Jak założyć stronę www
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Jednymi z kluczowych przewag każdego systemu zarządzania treścią jest szeroki wybór szablonów i rozszerzeń, co pozwala szybko zmieniać wygląd strony i dodawać interesujące opcje. Odnosi się to i do Joomla! – jednego z najpopularniejszych CMSów na świecie, który według danych ze strony organizacji w3techs.com zajmuje 2 miejsce w rankingu (rys. 1):

Rysunek 1. Popularność systemów zarządzania treścią

Zgodnie z tym rankingiem wśród wszystkich stron zbudowanych w oparciu o dowolne systemy zarządzania treścią, 7,2% stron korzysta z Joomla! Drugi wskaźnik – 3,4%, - należy rozumieć, jako popularność systemu w odniesieniu do innych rozwiązań do tworzenia storn www. Czyli 3,4% wszystkich stron na świcie opartych jest o CMS Joomla!. I chociaż, jak widać z rysunku 1., te liczby są znacznie mniejsze niż w przypadku WordPress, to można jednoznacznie stwierdzić; miliony użytkowników korzysta z Joomla! i używają ten system dla realizacji swoich projektów.

 

Jeśli fo stworzenia własnej strony wybraliście Joomla!, to na pewno będziecie potrzebowali nowoczesnego szablonu, który ma nie tylko stylowy wygląd, lecz także zawiera wszystkie niezbędne opcje dla nowoczesnej i funkcjonalnej strony. Na naszej stronie możecie znaleźć porady jak samemu zainstalować Joomla!. Jednak postanowiłem przygotować zestaw z ciekawych templatek dla Joomla!, które pomogą wam zbudować nowoczesną stronę internetową.

Do dzisiejszego zestawu trafiły najnowsze szablony dla Joomla! ze strony znanej amerykańskiej firmy TemplateMonster, która tworzy templatki dla tego systemu od 2007 roku. Każdy z tych produktów zawiera unikalne funkcje, które dostosują witrynę do twoich potrzeb i branży. Jednak to nie przeszkadza zastosować szablony do wszelakich innych branż, gdyż każda paczka z szablonem zawiera niezbędne pliki PSD i rozszerzoną dokumentację, co pozwala szybko dopasować wygląd do potrzeb projektu. Poniższe szablony są w pełnie responsywne, to jest dostosowane do urządzeń mobilnych i przyjazne dla SEO. Dzięki temu nie musicie martwić się nad dodatkową optymizacją kodu dla wyszukiwarek internetowych. A gdyby wynikły jakiekolwiek problem z zakupionym szablonem, specjaliści ze wsparcia technicznego (24h/7) z chęcią pomogą go rozwiązać.

 

Oto lista proponowanych szablonów:

 

Jumerix - szablon uniwersalny

Szablon uniwersalny Jumerix Joomla

Jumerix to uniwersalny szablon, który można stosować do realizacji różnego typu stron www, zaczynając od blogów, a kończąc na forach. Zawiera on szereg funkcji i narzędzi, gotowe projekty dla strony głównej, bloga, sklepu oraz pliki PSD. Dzięki temu można szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb i wymagań użytkowników. Strona główna tego szablonu reprezentuje możliwości Jumerix. Dlatego na niej umieszczonych jest dużo elementów z różnymi funkcjami, które można wyłączyć oraz zamienić w panelu administracyjnym. I tak, na stronie znajduje się suwak, blok z zaletami firmy, krótką informacją powitalną, oferowanymi usługami, opiniami zadowolonych klientów i ostatnimi wpisami z blogu. Osoby odwiedzające mogą zapisać się również do newslettera oraz przejść do profili popularnych sieciach społecznościowych. Jak pisałem szablon Jumerix został wyposażony w ciekawe funkcje i narzędzia, takie jak; MegaMenu, suwak Swiper, wbudowany odtwarzać wideo, opcje mediów społecznościowych, galerię z filtrami, forum itd. Oprócz tego szablon jest responsywny i kompatybilny z wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki tczemu będzie on poprwnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

 

