Jak założyć stronę www
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Jakiś czas temu na naszej stronie pojawił się pierwszy wpis poświęcony gotowym szablonom dla Joomla!. Przedstawiliśmy w nim nie tylko same tempaltki, dzięki którym mogliście stworzyć funkcjonalne strony www, lecz także przeanalizowaliśmy rynek systemów zarządzania treścią. Skorzystaliśmy wtedy z danych organizacji w3tech, która monitoruje rozwój stron www na świecie i podaje codziennie raporty o popularności różnych rozwiązań.

Według otrzymanej informacji od 17 stycznia 2017 liderem wśród systemów zarządzania treścią był WordPress, a srebro otrzymał Joomla! Patrząc na nowe dane ze strony w3tech można upewnić się, że kolejność liderów nie zmieniła się (rys. 1). Przeciwnie, za ten czas ilość stron zbudowanych za pomocą WordPress wzrosła na 0,1% i teraz wynosi 58.6% od ogólnej liczby witryn realizowanych w oparciu o dowolny CMS.

Jeśli w poprzednim wpisie przedstawiliśmy produkty dla Joomla!, to jak mogliście zrozumieć z tytułu dzisiejszego artykułu, zebraliśmy zestaw motywów dla WordPress. Ponieważ ten system jest liderem rynku, a więc dla niego stworzone są tysięcy różnych darmowych i płatnych tempalatek, musieliśmy pokombinować, aby przedstawić 10 najbardziej ciekawych produktów. Jak i poprzednio, wybraliśmy dla Państwa motywy od TemplateMonster, który realizuje templatki dla WordPress zaczynając od 2006 roku.

Wśród przedstawionych motywów znajdziecie Państwo ciekawe projekty poświęcone różnym tematom niszowym. Gdy wśród nich nie znajdziecie Państwo interesującego was tematu, nie przejmujcie się. Każdy z motywów ma rozbudowane opcje personalizacji, dzięki czemu można szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. Oprócz tego podane templatki są na licencji GPL, a więc mogą być używane wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron www.

Do dodatkowych przewag poniższych motywów można odnieść responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. W paczce z templatką jest niezbędna dokumentacja, co pomoże szybciej poradzić sobie z tym produktem. A jeśli wyniknie jakikolwiek problem związany z instalacją i użyciem motywu, możecie skorzystać się Państwo z pomocy specjalistów wsparcia technicznego w templatemonster 24/7.

P.S. Zwrocie uwagę, że obrazki używane w wersji demonstracyjnej nie dostępne są po pobieraniu motywu. Związano to z typem licencji, który zabrania używać komercyjne zdjęcia.

Zapraszamy, więc do bliższego zapoznania z motywami.

Imperion - szablon biznes i usługi

Szablon Wordpress biznes

Za pomocą motywu Imperion stworzycie szerokie spectrum stron biznesowych zaczynając od tematów finansowych, a kończąc na tematach związanych z elektroniką i informatyką . Templatka ma 6 gotowych motywów potomnych, co pozwala wybrać najbardziej pasujący temat dla twego projektu. Szablon możesz dostosować do własnych potrzeb używając wygodnej opcji personalizacji, a dokonywane zmiany oglądać na bieżąco.

Projekt strony głównej zależy od wybranego projektu. Jednak każdy z nich łączy w sobie stylowe efekty animacyjne i jakościową grafikę. Przy tym strona nie będzie obciążona skryptami, dlatego będzie ładować się szybko na różnych urządzeniach mobilnych. Szablon posiada wygodną nawigację z rozwijanym menu górnym.

Motyw Imperion należy do nowej linii produktów TemplateMonster. Zostały w nim połączone możliwości Cherry Framework 5.0 i zestawem modułów JetElements, który dodaje jeszcze więcej elementów do użytku. Także motyw korzysta się z wizualnego edytora treści Elementor, który pozwala zarządzać elementami strony dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”. Templatka poprawny ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.JohnnyGO! - szablon Wordpress budowa i remonty

Szablon Wordpress remonty i budownictwo

Johnny Go to wielofunkcyjne rozwiązania do tworzenia szeroko pojętych stron o tematyce budowlanej i remontowej. Jeśli prowadzisz firmę oferujecie usługi czyszczenia, przewozów, naprawy dachów oraz remont w mieszkaniach, podany szablon na pewno przypadnie ci do gustu. Zawiera on szereg skórek tematycznych, co pozwala wybrać optymalne rozwiązania dla swego biznesu. Oprócz tego templatka zawiera wszystkie niezbędne funkcje do promowania marki w Internecie.

