Jak założyć stronę www
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Certyfikaty SSLWzrost zainteresowaniem certyfikatami SSL nastąpił z początku tego roku, kiedy to Google oznajmiło, że w swojej wyszukiwarce będzie informować o tym, czy dana strona owy certyfikat posiada i jest bezpieczna, czy nie posiada i jest niebezpieczna. Zaraz po tym temat podchwyciły inne wyszukiwarki. Przypadek? Oczywiście argument, że strona bez protokołu zabezpieczającego, gdzie nie ma opcji logowania, rejestracji, zakupów itp., jest niebezpieczna, jest zbyt daleko posuniętym. Drugi argument za tym, aby kupować i instalować certyfikaty SSL, jest bardziej uzasadniający. Chodzi mianowicie o SEO, czyli pozycjonowanie, a dokładniej wpływ certyfikatu na pozycję w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce. Otóż w oficjalnych komunikatach, Google oznajmiło, że strony "bezpieczne" a więc te z https, będą faworyzowane w wyszukiwarce. Zatem każdemu, komu zależy na pozycji swojej strony w Google, powinno też zależeć na tym, aby strona posiadało tego typu zabezpieczenie. Osobiście po instalacji darmowego Certyfikatu SSL Let's encrypt, nie zauważyłem poprawy wyników. Ale nawet jeśli nie prowadzimy sklepu, to taki certyfikat zawsze dodatkowo zabezpieczy nasze logowanie do Wordpressa czy Joomla!.

Co do certyfikatów, to na chwilę obecną mamy kilka darmowych opcji, najpopularniejsze to; Let's encrypt, SSL For Free, Comodo Positive SSL, GoDaddy, Cloudflare. Co raz więcej firm hostingowym oferuje darmowy certyfikat, najczęściej jest to Let's encrypt. Zaliczają się do nich m.in. netmark.pl, fullnet.pl, linuxpl.com, hekko.pl.  W markach z grupy H88, certyfikat SSL otrzymujemy zwykle w wyższych cenowo planach. Koszt podstawowego certyfikatu jak Rapid SSL czy Comodo SSL to koszt rzędu 70-120 zł za domenę. Często koszt takiego certyfikatu może przewyższyć koszt samego hostingu, szczególnie gdy musielibyśmy wykupić go dla kilku domen. Dlatego wybór usługodawcy, które oferuje nam możliwość instalacji darmowrgo certyfikatu dla wszystkich naszych domen, jest jak najbardziej wskazane.

W Idhosting mamy darmowy certyfikat dla wszystkich pakietów, tak samo jak w Kylos.pl. Darmowe certyfikaty znajdziemy też w takich markach jak;

smarthost.pl
dhosting.pl
zenbox.pl
progreso.pl

jdm.pl
ovh.pl
atthost.pl
hitme.pl
hostovita.pl
kei.pl
Linuxpl.com

hekko.pl
hitme.pl


Wybierając hosting z darmowym certyfikatem, zwróćcie uwagę na to, czy jest on oferowany w danym pakiecie i czy nie musicie wykupować dodatkowych opcji jak np. własny adres IP.

Jak jest z instalacją certyfikatów? Jeśli nie wiesz jak to zrobić skontaktuj się z swoim usługodawca, na pewno ci pomoże. Na stronach firm często znajdziemy opis tego procesu. Oto kilka linków które mogą wam pomóc zainstalować certyfikaty na popularnych skryptach jak Joomla! i Wordpress. Masz z tym problem? Daj znać w komentarzu!

Czym się różni darmowy certyfikat od płatnego?
Jak uruchomić certyfikat SSL Lets encrypt w linuxpl.com
Joomla jak aktywować certyfikat SSL i zmienić adres na htps
Jak instalować certyfikat SSL w Wordpressie?
Jak aktywować certyfikat SSL i zmienić adres na htpss

Wątek z forum


Zobacz także...

Komentarze   

0 # Marcin 2019-06-12 12:59
Na liście brakuje https://hostinguj.pl/ Polecam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.