Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

  >>>
 • Home
 • BlogStrona www dla firmy? Sprawdź gdzie tanio i szybko!

Strona www dla firmy? Sprawdź gdzie tanio i szybko!

17 czerwca, 2021 admin 0 Comments

Chyba już nikt nie wyobraża sobie prowadzenie jakiejkolwiek firmy czy działalności gospodarczej, bez firmowej strony www. Internet, to w tej chwili jedyne źródło informacji dla większości ludzi. Nie dziwi więc to, że jeżeli czegoś szukamy to najpierw zaglądamy do internetu. A tam dziesiątki ofert, do wyboru do koloru. Także, jeżeli traktujesz poważnie swójStrona www dla firmy biznes, nawet jeśli jest malutki, to „strona wizytówka” jest planem minimum. I tu dla wielu pojawia się problem, bo nie wiedzą jak się zabrać do tej kwestii. Jaka ta strona powinna być? Ile powinna kosztować, aby nie przepłacić? Czy założyć ją samemu czy komuś zlecić? Tu znajdziesz głębszą analizę kreatorów stron www.

Dostaję często wiadomości z pytaniem o strony firmowe, gdyż właśnie takie są najczęściej zakładane. Często mają być to tylko strony wizytówki lub po prostu z ofertą firmy, czasem też z funkcją sprzedaży.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Strona www dla firmy. Gdzie założyć?

Najprostszą, najszybszą i relatywnie tanią metodą na stronę internetową dla swojej firmy, jest skorzystanie z kreatora stron. Na naszym rodzimym rynku najbardziej znane kreatory to kreator w home.pl, kreator w nazwa.pl, kreator Wix.com, kreator Webwavecms.com, Site123 czy Webnode. Bez zbędnego owijania w bawełnę, moim zdaniem najlepszą opcją jest właśnie kreator Webwavecms.com. A to dlatego, gdyż oferuje dużo za nieduże pieniądze. Nie mówię, że jest najlepszy, ale znajdziesz tam wszystko co trzeba. Jeżeli chodzi o kreator z funkcją koszyka, jest chyba najtańszą opcją. Jest to też rodzima marka oraz posiada prosty w obsłudze kreator. Cena optymalnego pakiety to tylko 360 zł netto za rok. W tej cenie otrzymujemy:

webwave plany cenowe

 • Darmowa rejestracja domeny .pl
 • Brak reklam
 • Automatyczne zgłaszanie do Google
 • Własny adres strony
 • Skrzynki email we własnej domenie
 • Bezpieczny certyfikat SSL
 • Gwarancja stałej ceny
 • Zaawansowane kopie zapasowe
 • Tworzenie stron pod własną marką – White Label
 • Darmowy hosting
 • Kreator stron www bez ograniczeń
 • Możliwość tworzenia stron dla innych oraz praca zespołowa
 • Darmowe szablony
 • Nieograniczona ilość podstron
 • Nieograniczona pojemność dysku
 • Nieograniczona przepustowość
 • RWD (np. wersja na telefon)
 • Darmowy bank zdjęć
 • Pomoc premium po polsku
 • Uproszczona edycja strony – panel CMS

Szablony w Webwavecms:

webwave szablony

Kreator oferuje około 100 nowoczesnych responsywnych szablonów (baza szablonów stale powiększana), przez co stworzenie strony jest dziecinnie proste, gdyż otrzymujemy gotową stronę, na którą wstawiamy swoją treść, zdjęcia, grafikę, kontakt itd. Szablony możesz podejrzeć tu: https://webwavecms.com/szablony-stron-internetowych. Na stronie głównej  znajdziesz też projekty stworzone przez klientów Webwave.

