Jak założyć stronę www
3.1428571428571 1 1 1 1 1 Rating 3.14 (7 Votes)

Od wielu już lat zauważamy tendencję zwyżkową w handlu internetowy, gdyż jest prościej, taniej i nie musimy ruszać się z domu. Kupujemy już wszystko od samochodów po artykuły spożywcze w niższych cenach niż na sklepach stacjonarnych. Klienci są już do tego przyzwyczajeni i zaczynają poszukiwania produktów w internecie , więc warto to wykorzystać tworząc własny sklep internetowy. Z ciekawą ofertą wychodzi nam home.pl oferując oprogramowanie sklepu internetowego CLICK SHOP w wersji podstawowej i premium, ponadto otrzymujemy możliwość testowania sklepu za darmo przez 14 dni. Umożliwiając nam sprawdzenie która z wersji odpowiada nam najbardziej.  Postanowiliśmy z tego skorzystać i sprawdzić niezawodność tego oprogramowania.

Wygląd sklepu internetowego

Jednym z kluczy do sukcesu sklepu internetowego jest dobra koncepcja graficzna spójnie dopasowana do profilu naszej działalności.  Sam wygląd sklepu decyduje o postrzeganiu i kreowaniu wizerunku.  Schludnie i estetycznie zaprezentowany i opisany produkt staje się atrakcyjniejszy,  podświadomie działa na naszego klienta dając mu pewność naszego profesjonalizmu w tym co robimy. W oprogramowaniu CLICK SHOP mamy możliwość dokupienia bogatego pakietu styli graficznych, z których bez problemu wybierzemy odpowiedni do naszego sklepu internetowego. Motywy zaprojektowano tak by w szybki i łatwy sposób klient mógł znaleźć poszukiwany produkt.  W zakupionym przez nas pakiecie znajdujemy takie gotowe motywy jak:

Motywy te są bardzo miłe dla oka i przykuwają wzrok klienta, są one dosyć uniwersalne, oczywiście możemy je jeszcze indywidualnie modyfikować z panelu administratorskiego lecz wymaga to znajomości Html5 i CSS. Firma home.pl wychodzi na naprzeciw osobom bardzo wymagającym oferując możliwość zakupu indywidualnie przygotowanego motywu. Daje nam to 100% oryginalność w internecie i większe szanse że klient nas dostrzeże i zapamięta.  

 

 


Obsługa panelu administracyjnego


Panel administracyjny, to zaplecze sklepu internetowego dostępnego jedynie obsługi sklepu, jest on zabezpieczony odpowiednio zaszyfrowanym hasłem.
Panel administracyjny w CLICK SHOP pozwala nam w bardzo wygodny i elastyczny sposób zarządzać katalogami produktów, sprzedażą, obsługą zamówień, rejestrowaniu klientów i edytowanie ich danych adresowych. Prócz takich niezbędnych funkcji w panelu administratorskim znajdujemy wiele innych, z nich na wyróżnienie zasługują takie jak:

  • Kalendarz zamówień

Odnajdziemy  tam obecnie oczekujące na realizacje i zrealizowane zamówienia. Jest to dosyć mało spotykane rozwiązanie lecz bardzo pomagające w sprzedaży internetowej. W krótką chwilę możemy odpowiedzieć klientowi patrząc tylko na kalendarz co dzieje się z paczką i kiedy możemy ją zrealizować.  Podnosimy w ten sposób poziom świadczonych przez nas usług.

  • Grupy klientów

Jeżeli chcemy zachęcić naszych klientów do tego by częściej kupowali w naszym sklepi możemy skorzystać w funkcji grupowania klientów i nadawania im rabatów.