BeDentist - szablon z kategorii medycyna i stomatologia

Szablon BeDentist, jak wskazuje na to nazwa, jest przeznaczony do tworzenia strony dla branży stomatologicznej, i jest praktycznie gotowym rozwiązaniem w tym zakresie. Chociaż może być też dostosowany do innych tematów medycznych. Tym bardziej paczka z szablonem zawiera niezbędne pliki PSD, co pozwala szybko zmienić wygląd templatki nie do poznania. Projekt szablonu został wykonany w jasnych kolorach, zawiera tylko niezbędne elementy graficzne, dzięki czemu jest przyjazny i przejrzysty dla osób odwiedzających. Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, sekcja z informacją powitalną, usługami stomatologicznymi oraz opiniami klientów. Oprócz tego osoby odwiedzające mają możliwość zapisać się na wizytę za pomocą wygodnego kalendarza. Szablon BeDentis zawiera niezbędne funkcjie dla realizacji profesjonalnej strony bez stosowania dodatkowych rozszerzeń i modułów. Szablon ten będzie także kompatybilny z popularnymi dodatkami dla Joomla! Oprócz tego szablon ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO, a więc nie musicie dopasowywać go do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

 

 

S2 - szablon z kategorii biznes i usługi

S2 to stylowy i funkcjonalny szablon do tworzenia stron biznesowych. W jego projekcie zostały użyte ciekawe animacji realizowane w oparciu o HTML i JS oraz Parallax. Dzięki temu strona zbudowana za pomocą szablonu S2 ożywa podczas przewijania i najechania kursorem na różne elementy graficzne. Strona główna zawiera kluczowe informacji pozwalające osobom odwiedzającym zapoznać się z przewagami firmy oraz oferowanymi usługami z możliwością ich zamówienia. Na samym dołu strony znajduje się formularz kontaktowy. Dzięki niemu osoby odwiedzające mogą przekazać interesujące pytania do administratora strony. Podany szablon stworzony został w oparciu i jedną z ostatnich wersji Joomla!, a więc będzie kompatybilny z najnowszymi dodatkami dla tego systemu. Przy tym do templatki zostały zintegrowane z autorskimi rozwiązania producenta - rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, mapa Google itd., które pomogą stworzyć nowoczesną stronę www.

 

 

Crimzon - szablon z kategorii turystyka i podróże

Szablon Crimzon

Jeśli poszukujecie kreatywnego szablonu do stworzenia strony dla agencji turystycznej oraz witryny hobbistycznej poświęconej podróżom, zwróćcie uwagę na szablon Crimzon. W jego projekcie zostały połączone stylowe efekty animacyjne, jakościowe obrazki i duża typografia – ostatnie trendy w projektowaniu webowym. A więc strona oparta o ten szablon będzie wyglądała bardzo nowocześnie. Po wejściu na stronę główną użytkownik może znaleźć krótką informację o firmie, zapoznać się z oferowanymi wycieczkami i przejść do galerii zdjęć. Oprócz tego na stronie dostępny jest formularz kontaktowy. Wszystka pozostała informacja dostępna jest w odpowiednich podrozdziałach, do których dostać się można za pomocą rozwijanego menu. Do tego szablonu zostały wbudowane podstawowe funkcje, wśród których można wyróżnić: dynamiczny suwak, przełącznik kolorów, logowanie się za pomocą mediów społecznościowych, formularz kontaktowy itd. Razem z templatką dostaniecie niezbędne pliki PSD i rozszerzoną dokumentację, co pozwoli szybko dopasować jej wygład do potrzeb projektu.

 

IronMass - szablon z kategorii siłownia i fitness

Szablon Joomla siłownia i fitness

Podany szablon będzie idealnie pasować do stron firmowych siłowni, fitness klubów i ogólnie związanych ze sportem. Szablon został wykonany w czarnych, białych i czerwonych kolorach, dzięki czemu można w lekki sposób wydzielić zawartość strony. Szablon zawiera również przełącznik kolorów, co pozwala ustawić 1 z 3 dodatkowych schematów kolorystycznych. W ten sposób można szybko zmieniać wygład strony. Na stronie głównej znajduje się informacja o siłowni i oferowanych programach treningowych. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się również z trenerami pracującymi w siłowni, i zapisać się na ich kanały w popularnych sieciach społecznościowych. Oprócz tego strona zawiera sekcję z fotografiami z galerii, formularzem zapisania do newslettera i opiniami klientów. Pod czas tworzenia szablonu zostały użyte stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki nim strona „ożywa” pod czas przewijania. Także ten szablon zawiera dodatkowe moduły, dzięki którym wzbogacimy stronę w kluczowe funkcjie. Dzięki temu nie trzeba instalować dodatkowych rozszerzenia dla Joomla!