Co ważne, nie ma maksymalnego limitu stron, tak jak u konkurencji i żadnych płatnych dodatków. W Webwave możesz od razu wykupić domenę, jeżeli jeszcze jej nie posiadasz. Ekipa z Webwave jest naprawdę miła i pomoże rozwiązać ci każdy problem. Kreator to nie tylko gotowe szablony. Jeżeli masz czas i chęć możesz sam zaprojektować swój indywidualny szablon lub zlecić to firmie. Kreator jest stale udoskonalany, są dodawane nowe funkcje przez co nie zostaniesz w tyle ze swoja stroną. Kreator daje też możliwość prowadzenia bloga, co jest obecnie bardzo popularne.

Na dowód swoich słów, żebyś nie pomyślał/a, że jest to jedynie reklamowy wpis, przedstawię ofertę konkurencji.

Oferta Izraelskiej marki Wix.com zaczyna się od 540 zł brutto. Możesz kupić tańszy pakiet, tyle, że na twojej stronie firmowej będą się pojawiać reklamy…nie twoje reklamy!! Z kolei w pakiecie za 440 zł mamy jedynie 2 GB transferu danych, co może Ci nie wystarczyć, zatem sensowną opcją minimum jest pakiet Unlimitet za 540 zł.. Zaletą będzie duża ilość szablonów bo jest ich kilkaset, wiele funkcji jak funkcja sprzedaży, która jest dostępna w pakietach „Dla firmy” ( grafika poniżej). Wix także można przetestować za darmo, co polecam zrobić przed ewentualnym zakupem.

Szablony Wix

szablony kreatora Wix

Pakiety cenowe kreatora Wix

Kreator Wix cennik

Kreator w Nazwa.pl nie jest ani tańszy ani lepszy, na domiar złego nie daje możliwości darmowego testu. Posiada tylko 18 darmowych szablonów, zresztą niezbyt nowocześnie wyglądających. Ogólnie kreator ten nie jest nawet nazywany kreatorem a „wizytówką”. Ogólnie bez szału.

Więcej szału jest w Home.pl. Warto polecić ten kreator. Posiada ładne szablony, wiele funkcji i dodatków ale nie należy do najtańszych. Jest tam kilka opcji kreatora. Ceny zaczynają się od 576 zł netto za rok(uwaga na ceny promocyjne, które obowiązują tylko przez pierwszy rok). Ta najtańsza opcja ma ograniczenie podstron do 20 oraz 36 motywów do wykorzystania. Aby w pełni korzystać z możliwości kreatora w home.pl trzeba wybrać droższy pakiet i zapłacić ponad 1000 zł! Czyli dużo drożej niż w Webwave. Jeżeli planujesz drobną sprzedaż możesz wybrać najdroższą opcję kreatora eCommerce za ponad 1500 zł za rok, ale po co skoro za te pieniądze raczej należy pomyśleć o aplikacji eSklep stricte do sprzedaży. Nieco się rozpędziłem bo clue jest takie, że jest to dobry kreator ale musisz zapłacić 3 razy tyle niż u polskiej konkurencji. Home.pl nie polskie? Tak, od 2015 r. jest w już niemieckich rękach.
Oferta cenowa kreatora w home.pl

Strona www dla firmy

Oczywiście pominąłem kilka kreatorów mniej popularnych, jak chociażby Weebly, bo nie są ani lepsze ani tańsze ani bardziej funkcjonalne. Pominąłem też kreatory przy kontach hostingowych jak Sitebuilder, które obecnie w mojej opinii nie mają sensu. Bo jeżeli ktoś już zakupi własny hosting, to powinien skorzystać aplikacji Worpdress, te rozwiązanie zajmie ci jednak trochę więcej czasu. Jeżeli interesuje cię kwestia Worpdressa pisałem o tym w oddzielnym artykule.

Podsumowując! Kreator stron Webwavecms jest najlepszą opcją na szybką stronę www dla firmy ale i nie tylko. W stosunek ceny do jakości wypada najkorzystniej. Jest to Polska firma, która prężnie się rozwija, oferując dobrą usługę w przystępnej cenie.

Zachęcam do przetestowania kreatora za darmo. Ogólnie jeżeli nie możesz czegoś przetestować, nie kupuj tego. Zawsze wszystko lepiej sprawdzić samemu/samej.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.