  • Opinie i recenzje produktów

Jak wiadomo klient lubi polegać na bezcennych doświadczeniu innych i chętniej kupi zachwalany produkt przez osoby które go już kupiły nie patrząc na to że może być on droższy od jego zamienników. Często jest to źródło informacji

  • Marketing

Każdy z nas lubi kupować na promocjach, gdyż wiemy że kupowanych przez nas towar ma atrakcyjną cenę. W CLICK SHOP w łatwy sposób możemy stać się specem od marketingu przez dostarczone nam opcje .  Pomagają nam w tym narzędzia posiadające możliwość utworzenia promocji długoterminowych, jedno dniowych czy też rabatów w formie kuponów lub progów rabatowych. Wyróżniamy w ten sposób produkty czy też motywujemy kupującego do większych zakupów na naszym sklepie. Dodatkowo otrzymujemy możliwość informowania klientów przez newsletter  o naszych  promocjach. Sposób ten jest bardzo ceniony prze najlepszy marketingowców.

  • Raporty

Pomagają nam w analizie sprzedawanych przez nas produktów według między innymi kategorii, typu płatności czy też szukanych fraz w wyszukiwarce znajdującej się na sklepie internetowym.  Generowana jest tabela wraz z wykresami z których w łatwy sposób pomoże przeanalizujemy dane.

Najważniejszą jednak funkcją w każdym sklepie internetowym jest dodawanie, edycja i katalogowanie produktów.  Oprogramowanie CLICK SHOP ułatwia nam to do minimum. Mamy możliwość tworzenia opisów w rybie WYSIWYG (What You See Is What You Get - To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz), dzięki czemu tworzenie stron nie wymaga znajomości języka HTML i nawet największy laik poradzi sobie z dodawaniem produktów. Wstawianie poszczególnych elementów takich jak tekst, obrazki czy linki jest tak banalne jak tworzenie dokumentu w edytorze tekstu, a efekty pracy są od razu widoczne na ekranie. Ciekawą możliwością niedostępną w każdym oprogramowaniu do sklepów internetowych  jest możliwość własnych atrybutów. Czyli cech opisujących dany produkt, np. wymiary, rozdzielczość, które przypisujemy do danych kategorii jest to dla nas bardzo wygodne i usprawnia wstawianie produktów. Kolejną bardzo przydatną opcją którą odnajdujemy podczas wstawiania produktów jest powiązywanie produktów. Za pomocą tej możemy podpowiedzieć klientowi co jeszcze mogło by być przydane, pasowało by do tego produktu który ogląda. Bardzo często stosuje się to w sklepach z elektronarzędziami czy też nawet z odzieżą. Jednak najciekawszą możliwością która odnajdujemy podczas dodawania produktu jest automatyczne wystawianie aukcji na allegro podczas wystawianiu produktu do sklepu. W wersji premium otrzymujemy program Click Studio które jest rozszerzoną wersją panelu administracyjnego z większą ilością możliwości. Miedzy innymi umożliwia nam hurtową edycję wielu produktów. Oszczędzamy w ten sposób czas i mam większą ilość zakupów danego produktu.

 

Integracje

Click Shop  posiada  kompleksowe narzędzie do prowadzenia e-handlu z ponad 80 integracjami, które usprawnią wysyłkę czy też pozyskiwanie klientów. Wszystkie z nich otrzymujemy za darmo w ramach wykupionej usługi. W większości oprogramowani sklepów internetowych na rynku takie integracje są płatne, najlepszym przykładem jest możliwość integracji z systemami magazynowymi. Najczęściej używanymi są:

 

 porównywarki

Mamy możliwość przedstawienia swojej oferty w jednym z najpopularniejszych polskich serwisów porównujących ceny jak Ceneo czy skąpiec. Prezentując swoje produkty w  jednej z porównywarek trafisz do internautów szukających cenowych okazji.

  • Allegro

Integracja ta daje nam wielkie możliwości, gdyż od razu przy wstawianiu produktów na sklep możemy wystawić je także na naszym profilu allegro. Poszerzając w ten sposób widoczność naszych ofert w internecie.