Każdy z wybranych motywów ma swój ciekawy projekt, który w najlepszy sposób zaprezentuje Państwa usługi dla klientów. Na stronie głównej dostępne są szereg sekcji z różnymi informacjami. Dzięki nim osoby odwiedzające mogą szybko znaleźć odpowiedzi na interesujące pytania. Oprócz tego możecie prowadzić bloga i dzielić się użytecznymi poradami z użytkownikami.

Podany szablon został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Oprócz tego zawiera dodatkowe rozszerzenia takiej jak; suwak Revolution Slider i paczka modułów i widgetów JetElements. Oprócz tego motyw wspiera inne popularne wtyczki dla WordPress, co pozwala uzupełnić go w brakujące opcje.


Spreaker
- szablon Wordpress usługi
Szablon Wordpress usługi

Jak wypływa z nazwy tego motywu poświęcony jest on stronom oferującym usługi doradcze. Oczywiście na własne potrzeby możecie dostosować go do innych tematów niszowych. Pomogą w tym wygodne opcje zarządzania wyglądem, które zostały przeniesione w sekcję „Personalizacja” w panelu administracyjnym WordPressa. Także razem z templatką dostaniecie Państwo grafikę komercyjną, którą legalnie możecie używać na blogu.

Projekt szablonu został wykonany w czarno-białych kolorach z lekkim naciskiem na pomarańczową barwę. Oprócz tego połączono w nim stylowe efekty animacyjne, jakościowe obrazki i dużą typografię. To wszystko pozwała skupić uwagę odwiedzających na ważnych informacjach na stronie internetowej. Przy czym templatka nie jest obciążony skryptami i dlatego strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed o GTmetrix.

Do motywu zostały dodane popularne wtyczki Cherry i dodatkowy zestaw rozszerzeń JetElements. Dzięki temu możecie korzystać z MegaMenu, projektów i usług i wyszukiwarki Cherry, opcji mediów społecznościowych, przełącznika kolorów itd. Templatka wspiera również fonty webowe Google oraz zawiera mapę Google. Szablon Speaker jest responsywny i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.Monstroid 2 - szablon uniwersalny

Szablon Wordpress sklep www

Monstroid 2 to nowa edycja uniwersalnego motywu flagowego dla WordPress. Jest to potężne rozwiązanie, które może być używane do realizacji szerokiego spektrum stron www zaczynając od blogów hobbistycznych, a kończąc na dużych sklepach internetowych.

Ten motyw łącze w sobie 9 gotowych stron poświęconych różnym tematom niszowym (ich liczba będzie ciągle się zwiększać). Oprócz tego Monstroid 2 zawiera 7 konfigurowalnych stylów nagłówka, 5 stylów stopki, 4 konfigurowalne style bloga itd. A dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji, można szybko modyfikować wygląd strony w trybie online.

Do kolejnych przewag motywu Monstroid można odnieść oparcie o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu do niego zostały wbudowane różne moduły rozszerzające jego funkcjonalność. Także tempalatka wspiera popularne wtyczki z wordpress.org i jest w pełni kompatybilna z WooCommerce, Power Builder oraz BuddyPress. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google, Linearicons i technologię Retina. To wszystko robi go cudownym instrumentom do tworzenia profesjonalnych strony www.

Szczegóły | DemoTrendMania - szablon z kategorii moda

Jeśli poszukujecie Państwo motyw do tworzenia blogu poświęconego modzie, na pewno musicie zwrócić uwagę na TrendoMania. Na pierwszy zrzut oka on ma dojść prosty projekt, jednak w tym jest jego przewaga. Przede wszystkim projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na zawartość strony. Po drugie, zawiera on wszystkie niezbędne opcje dla użytkowników, aby mogli czuć się komfortowo.

Motyw TrendoMania ma dwukolumnowy układ. Po prawej stronie znajdują się różne widgety, w tym wyszukiwarka, informacja o autorze, przyciski do profili strony w popularnych sieciach społecznościowych, kalendarz itd. Po lewej stronie – kluczowa zawartość, np. przegląd artykułów, informacja kontaktowa itd. Także motyw ma rozbudowaną nawigację za pomocą której można szybko dostać się do różnych rozdziałów strony.

