Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Drupal – System Zarządzania Treścią CMS

  >>>
 • Home
 • BlogDrupal – System Zarządzania Treścią CMS

Drupal – System Zarządzania Treścią CMS

24 lutego, 2014 admin 0 Comments

drupal-logo

Drupal to także popularne i darmowy CMS, wykorzystujący język PHP, współpracuje z bazami danych MySQL i PostgreSQL oraz serwerami Apache i IIS. Wyposażony jest w takie funkcje jak system blogów, środowiska przeznaczone do wspólnej pracy nad projektem, fora, biuletyny, galerie grafik/zdjęć, możliwość wysyłania i pobierania plików.

Cechami wyróżniającymi Drupala jest system segmentów i taksonomii. Taksonomia to rozbudowany moduł służący głównie do porządkowania treści wedle kategorii. Jego zastosowania są jednak znacznie szersze.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Drupal automatycznie tworzy kanały informacyjne RSS zarówno dla całej strony, jak i dla kategorii zamieszczanych na niej artykułów oraz forów. Umożliwia także proste ustalanie aliasów sprawiając, że adresy stron są łatwiejsze do zapamiętania przez odwiedzających. Wyposażony jest również w system tzw. „skórek” PHPTemplate, ułatwiający zmianę wyglądu strony. Dostępność modułów jest także duża, z których to również zbudowany jest system.
Wadą Drupala jest trudniejsza zmiana skórek, modułowa struktura treści powoduje, że tworzenie skórek jest trudniejsze niż w pozostałych CMS-ach.

 

Drupal jest to bardzo znany na całym świecie system zarządzania treścią (CMS). Pozwala on indywidualnemu użytkownikowi bądź nawet dużej grupie użytkowników na niesamowicie łatwe publikowania treści oraz co jest również istotne, proste zarządzanie całkowitymi zasobami licznych podstron. Drupal to system, który pozwala na projektowanie spektakularnie oryginalnych oraz pełnowartościowych projektów jak dla przykładu:

 • portale internetowe
 • witryny prywatne/firmowe
 • serwisy e-commerce
 • bazy stron internetowych (katalogi).

Drupal to aplikacja systemowa, która do prawidłowej współpracy z użytkownikiem wykorzystuje język PHP, dlatego przez cały czas niezbędne są mu bazy danych PostgreSQL lub bardziej popularna MySQL, dodatkową ciekawostką jest, iż Drupal może pracować również z serwerami Apache i IIS. System ten, to program całkowicie darmowy, każdy użytkownik posiada możliwość wzbogacania go o funkcjonalne zasoby. Takie możliwości zapewnia otwartość treści kodu, jaki udostępniany jest na zasadach licencji GPL.

 1. Panel Administracyjny

drupal_panel

 

2. Edytor tekstowy

 

 

drupal_edytor

 

 1. Informacje:
 1. Szablony:

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.