 

Click Shop Click Shop Premium
Wystawienie produktu Tak Tak
Wystawienie wielu produktów Tak Tak
Tworzenie profili aukcji Tak Tak
Automatyczne tworzenie zamówień w sklepie Nie Tak
Aktualizacja stanów magazynowych Nie Tak
Rejestracja klientów kupujących na Allegro w sklepie Nie Tak
Wysyłanie e-maila potwierdzającego rejestrację klienta Nie Tak

 

  • Subiekt i WF-MAG

Powiązanie z takimi programami magazynowymi daje nam wielkie możliwości i zmniejszenie naszej pracy, gdyż jest ona zautomatyzowana przez integrację z sklepem. Nie jesteśmy zmuszeni przepisywać dane ze sklepu internetowego do oprogramowania magazynowego, a stany naszych produktów mogą automatycznie się aktualizować. Takie rozwiązanie może zapobiec sprzedaży produktu, którego nie mamy na stanie lub którego cena została zmieniona. Niestety ta opcja jest dostępna w wersji premium, lecz jest opłacalne gdyż w innych oprogramowaniach sklepów internetowych ta usługa jest bardzo droga.

 

  • Usługi kurierskie

Kolejne udogodnienie, które zautomatyzuje naszą obsługę klienta. Mamy możliwość w nim wygenerowania tak zwanych naklejek kurierskich bez przepisywania danych z naszego sklepu do systemu na którym pracuje dana firma kurierska. Co bez takiej automatyzacji mogło trwać dosyć długo i nieraz mogły zdążyć się pomyłki.

 

 

  • Płatności elektroniczne

Wielkie udogodnienie dla kupujących i sprzedających. Wszystkie przelewy trafiają na nasze konto w parę sekund. Umożliwiając nam wysłanie produktu jeszcze tego samego dnia w którym został wykonany przelew. Nie było to możliwe podczas przelewów tradycyjnych, gdyż trwało to przynajmniej jeden dzień.

Bonusy na start od home.pl

W Click Shop jak w mało którym oprogramowaniu sklepu internetowego otrzymujemy bonus bardzo dużej wartości. Prócz usług pozycjonowania i reklamy w porównywarkach, home.pl zapewniła nam zniżkę na takie usługi kurierskie, płatności on-line i inne. Wartą uwagi jest zniżka na opiekę prawną dla e-sklepu gdyż z roku na rok obserwuje się więcej spraw o niezgodność regulaminu sklepu z prawem polskim. Otrzymujemy także dostęp do materiałów szkoleniowych, które stanowią cenną bazę wiedzy jak prowadzić sprzedaży w Internecie zgodnie z prawem. Cały zestaw idealnie dopasowuje się do wymagań klienta na początku istnienia sklepu w internecie nawet bez wcześniejszego doświadczenia.

     
  CLICK SHOP CLICK SHOP PREMIUM
Bonusy na start
Reklama w Google kupon 250 zł kupon 250 zł
Reklama w porównywarkach kupon 50 zł kupon 100 zł
Wysyłka newsletterów w Freshmail kupon 200 zł kupon 300 zł
Paczkomaty (Inpost) kupon 200 zł kupon 350 zł
Monotoring marki w Brand24 2 miesiące gratis 2 miesiące gratis
Opieka prawna sklepu(Rzetelnyregulamin.pl) zniżka do 55%  zniżka do 55%
Certyfikat SSL Brak 1 rok gratis (99 zł)
Bank zdjęc Fotolia zniżka 30% zniżka 30%
Pozycjonowanie w Perfomance Media kupon do 700 zł kupon do 700 zł
 BONUSY NA STAŁE
Usługi kurierskie Apaczka pojedyńcza paczka 13,50 zł pojedyńcza paczka 13,50 zł
Paczkomaty Inpost pojedyńcza paczka 6,69 zł pojedyńcza paczka 6,69 zł
Tłumaczenie biznesowe(dogadamycie.pl) rabta 20 % rabat 20 %
Płatności on-line( eCard) prowizja 2,5% + 0,30 zł prowizja 2,5% + 0,30 zł
Oprogramowanie CRM Brak licencja na 1 stanowiska (730 zł)

* Oferta może ulec zmianie

 
Sklep internetowy dla każdego?