Do podanej templatki zostały dodane różne moduły z Cherry Framework. Wśród nich można wyodrębnić rozwijane menu, mapę Google, mediatekę, kalendarz, newsletter itd. Motyw ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły | DemoSketchfield - szablon z kategorii tworzenie stron i IT

Podany motyw jest poświęcony projektowaniu webowemu, a więc będzie pasował do tworzenia stron dla firm, które świadczą tego typu usługi. Jednak dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji nie ma żadnego problemu dopasować go wygląd do innych tematów biznesowych.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak i różne sekcje z informacjami dotyczącymi działalności firmy. To są sekcje z przeglądem usług, ostatnich artykułów z blogu i obrazków z profili w Instagramie. Oprócz tego na górze i na dołe strony można znaleźć przyciski do profili firmy w portalach społecznościowych. A dostać się do pozostałej informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Podany motyw jest na 100% GPL. Dzięki temu może być modyfikowany i stosowany do tworzenia dowolnej liczby stron www na wielu domenach. Oprócz tego motyw zawiera moduły Cherry, dzięki czemu zawiera niezbędne funkcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Przy tym templatka wspiera popularne rozszerzenia dla WordPress, a więc możecie dodać ulubione wtyczki do strony internetowej.

Szczegóły | DemoAscendio - szablon z kategorii biznes i usługi

Ascendio to świetme rozwiązanie do tworzenia stron biznesowych. I chociaż jest poświęcony usługom doradczym, to nie ma przeszkód aby używać go do innych celów. Tym bardziej, że motyw zawiera rozbudowane opcje personalizacji, dzięki czemu jego projekt można szybko dopasować do różnych tematów biznesowych.

Projekt tego motywu jest wykonany w jasnych kolorach, a główny nacisk w nim został postawiony na jakościowe obrazki i dużą typografię. Przy tym strona domowa zawiera kluczową informację o firmie, która pozwala użytkownikom otrzymać wstępną wiedzę o działalności firmy i zapoznać się z oferowanymi usługami. To wystarczy, aby zainteresować odwiedzających i zachęcić do zamawiania odpowiednich usług na Państwa stronie.

Motyw Ascendio zawiera szereg ciekawych opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework 5.0. Do nich można zaliczyć rozwijane menu, mediatękę, opcje mediów społecznościowych, oś czasu, newsletter itd. Oprócz tego motyw wspiera WPML, dzięki czemu możecie tworzyć Państwo wielojęzykowe strony www.

Szczegóły | Demo
ReModel - szablon z kategorii mieszkanie i remonty

Jeśli prowadzicie Państwo firmę, która zajmuje się realizacją remontów i przebudową mieszkań, to na pewno będziecie potrzebowali stylowego projektu strony internetowej. Motyw ReModel jest właśnie takim rozwiązaniem. Oprócz ciekawego projektu, on zawiera szereg ciekawych opcji. Dzięki nim możecie tworzyć Państwo nowoczesną stronę bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, sekcja z informacją powitalną i przeglądem usług firmy, portfolio i ostatnimi artykułami z blogu. Oprócz tego na stronie jest formularz zapisywania na newsletter, dzięki czemu odwiedzające mogą dostawać ostatnie nowości dotyczące działalności firmy na skrzynkę pocztową. Czytelnicy mogą także dołączyć się do grona użytkowników firmy w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw RteModel jest zbudowany w oparciu o Power Builder, dzięki czemu możecie zarządzać Państwo elementami strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Także tempaltka zawiera zestaw modułów treściowych, co pozwala dodawać ciekawe zawartości i tworzyć oryginalne projekty stron. A dzięki obecności rozszerzonej dokumentacji możecie szybko zapoznać się ze wszystkimi opcjami tego motywu.

Szczegóły | Demo
Remi - szablon z kategorii sztuka

Podany motyw idealnie pasuje do tworzenia portfolio artystycznego. Do niego została wbudowana mediateka, dzięki której można w wygodny sposób przedstawić klientom pracy w postaci obrazków. Oprócz tego motyw ma prosty projekt, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na portfolio. A ponieważ strona nie jest obciążona nadmierną ilością widgetów i elementów graficznych, użytkownicy szybko znajdą interesującą ich informację.

Motyw Remi ma 2 kolumnowy układ. Tak, po lewej stronie znajduje się rozwijane menu i przyciski do profili witryny w sieciach społecznościowych. Po prawej stronie umieszczone jest portfolio, które przedstawia bloki z kluczowymi rozdziałami. Przy kliknięciu na każdy z nich można przejść do kategorii z odpowiednich produktami.

Do motywu zostały dodane podstawowe moduły realizowane za pomocą Cherry Framework. To są wspomniana powyżej mediateka, kalendarz, newsletter, kategorii produktów itd. Duża część z nich jest wyłączona, ale możecie dodać odpowiednie funkcje na stronę. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowej funkcjonalności, możecie skorzystać się z popularnych wtyczek dostępnych na serwisie wordpress.org.

Szczegóły | Demo
Bookground - szablon o tematyce; książki

Bookground to funkcjonalny motyw do tworzenia strony firmowej dla wydawnictwa. Jednak możecie dostosować go Państwo i do innych tematów biznesowych. Tym bardziej, ze motyw zawiera wszystkie niezbędne do tego opcje.

