Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

  >>>
 • Home
 • BlogGdzie są najdroższe domeny? Tam nie kupuj domen!

Gdzie są najdroższe domeny? Tam nie kupuj domen!

9 grudnia, 2023 admin 0 Comments

Gdzie są najdroższe domeny

Rozbieżność cen domen w zależności od rejestratora, są naprawdę duże. Są firmy oferujące przedłużenie domeny w cenie około 50 zł-60 zł, ale są i takie, w których ta usługa wynosi 2-3 razy więcej. Na promocje domenowe zwykle nabierają się osoby niedoświadczone zakładające swoją pierwszą stronę. Promocje te to np. darmowa rejestracja, a przecież rejestracja zawsze jest tańsza i w przypadki domeny .pl to raptem kilkanaście zł. Zawsze należy sprawdzać koszt odnowienie danej domeny (to samo się ma z cenami hostingu), a nie koszt rejestracji domeny. W wielu firmach ceny za pierwszy rok danej usługi są niskie, tylko dlatego, aby zwabić klientów i skasować ich w kolejnych latach.

Gdzie są drogie domeny?

 

Nawet jak te osoby są świadome wysokich cen domen, to często wolą zarejestrować domenę u tego samego usługodawcy, gdyż jest to wygodne a firmy wolą mieć fakturę z jednej firmy niż dwóch. Początkujący obawiają się również jakichś kłopotów z tego faktu, że hosting i domena będzie u innego usługodawcy. To błąd! Osobiście nie spotkałem się z takim problemami ani nawet nie słyszałem o takowych. Jedyne co należy zrobić, to zmienić adres DNS co jest banalnie proste i zajmuje 2 minuty.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

W przypadku kilku stron czy blogów ceny domen przewyższają cenę hostingu. Niestety zawyżone ceny domen są zazwyczaj w dużych firmach w tzw. markach premium, stawiających duży nakład na reklamę i marketing. To właśnie one wyskakują w pierwszych wynikach wyszukiwania na frazę „domeny”. Nagminne jest w tychże markach, to, że cennik domen nie jest jasno wyeksponowany, i trzeba go szukać gdzieś w zakładce „cennik” na dole witryny.

Lista firm w których są najdroższe domeny:

 • home.pl – 202,95 zł
 • nazwa.pl – 200 zł
 • o12.pl – 200 zł
 • zenbox.pl – 195,57 zł
 • az.pl – 166,05 zł
 • kei.pl – 159 zł
 • cyberfolks.pl  -159 zł
 • dhosting.pl – 139 zł
 • domena.pl – 129 zł
 • lh.pl – 129 zł

*Podane ceny są cenami netto i dotyczą odnowienia domeny .pl. Aktualną cenę domen zawsze sprawdzaj na stronie rejestratora, gdyż te szybko się zmieniają.

 

Gdzie zarejestrować domenę?

 

Jak widać, ceny niekiedy sięgają ponad 200 zł netto. W porównaniu do najtańszych ofert przepłacamy ponad 4 razy. Osobiście uważam, że cena do 100 zł jest akceptowalna, powyżej jest już przepłacanie i warto zastanowić się nad wyborem innego usługodawcy (np. hostido.pl gdzie ta cena to 51 zł netto). Z cała pewnością pominąłem wiele firm z równie drogimi domenami, jednak starałem się skupić na tych znanych markach i przedstawić sam temat przepłacania za domeny.

Zobacz również >>> Najtańsze domeny

 

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.