Po użytkowaniu przez kilku dni sklepu internetowego Click Shop mogę stwierdzić, że chyba każdy laik może sprostać tej aplikacji sklepu internetowego. Click Shop charakteryzuje się dobrym dopasowaniem do potrzeb na polskim rynku. Nie musisz walczyć z płatnościami online i obsługą innych usług. Oprogramowanie daje nam dużo funkcji, które posiadają niektóre zaawansowane sklepy i wciąż są rozwijane. Click Shop z dnia na dzień staje się bardziej zautomatyzowany,  daje nam to czas na skupieniem się nad tworzeniem kampanii promocyjnych i lepszym doradztwem klientowi. Tniemy również koszty gdyż sądzę że przy ilości około 2000 produktów obsługą sklepu może zająć się tylko jedna osoba. Jest to ważne dla firm które planują dział sprzedaży internetowej. Wisienką na torcie jest możliwość obsługi sklepu internetowego za pomocą otrzymanego oprogramowania Click Studio, wspomaga szybszą edycji naszego sklepu. Niestety ta opcja jest dostępna tylko w Click Shop premium. Jedynym większym i jedynym minusem jest 1000 produktów które możemy wstawić w wersji podstawowej lecz jest ona wystarczająca dla małego sklepu.

Jak jest z cenami? Regularna cena brutto to 1033,20 zł za rok w wersji podstawowej i 1476 zł w wersji premium. Ale w home.pl zawsze są jakieś promocje i w czasie pisani tego artykułu usługę można nabyć za jedyne 177 zł za pierwszy rok! To bardzo dobre rozwiązanie gdyż pierwszy rok pozwoli nam na rozkręcenie sklepu, a w razie "niewypału" zmniejszy nam koszty inwestycji.

Warto też wspomnieć o podstawowych parametrach serwera na którym będzie się znajdował sklep, jest to 50 GB pojemności i 1000 GB(1 TB) transferu miesięcznego w wersji podstawowej oraz bagatela 100 GB i nielimitowany transfer w wersji premium. Są tez bazy danych, ale takie usługi jak mobilna poczta, multipoczta i dostęp do FTP są w pakiecie premium.

No tak, ale ktoś może zapytać; Po co mam płacić skoro mogę skorzystać z darmowych aplikacji eCommerce takich jak Prestashop, czy opartych o darmowy skrypt Joomla!? Mianowicie to co różni takie aplikacje jak Click Shop od innych to...prostota, która pozwala na założenie sklepu każdemu. Drugą niewątpliwą zaletą jest to, że o prawidłowe działanie aplikacji odpowiada firma w której jest zakupiona usługa a nie TY! 14 dni darmowego testowania powinno przekonać czy warto zainwestować z Click Shopa czy też nie.

Kod rabatowy:

Sprawdź aplikację eSklep...

 

 

