Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

  >>>
 • Home
 • BlogeSklep w Home.pl – sprawdzamy platformę do prowadzenia sklepu www

2 maja, 2022 admin 0 Comments

Aplikacja do zakładania sklepu eSklep w Home.pl

eSklep w home.plPlatforma sklepowa eSklep w home.pl proponuje szereg wygodnych rozwiązań zarówno dla początkujących właścicieli małych sklepów, jak i zaawansowanych przedsiębiorców chcących zoptymalizować swój biznes online, a przynajmniej tak twierdzi marka na swojej stronie. Aplikacja eSklep jest następcą dobrze znanego ClickShop, który przez lata dominował na polskim rynku platform sklepowych „dla każdego”. 

eSklep oferuje nam 3 pakiety cenowe, które oczywiście różnią się specyfikacją.

eSklep cennik

Pakiet eSklep Start, dedykowany jest początkującym właścicielom sklepów internetowych. Wybierając go, otrzymasz od platformy home.pl możliwość udostępnienia 3000 produktów oraz konta dla 2 administratorów. Programiści platformy e-commerce zintegrują sklep online z popularnymi systemami płatniczymi oraz z dostawcami. Zyskasz również możliwość tworzenia profili i wystawiania produktów na Allegro ( w pakiecie start wersja ograniczona). Masz dostęp do księgowości i obsługi faktur eKsięgowość, wFirma, iFirma. Pakiet obsługiwany jest tylko w PLN i w języku polskim. Cena regularna pakiety eSklep Start to 1230 zł za rok. Pakiet start zawiera też opcją prowadzenia bloga, ustawienia SEO, integracje z porównywarkami cenowymi i i wiele innych.

Pakiet eSklep Profesjonalny pozwala na stworzenie biznesu online z rozbudowanym asortymentem. Wybierając go, otrzymasz możliwość umieszczenia na stronie 15000 produktów, a dostęp do platformy z poziomu administratora otrzyma 10 osób. Sklep zostanie zintegrowany z popularnymi systemami płatniczymi i z dostawcami. Ponadto w pakiecie dostępna jest dwustronna integracja z Allegro, co oznacza, że zyskasz możliwość wystawiania produktów i tworzenia profili w serwisie, a zamówienia z niego bezpośrednio pojawią się w sklepie internetowym. Stworzona strona w pełni obsługuje Allegro, rejestrując nowych klientów i dbając o stany magazynowe. Pakiet pozwala na dostęp do API. Może być obsługiwany w 5 językach i w 5 walutach. Cena regularna pakietu eSklep Profesjonalny to 1845 zł za rok.

Pakiet eSklep Premium to najbardziej rozbudowana opcja. Nie posiada limitów dotyczących liczby dodawanych produktów, ilości administratorów czy obsługiwanych języków i walut. Oferuje pełny serwis strony internetowej, integrację sklepu z płatnościami online i z opcjami dostawy, a także dwustronne połączenie z serwisem Allegro. Właściciele pakietu eSklep Premium zawsze mają dedykowanego opiekuna, który czuwa nad sprawnością systemu, a instalacja dodatkowych funkcji i aplikacji nie stanowi problemu. Sklep internetowy będzie przygotowany na duże obciążenie, nawet w przypadku skokowo rosnącej liczby klientów. Podstrony ładują się 10 razy szybciej w stosunku do standardowego pakietu eSklep. Cena regularna najwyższego pakietu to 1845 zł + 730 zł.

Platforma do zakładania sklepu home.pl oferuje szereg dodatkowych udogodnień i integracji dla swoich klientów. Pomaga w aspektach prawnych dotyczących tworzenia sklepu internetowego, obsługuje płatności, a za dodatkową opłatą udostępnia program do fakturowania. W serwisie można wybrać pełne wsparcie w konfiguracji i w obsłudze biznesu, które obejmuje modyfikacje oraz wygląd asortymentu, niestandardową konfigurację wybranych dodatków, stworzenie indywidualnej szaty graficznej, a także usługi związane z marketingiem i sesjami fotograficznymi oferowanych produktów.

eSklep integracje dostawy:

eSklep integracje dostawy

Integracje płatności w eSklep home.pl

eSklep płatności integracje

 Pełną listę integracji znajdziesz na home.pl

Pomaga w aspektach prawnych dotyczących tworzenia sklepu internetowego, obsługuje płatności, a za dodatkową opłatą udostępnia program do fakturowania. W serwisie można wybrać pełne wsparcie w konfiguracji i w obsłudze biznesu, które obejmuje modyfikacje oraz wygląd asortymentu, niestandardową konfigurację wybranych dodatków, stworzenie indywidualnej szaty graficznej, a także usługi związane z marketingiem i sesjami fotograficznymi oferowanych produktów.

Porównanie eSklep do innych – gdzie najtaniej?

Porównując serwis home.pl do innych znanych serwisów, można stwierdzić, że każdy z nich cechuje się podobną specyfiką. Popularna strona Wix (wix.com) oferuje swoim klientom bezpieczne płatności online, konta dla administratorów, czy sprzedaż w kanałach social media. Korzystając z serwisu w równie szybki sposób, można założyć sklep internetowy – wystarczy zarejestrować swoje konto, wybrać szablon graficzny i rozpocząć dodawanie produktów na stronę internetową. Platforma za dodatkową opłatą oferuje również dodatkowe usługi takie jak dedykacja specjalisty IT, usprawnienia płatności, zoptymalizowanie produktów pod kątem SEO, czy usługi związane z marketingiem i copywritingiem nieodłącznie powiązane z promocją biznesu online. Jednak parametry usługi Wix.com są mnie sprecyzowane o tych w home.pl i wielu aspektów trzeba się dowiadywać bezpośrednim zapytaniami, należy też pamiętać, że Wix to ogromna marka międzynarodowa i ich usługi nie są niekierunkowane stricte na Polskę.