 

 

Olive - szablon z kategorii kuchnia jedzenie kulinaria

Szablon Joomla kulinaria

Projekt tego szablonu jest poświęcony oliwom i produktom z oliwek. Ale można go łatwo i szybko dostosować do innych tematów gastronomicznych. Dla tego w paczce z templatką są pliki PSD, a sam szablon zawiera opcję przełączenia schematów kolorów. Szablon Olive ma kreatywny projekt, w którym główny nacisk został postawiony na jakościową grafikę i dużą typografię. Oprócz tego strona główna jest wizytówką dla firmy, znajduje się na niej kluczowe informacje dotycząca jej działalności i realizowanych projektów. Wszystkie pozostałe informacje dostępne są w odpowiednich rozdziałach, do których dostać się można za pomocą rozwijanego menu. Do podanego szablonu zostały dodane dodatkowe moduły, dzięki którym wzbogacisz stronę o niezbędne funkcje i opcje. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, galerię z filtrami, zakładki, chmurę tagów itd. Szablon Olive jest responsywny, a więc będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych z rożną rozdzielnością ekranu.

 

 

Natural Stone -szablon z kategorii dom i podłogi

Jeśli prowadzicie firmę, która zajmuję się wyposażeniem wnętrz, to na pewno Natural Stone odpowiednim szablonem do przedstawiania działalności w sieci. Podany szablon spełni oczekiwania i potrzeby waszych użytkowników i klientów. Ma on elegancki design wykonany w czarno-białych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupi się na zawartości strony. Strona główna zawiera suwak, przegląd kategorii i ostatnio dodane wpisy z blogu. Dostać się do informacji kontaktowej, blogu i galerii można za pomocą rozwijanego menu. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą dołączyć się do grona fanów firmy na Facebooku lub innych portalach społecznościowych. Podany szablon zawiera suwak, Stick-to-Top Menu, przełącznik kolorów, zakładki ulubionych stron, moduł pozwalający logować się za pomocą konta w popularnych sieciach społecznościowych itd. Templatka jest przyjazna dla SEO, a więc nie musicie tracić czasu na dodatkową optymalizację kodu.

 

 

Student Activities - szablon z kategorii szkolnictwo i edukacja

Kreatywny szablon, który może być używany do tworzenia szerokiego spektrum stron związanych z edukacją, nauką i szkolnictwem zaczynają od szkół i studiów, a kończąc na ofertach z kursami i szkoleniami. Templatka posiada pliki PSD, co pozwala szybko dopasować wygląd strony do potrzeb projektu.

Projekt strony głównej wykonany według stylu Metro, który przeszedł w projektowanie webowe z urządzeń Microsoft. Oznacza to, że główny obszar strony zajmują kostki zawierające obrazki i linki do artykułów z różnymi informacjami dotyczącymi oferty strony. Dzięki użyciu animacji, te kostki ulegają efektom graficznym podczas odtwarzania strony i najechania myszką na elementy graficzne. Do innych zalet szablonu można dodać obecność rozwijanego menu, galerii z filtrami, opcji mediów społecznościowych, mapy Google itp. Templatka wspiera popularne dodatki dla Joomla!, dzięki czemu można szybko rozszerzyć jej funkcjonalność. A jeśli pojawi się jakikolwiek problem z tym szablonem, można skorzystać z pomocy specjalistów wsparcia technicznego z templatemonster.com.

 

 

Bernard Show - szablon o tematyce prawniczej

Podany szablon będzie idealnie pasować do tworzenia strony o tematyce prawniczej. Ma on elegancki wygląd, w którym połączone są styl, prostota i funkcjonalność. Dzięki temu strona zbudowana w oparciu o ten szablon zawiera wszystkie niezbędne funkcje, a przy tym nie jest obciążona nadmierną ilością elementów graficznych przesz co wygląda poważnie, jak przystało do tematyki. Na stronie głównej dostępna jest informacja o firmie, oferowanych usługach i wykaz kwalifikacji. Odwiedzający witrynę mogą skorzystać z formularzu kontaktowego i napisać do managera strony oraz zadzwonić za pomocą dostępnego numeru telefonu. Dostać się do pozostałych informacji można za pomocą menu, ukrytego w „hamburgerze”. Podany szablon zawiera dodatkowe moduły, dzięki którym otrzymacie Państwo niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony bez dodatkowych opłat. To są rozwijane menu, galeria z filtrami, formularz kontaktowy, mapa Google itd. Oprócz tego szablon wspiera popularne dodatki dla Joomla!, dzięki czemu możecie szybko rozszerzyć jego funkcjonalność.
Harvest - szablon z kategorii rolnictwo

