Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Gdzie znajdziemy darmowy certyfikat SSL | Jak zainstalować

    >>>
  • Home
  • BlogGdzie znajdziemy darmowy certyfikat SSL oraz jak go zainstalować?

Gdzie znajdziemy darmowy certyfikat SSL oraz jak go zainstalować?

20 lutego, 2018 admin 0 Comments

Darmowy certyfikat SSLWzrost zainteresowaniem certyfikatami SSL nastąpił z początku tego roku, kiedy to Google oznajmiło, że w swojej wyszukiwarce będzie informować o tym, czy dana strona owy certyfikat posiada i jest bezpieczna, czy nie posiada i jest niebezpieczna. Zaraz po tym temat podchwyciły inne wyszukiwarki. Przypadek?

Oczywiście argument, że strona bez protokołu zabezpieczającego, gdzie nie ma opcji logowania, rejestracji, zakupów itp., jest niebezpieczna, jest zbyt daleko posuniętym. Jednak komunikat, że odwiedzana strona „jest niezabezpieczona” może zniechęcić do wejścia na nią internautów. Drugi argument za tym, aby kupować i instalować certyfikaty SSL, jest bardziej uzasadniający. Chodzi mianowicie o SEO, czyli pozycjonowanie, a dokładniej wpływ certyfikatu na pozycję w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce. Otóż w oficjalnych komunikatach, Google oznajmiło, że strony „bezpieczne” a więc te z https, będą faworyzowane w wyszukiwarce. Zatem każdemu, komu zależy na pozycji swojej strony w Google, powinno też zależeć na tym, aby strona posiadało tego typu zabezpieczenie. Osobiście po instalacji darmowego Certyfikatu SSL Let’s encrypt, nie zauważyłem poprawy wyników. Ale nawet jeśli nie prowadzimy sklepu, to taki certyfikat zawsze dodatkowo zabezpieczy nasze logowanie do WordPressa czy Joomla!.

Co do certyfikatów, to na chwilę obecną mamy kilka darmowych opcji, najpopularniejsze to; Let’s encrypt, SSL For Free, Comodo Positive SSL, GoDaddy, Cloudflare. Co raz więcej firm hostingowym oferuje darmowy certyfikat, najczęściej jest to Let’s encrypt. W markach z grupy H88, certyfikat SSL otrzymujemy zwykle w wyższych cenowo planach. Dlatego wybierając hosting z darmowym certyfikatem, zwróćcie uwagę na to, czy jest on oferowany w danym pakiecie cenowym i czy nie musicie wykupować dodatkowych opcji jak np. własny adres IP.

Koszt podstawowego certyfikatu jak Rapid SSL czy Comodo SSL to koszt rzędu 60-120 zł za domenę. Często koszt takiego certyfikatu może przewyższyć koszt samego hostingu, szczególnie gdy musielibyśmy wykupić go dla kilku domen. Dlatego wybór usługodawcy, które oferuje nam możliwość instalacji darmowego certyfikatu dla wszystkich naszych domen, jest jak najbardziej wskazane.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Darmowy certyfikat SSL hosting

 

 

Jak jest z instalacją certyfikatów? Jest dość prosta. Wystarczy w Panelu Administracyjnym wejść w odpowiednią zakładkę, wybrać domenę i zainstalować. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skontaktuj się z swoim usługodawcą, na pewno ci pomoże. Na stronach firm często znajdziemy opis tego procesu. Oto kilka linków które mogą wam pomóc zainstalować certyfikaty na popularnych skryptach jak Joomla! i WordPress. Masz z tym problem? Daj znać w komentarzu!

Czym się różni darmowy certyfikat od płatnego?
Jak uruchomić certyfikat SSL Lets encrypt w linuxpl.com
Joomla jak aktywować certyfikat SSL i zmienić adres na htps
Jak instalować certyfikat SSL w WordPressie?
Jak aktywować certyfikat SSL i zmienić adres na htpss
Wątek z forum

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.