Komentarze   
+10 # kamil 2015-06-28 16:00
Zanim kupisz coś w home, poczekaj na wynik sprawy o odszkodowanie założonej home.pl z tytułu zmiany usługi bez zgody właściciela plików.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Adalbert 2016-01-28 15:20
Platforma TYLKO dla amatorów. Nie da się prowadzić na niej profesjonalnie sprzedaży. Procujemy na tym już trzeci rok i jest coraz gorzej. Coraz bardziej utrudniają życie użytkownikom, wprowadzają cichaczem zmiany, które powodują, że sklepy, które mają niestandardową (nie z szablonu) skórkę przestają się prawidłowo wyświetlać. Operator ma głęboko w poważaniu zgłoszenia dot. w/w kwestii - odpowiedź jest zawsze ta sama "to nie jest wina platformy, tylko Państwa skórki, która nie jest z puli skórek standardowych". To świadczy, że dostawca usługi jasno określa odbiorców - amatorów bawiących się w sklep. Nie można zablokować aktualizacji, aby spokojnie skupić się na sprzedaży. To jest niepojęte, że dostawca usługi zamiast ułatwiać pracę, tylko ją utrudnia, a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwia. Oczywiście wszystko w ramach podpisanej umowy. Brak pełnego eksportu bazy danych klientów i produktów! Tylko część informacji jest do wyciągnięcia z tej platformy. ! Przestrzegam przed ClickS!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # admin 2016-03-22 16:12
Po części zgodzę się, click shop głownie jest skierowany do amatorów, aplikacja ma być jak najbardziej prosta i funkcjonalna, co ma swoje wady ale i zalety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # SunnGoes 2017-10-05 21:49
Cytuję admin:
Po części zgodzę się, click shop głownie jest skierowany do amatorów, aplikacja ma być jak najbardziej prosta i funkcjonalna, co ma swoje wady ale i zalety.


Miałam wrażenie, że to własnie o to chodzi, żeby nawet największy amator mógł zacząć. I to jest duży plus, bo zmniejsza się bariera wejścia do e-biznesu. Jak ktoś dojrzeje przez lata prowadzenia sklepu do bardziej zaawansowanych rozwiązań to może się przenieść ale na start to jest bardzo dobra propozycja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Max 2016-08-14 08:17
W pełni potwierdzam. Od paru lat mam sklep click shop i wielokrotnie zdarzało się tak, że bez żadnych ingerencji z mojej strony, sklep nagle przestawał się prawidłowo wyświetlać. A ja dowiadywałem się o tym dopiero po jakimś czasie, przypadkiem wchodząc na jego stronę. A brak możliwości przeniesienia bazy klientów to wyjątkowe draństwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # maciej 2017-02-01 10:56
generalnie każda firma, która myśli przyszłościowo i o rozwijaniu biznesu powinna omijać ten program z daleka. Program bez możliwości modyfikacji nawet płatnych. Nie rozwijający się – funkcje jego na przestrzeni roku nie zmieniły się o nic poza kosmetyką. Chwalenie się zaś integracją z sGT to jakieś nieporozumienie – integracja, która w założeniu ma usprawnić kontrolę i prowadzenie gospodarki magazynowej utrudnia ją a właściwie to uniemożliwia – przynajmniej w firmach, które prowadzą usługi a nie sprzedaż gotowych produktów.
jak ktoś potrzebuje więcej merytorycznych informacji o programie i pracy z nim to zapraszam na
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # adam 2017-05-22 15:05
Nie polecam, na poczatek było 700zł za rok,upewniali ze na nastepny nie będzie znacznej podwyżki, a tu w tym roku ok 1470, ogolnie nie polecam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Sorgo 2017-08-10 21:01
Home.pl zawsze będzie miało swoich zwolenników i przeciwników. Aktualnie sklep internetowy jest w puli usług, które można testować za darmo do końca roku -> https://beta.home.pl/testuj/#testuj przy okazji konkursu. Nie trzeba brać w nim udziału żeby testować ale można zgłaszać swoje propozycje na poprawę funkcjonalności .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Benek7 2017-11-09 21:29
Cytuję Sorgo:
Home.pl zawsze będzie miało swoich zwolenników i przeciwników. Aktualnie sklep internetowy jest w puli usług, które można testować za darmo do końca roku -> https://beta.home.pl/testuj/#testuj przy okazji konkursu. Nie trzeba brać w nim udziału żeby testować ale można zgłaszać swoje propozycje na poprawę funkcjonalności.


Rzeczywiście fala hejtu na Home jest zastanawiająca. O czymś to świadczy - widocznie wiele osób wychodzi z założenia, że trzeba zjechać największą konkurencję. JA jestem zadowolony z ich usług. To jest oczywiście moje zdanie i zalecam testy w celu wyrobienia sobie własnego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
cyberfolks

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.