Projekt tego motywu jest wykonany w biało-czarnych kolorach z dodaniem fioletowego. Ostatni kolor używa się dla wyróżnienia elementów graficznych, np. przycisków, elementów listy itd. Sama strona domowa zawiera różne informacji dotyczące wydawnictwa. Tu można znaleźć sekcję z krótkim przegląd oferowanych usług, cenami, opiniami byłych klientów i ostatnimi artykułami z bloga. Oprócz tego na stronie jest formularz kontaktowy, dzięki któremu można wysłać pytania do menadżerów witryny.

Funkcjonalność motywu Bookground jest realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Do templatki zostały dodane rozwijane menu, kalendarz, mediateka, manager paneli bocznych. Oprócz tego motyw opiera się o Power Builder, dzięki czemu można zarządzać elementami strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”.

Szczegóły | DemoTaylor - szablon z kategorii księgowość

Jeśli poszukujecie motywu do tworzenia strony dla firmy, która świadczy szeroki spektrum usług związanych z księgowością, na pewno musicie zwrócić uwagę na Taylor. Podany templatka ma minimalistyczny projekt, w którym zostały połączone styl i prostota. Jednak to nie znaczy, że ona jest zbyt „prosta”. Do motywu zostały dodane kluczowe opcje realizowane za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki temu macie Państwo niezbędne instrumenty do stworzenia profesjonalnej strony www.

W odróżnieniu od innych motywów, pierwsze, co widzi użytkownik po wejściu na stronę głóną to formularz zgłoszenia na bezpłatną konsultację. Jest to świetnie podejście marketingowe, które pozwala zainteresować odwiedzających i zachęcić ich do spotkania z pracownikami waszej firmy. Także na tej stronie można znaleźć kluczową informację o działalności firmy. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można za pomocą rozwijanego menu górnego i menu tekstowego w stopce witryny.

Podany motyw ma rozbudowane opcję personalizacji, co znacznie upraszcza proces dopasowania wyglądu strony do potrzeb projektu. Możecie zarządzać Państwo elementami strony, zmieniać ich kolory, zawartość i to wszystko odbywa się w trybie online. Także motyw zawiera MegaMenu, mediatekę, opcji mediów społecznościowych, kalendarz itd. To wszystko pozwala budować profesjonalną stronę bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Szczegóły | DemoBailey - szablon z kategorii wnętrza i meble

Motyw Bailey przyda się do tworzenia strony dla firmy, która zajmuje się wyposarzeniem wnętrz. On ma elegancki projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na prostotę. Dzięki temu strona zawiera wszystkie niezbędne funkcje, przy tym nie jest obciążona nadmierną ilością elementów graficznych oraz animacjami.

Podany motyw ma 3-ch kolumnowy układ, co pozwala w wygodny sposób przedstawić informację dla osób odwiedzających. Po lewej stronie znajduje się menu, po centrum – portfolio z kluczowymi kategoriami, a po prawej – wyszukiwarka i przyciski do profili firmy w sieciach społecznościowych. Dzięki takiemu układowi elementów użytkownicy mogą szybko dostać się do interesującej informacji i nie tracić czas na zapoznanie z projektem witryny.

Do motywu Bailey zostały dodane moduły Cherry, rozszerzające funkcjonalność strony. Wśród nich można wyróżnić MegaMenu, mapę Google, kalendarz, mediatekę, newsletter, manager paneli bocznych itd. Cześć z nich jest wyłączona, jednak można dodać je za pomocą odpowiednich opcji w panelu administracyjnym WordPress.

Szczegóły | DemoTasty Bites - szablon z kategorii kulinaria

Za pomocą motywu Tasty Bites można zbudować stylowy blog kulinarny i dzielić się najlepszymi receptami z użytkownikami. Ale nie ma żadnego problemu, aby wykorzystać tempaltkę do realizacji blogów poświęconych innym tematom niszowym. Obecność wbudowanych modułów Cherry i opcji personalizacji znacznie upraszcza ten proces.

Na stronie głównej znajduje się dynamiczny suwak, kafelki z kluczowymi kategoriami blogu i krótki przegląd artykułów. Przy tym na panelu bocznym można znaleźć kalendarz i polecane artykuły. Wszytka pozostała informacja znajduje się w osobnych podstronach, dostać się do których można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Tasty Bites jest typowym motywem blogerskim. Jednak to nie oznacza, że on nie ma rozbudowanych dodatków. Do templatki zostały dodane rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, kalendarz, mediateka. Oprócz tego wspiera on fonty webowe Google i zawiera mapę Gogle. Także ten motyw jest całkiem responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły | Demo

Artykuł reklamowy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.