Jak założyć stronę www
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Drupal to także popularne i darmowy CMS, wykorzystujący język PHP, współpracuje z bazami danych MySQL i PostgreSQL oraz serwerami Apache i IIS. Wyposażony jest w takie funkcje jak system blogów, środowiska przeznaczone do wspólnej pracy nad projektem, fora, biuletyny, galerie grafik/zdjęć, możliwość wysyłania i pobierania plików.

Cechami wyróżniającymi Drupala jest system segmentów i taksonomii. Taksonomia to rozbudowany moduł służący głównie do porządkowania treści wedle kategorii. Jego zastosowania są jednak znacznie szersze.

Drupal automatycznie tworzy kanały informacyjne RSS zarówno dla całej strony, jak i dla kategorii zamieszczanych na niej artykułów oraz forów. Umożliwia także proste ustalanie aliasów sprawiając, że adresy stron są łatwiejsze do zapamiętania przez odwiedzających. Wyposażony jest również w system tzw. „skórek” PHPTemplate, ułatwiający zmianę wyglądu strony. Dostępność modułów jest także duża, z których to również zbudowany jest system.
Wadą Drupala jest trudniejsza zmiana skórek, modułowa struktura treści powoduje, że tworzenie skórek jest trudniejsze niż w pozostałych CMS-ach.

 

Drupal jest to bardzo znany na całym świecie system zarządzania treścią (CMS). Pozwala on indywidualnemu użytkownikowi bądź nawet dużej grupie użytkowników na niesamowicie łatwe publikowania treści oraz co jest również istotne, proste zarządzanie całkowitymi zasobami licznych podstron. Drupal to system, który pozwala na projektowanie spektakularnie oryginalnych oraz pełnowartościowych projektów jak dla przykładu:

  • portale internetowe

  • witryny prywatne/firmowe

  • serwisy e-commerce

  • bazy stron internetowych (katalogi).

Drupal to aplikacja systemowa, która do prawidłowej współpracy z użytkownikiem wykorzystuje język PHP, dlatego przez cały czas niezbędne są mu bazy danych PostgreSQL lub bardziej popularna MySQL, dodatkową ciekawostką jest, iż Drupal może pracować również z serwerami Apache i IIS. System ten, to program całkowicie darmowy, każdy użytkownik posiada możliwość wzbogacania go o funkcjonalne zasoby. Takie możliwości zapewnia otwartość treści kodu, jaki udostępniany jest na zasadach licencji GPL.

 

1. Panel administratora

 

2. Edytor tekstowy

 

Po przez bardzo dużą popularność Drupala, w sieci online, bez jakichkolwiek trudności odnajdziemy podstawowe dane oraz kontrybucje, dzięki którym mamy możliwość indywidualnie rozbudowywać własne serwisy pracujące na tym systemie CMS. Dla początkujących użytkowników sieci, Drupal dzięki swoim licznym rozbudowanym funkcjom, może być nie zrozumiały i do jego nauki będziemy musimy poświęcić trochę czasu. Drupal:

 

  1. Informacje:

 

  1. Szablony:

 

  1. Dodatki:

 

  1. Instalacja:

cyberfolks

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.