhost.pl lub seohost.pl, gdzie domeny są za 40,20 zł netto ( 49,44 zł brutto ) bez żadnych prowizji i dodatkowych opłat :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Audat 2016-11-03 23:06
Bardzo zbliżona czołówka. Ja rok temu analizowałem oferty, teraz wiele się nie zmieniło. Tylko, że... np w seohost nie ma opłaty za przelew elektroniczny. Co już ich stawia na 1 pozycji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # alcatrazzz 2019-06-05 20:53
Zrob zestawienie opłat za domeny po roku. Nie bedzie żadnego z podanych przykłądow w tabeli - wszystko grubo ponad 120 zl / najtanszadomena .pl płace bez podatku vat, mam darmowa poczte, serwer ftp i mysql i bez podatku vat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # admin 2019-06-05 22:01
Ceny nalezałoby zaktualizować, ale ceny były podane brutto za odnowienie czyli "za rok".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Miłosz 2019-06-18 21:43
W https://Gnum.pl domeny .pl można odnowić za 39.57 zł netto a dla posiadaczy 100 domen cena spada do 34.99 netto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.