 1. Home.pl – cena 1230 zł do 1845 zł brutto za rok
 2. Shoper.pl – cena od 99 zł do 499 zł netto za miesiąc
 3. Wix.com – cena od 75 zł do 165 zł  netto za miesiąc
 4. Redcart.pl – cena od 199 zł do 359 zł  netto za miesiąc
 5. Shoplo.pl – ceny do 99 zł do 499 zł netto za miesiąc

*Ceny regularne bez promocji

Z kolei założenie sklepu na Redcart.pl jest droższe niż na home.pl czy Wix.com, ale wydaje się aplikacją bardziej rozbudowaną. W najtańszym pakiecie za blisko 2500 zł, otrzymamy m.in. sklep do 1000 produktów, 1  admin, dwustronną integrację z allegro czy facebookiem oraz integrację z platformą hurtową Droplo.com. Ponadto Automatyczny, dwukierunkowy dropshipping z wybranymi dostawcami, integrację z pełnym wachlarzem dostawców i pełen wachlarz płatności. O dziwo w tej cenie nie dostaniemy zgodności z RODO czy darmowy certyfikat SSL.

Kolejnym nierzadko wybieranym serwisem jest shoplo.pl. To platforma e-commerce dedykowana tworzeniu sklepów internetowych. Oferuje swoim klientom 4 pakiety, tj. złoty, platynowy, diamentowy i premium. Podobnie jak w home.pl każdy z nich posiada ograniczenia dotyczące liczby dodawanych produktów, czy ingerencji w grafikę sklepu. Ponadto Shoplo pobiera prowizje od przeprowadzanych transakcji. Jej wysokość uzależniona jest od wykupionego pakietu. Na platformie eSklep w home.pl opłata wynosi 0% i nie jest naliczana. Z kolei Shoplo jako jedna z niewielu platform oferuje darmowy test sklepu, który trwa 14 dni. Po tym czasie możesz zdecydować, czy chcesz przedłużyć działanie swojego biznesu. Koszt utrzymania sklepu online na platformie shoplo.pl przedstawiono w poniższej tabeli.

W wersji podstawowej najtańszym wyborem jest pakiet eSklep Start, który oferuje platforma home.pl. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, szukających większych możliwości proponujemy pakiet eSklep Profesjonalny, który jest i tak tan. Należy jednak pamiętać, że platforma pobiera opłaty od sprzedaży internetowej. Największe możliwości indywidualnego doboru funkcji i integracji przedstawia platforma pl.wix.com oraz shoplo.pl.

Zalety i wady platformy

Korzystając z gotowych platform e-commerce, możesz samodzielnie stworzyć sklep internetowy. Tego typu rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. Poniżej przedstawiono najważniejsze z nich.

Zalety:

 • łatwość obsługi
 • relatywnie niska cena
 • możliwość założenie biznesu online w kilka minut bez rozległej wiedzy w zakresie IT,
 • darmowy dostęp do szablonów lub kreatora stron,
 • możliwość zarządzania stanem magazynowym własnego sklepu,
 • integracja systemu z dostawcami i płatnościami online,
 • możliwość uzyskania stałej pomocy przy obsłudze sklepu,
 • zarządzanie biznesem zarówno na własnej stronie internetowej, jak i w serwisie Allegro,
 • możliwość wykupienia dodatkowych opcji (księgowość, grafika, fotografie) na jednej stronie internetowej.
 • o prawidłowe działanie aplikacji dba usługodawca

Wady:

 • każda dodatkowa usługa kosztuje
 • działanie naszego sklepu jest uzależnione od osób trzecich
 • brak możliwości zarządzania serwerem
 • problemy przy przenoszeniu sklepu i produktów na inną aplikację
 • brak indywidualnego podejścia do każdego klienta
 • ograniczona ilość gotowych szablonów
 • brak niektórych integracji

Sklep www w home.pl czy warto?

Platforma e-commerce w home.pl, jak każda tego typu gotowa platforma, najlepiej nadaje się na nieduże sklepy i dla osób niedoświadczonych. Jeżeli jesteś taką osobą i chcesz założyć sklep z niewielkim asortymentem np. od kilku do kilkuset produktów, takie rozwiązanie jak eSklep jest jak najbardziej słuszne. W gotowych platformach zawsze jest problem z przenoszeniem sklepu i baz danych. W darmowych aplikacjach e-commerce typu Prestashop, Magento, Woocommerce ten problem został rozwiązaniu i jest możliwa migracja, tak samo jak rozbudowa sklepu o nowe funkcje. Nie warto się pakować w jakieś bogate wersje i pakiety jeżeli ten tańszy w zupełności ci starczy. Lokalna sprzedaż w PLN i podstawowe integracje jest dla wielu wystarczające.

Nie wiesz czy twój biznes wypali? Również eSklep może być dobrym rozwiązaniem, gdyż w pierwszym roku są promocje, co pozwoli Ci zaoszczędzić w razie nie wypału biznesu. Jednak jeżeli twój biznes jest perspektywistyczny, masz duże aspiracje, chcesz w przyszłości prowadzić wielki sklep z setkami/tysiącami produktów, pomyśl o bardziej profesjonalnych rozwiązaniach.

Platforma home.pl do prowadzenia sklepu www

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.