Za pomocą tego szablonu można zbudować funkcjonalną stronę dla firmy z branży rolniczej. Jednak nie przeszkadza dopasować go do innych celów biznesowych. Dzięki obecności plików pliki PSD ten proces nie zajmie zbyt dużo czasu. Kluczowym elementom strony głównej jest dynamiczny suwak, który zajmuję cały obszar ekranu. Dzięki dużemu rozmiarowi można go używać dla prezentacji działalności firmy, dodając odpowiednie grafiki na temat rolnictwa. Także na tej stronie można zapoznać się z oferowanymi usługami i charakterystyką firmy, które wyróżniają ją z pośród konkurencji. Do zalet szablonu Harvest można zaliczyć obecność przełącznika kolorowych schematów i możliwość logowania się za pomocą konta facebooku, twittera czy Google. Templatka również zawiera MegaMenu, galerię z filtrami, formularz kontaktowy AJAX, suwak itd. A jeśli tych funkcji będzie za mało możesz je rozszerzyć za pomocą innych dodatków dla Joomla! Szablon będzie z nimi kompatybilny.Adam Cooper - szablon o tematyce pisarskiej
Szablon Joomla książki

Szablon ten o tematyce pisarskiej i idealnie nadaje się do stworzenia personalnej strony dla pisarza, wydawcy książek, publicysty, copywritera i tematów pokrewnych. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem, który został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. W projekcie także zostały wykorzystane efekty animacyjne zbudowane w oparciu o HTML i CSS oraz Parallax. Dzięki temu strona „ożywa” podczas poruszania się po niej.

Strona domowa zawiera wszystkie kluczowe elementy dla przedstawienia autora, jego książek i prac. Jest sekcja z krótkim bio i umiejętnościami autora, opisem książki i cenami. Osoby odwiedzające mogą także zapisać się na newsletter oraz skontaktować się z autorem telefonicznie oraz drogą mailową. Dostać się do pozostałych rozdziałów można przez rozwijane menu górne.

Przedstawiony szablon został zbudowany w oparciu o T3 Framework, dlatego zawiera ciekawe funkcje. Oprócz tego posiada on MegaMenu, UI Elements, formularz kontaktowy, formularz zapisywania na newsletter, chmurę tagów itd. Oprócz tego szablon wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Templatka ma poprawny kod i jest przyjazna pod kątem SEO.


Createra - szablon o tematyce IT
Szablon Joomla IT

Za pomocą tego szablonu możecie Państwo stworzyć stronę dla firmy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Projekt templatki został wykonany w biało-czarnych kolorach z dodaniem różowej barwy. Główny nacisk położono w nim na jakościowe obrazki i dużą typografię. Szablon zawiera także gotowe projekty dla podstron, co pozwala szybko rozbudowywać witrynę.

Na stronie głównej nie znajdziecie Państwo suwaka, zamiast niego użyto się dużego obrazka, tzw. Hero Image. Do niego można dodawać zdjęcie firmy i pracowników oraz najlepsze produkty. Poniżej znajduje się sekcja opisująca oferowane produkty i zalety firmy w porównywaniu do konkurencji. Odwiedzający mogą zapoznać się także z portfolio i parterami firmy.

Funkcjonalność szablonu jest realizowana za pomocą T3 Framework. Dlatego macie Państwo do użytku rozwijane menu, przełącznik kolorów, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego szablon wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Szablon jest oczywiście responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.


Judy Waters - szablon do prowadzenia bloga
Nowoczesny Szablon Joomla

Jeszcze jeden ciekawy szablon do tworzenia personalnego bloga. Ma on uniwersalny designe, który da się dostosować do różnych tematów niszowych. Pomogą w tym także pliki PSD, przełącznik kolorów i opcje personalizacji. Oprócz tego szablon zawiera rozbudowane rozszerzenia, które pomogą zbudować profesjonalną stronę www.

Strona główna ma na celu zaprezentować Państwa blog dla czytelników. Tutaj jest tzw. Hero Image, sekcja z kluczowymi kategoriami blogu i przegląd ostatnich wpisów. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z autorem, popularnymi artykułami i tematycznymi filmami wideo oraz zdjęciami z profilu na Instagramie. Oprócz tego czytelnicy bloga mogą zapisać się na newsletter i skontaktować się z autorem używając odpowiedniego formularza.

Szablon Judy Waters opiera się o T3 Framework, dlatego możecie Państwo korzystać z kluczowych rozszerzeń tego frameworku. Templatka zawiera także UI Elements, galerię, suwak i opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego templatka jest kompatybilny z popularnymi modułami dla Joomla! Dlatego można go szybko rozbudować i uzupełnić w dodatkowe funkcje.

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.