Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Hostido.pl Opinie - tani hosting z atrakcyjną ofertą

    >>>
  • Home
  • BlogHostido.pl – tani hosting z atrakcyjną ofertą

Hostido.pl – tani hosting z atrakcyjną ofertą

3 lutego, 2022 admin 0 Comments

HostidoO firmie Hostido.pl

Marka Hostido.pl to nowy gracz na polskim rynku hostingowym, bo 2021 to rok ich powstania. W co raz to droższych usługach IT dla wielu może być strzałem w dziesiątkę. Hostido.pl oferuje naprawdę tani hosting na dyskach SSD( NWMe) w co najmniej zadowalającej specyfikacji. Firma póki co skupia się na hostingu nie oferując ani VPSu ani serwerów dedykowanych. Istotnym smaczkiem jest to, że za jej założeniem prawdopodobnie stoją ludzie od dawnego hekko.pl. Na jedynym z forum na pytanie czy tak właśnie jest, przedstawiciel marki nie zaprzeczył i odpisał „uśmieszkiem”, więc chyba nie ma co dywagować i pozostaje tylko kibicować. Szczególnie, że po przejęciu hekko.pl i innych znanych marek przez H88 i przekształcenie w Cyberfolks, ceny z roku na rok rosną i dziś za sensowne konto w Cyberfolks trzeba zapłacić blisko 300 zł brutto.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Jeżeli Hostido.pl zbliży się obsługą i jakością do hekko.pl czy linuxpl.com, to sukces mają murowany. Przykładem jest to, że osobiście przeniosłem konto z Cyberfolks.pl do Hostido.pl. Wszystko jest bardzo obiecujące. Na odpowiedź mailowe czekałem kilkanaście minut, a migracja konta przebiegła bez zarzutu. Tą (migrację) oferują w cenie hostingu, a najtańsze konto to koszt 49 zł netto.

Co ważne, przedstawiciel hostido.pl zapewnia, że niskie ceny nie są tylko przejściowym wabikiem na nowych klientów i będą starali się utrzymać je jak najdłużej, a ewentualne podwyżki w przyszłości nie będą drastyczne. Miejmy nadzieję, że tak będzie.

Technologie i oferta Hostido.pl

 

Czas na przyjrzenie się technologiom i samej ofercie. Siedziba Hostido znajduje się w Gdańsku, jak również serwerownia. Firma korzysta z profesjonalnej serwerowni IQ.pl klasy TIER III. Oferta jest bardzo przejrzysta i prosta. Mamy do wybory pięć pakietów od 2 GB do 150 GB przestrzeni dyskowej, co ważne wszystkie na szybkich dyskach NVME. Cieszy to, że oferta nie robi zamieszania typu „hosting WordPress”, „hosting pod sklep”, „hosting prestashop”, „hosting Cloud” itp. Za to duży plus. Już w najtańszym pakiecie mamy takie technologie jak LiteSpeed + LSCache, przyspieszające działanie aplikacji takich jak WordPress, Prestashop czy Joomla. I co bardzo ważne, każdy pakiet nawet najtańszy posiada darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt. Osobiście nie korzystam już z hostingu bez certyfikatu SSL, w moim przypadku darmowy jest wystarczający.

Panel administracyjny to Direct Admin w wersji dedykowanej. Co prawda przyjazny dla oka, choć osobiście wolę ten stary, prosty i siermiężny, ale to kwestia przyzwyczajenia. Każdy pakiet zawiera też ochronę antywirusowa Imunify360, system antyspamowy, AntyDDoS oraz codzienną kopię bezpieczeństwa od 7 dni( najtańszy pakiet) aż do 56 dni w najdroższym pakiecie.

Pakiet najdroższy nota bene też nie kosztuje majątek, bo 399 zł netto, gdzie mamy 150 GB przestrzeni i resztę parametrów bez limitu. Dodatkowo do wykorzystania 4 GB pamięci RAM i 4 rdzenie procesora. Tu kolejny plus, bo takich danych często trzeba szukać lub o nie pytać, a tu wprost mamy podane jaki pakiet ile pamięci wykorzystuje oraz ile rdzeni procesora.

Dodatkowo mamy takie technologie jak: SSH, Composer, wp-cli, REDIS Cache. Na kontach znajdziemy także kreator stron oraz Instalator Aplikacji. Testować hosting można bezpłatnie przez 30 dni.
Każdy pakiet oferuje Bazy MySQL bez limitu, choć oczywiście nigdy tak nie jest, tu mamy ograniczenia domen do 5 w najtańszym pakiecie i kolejno 20 i 50 aż do „bez limitu” w najdroższych.

Cena odnowienia domeny .pl w Hostido.pl to zaledwie 50,99 zł netto, to również jedna z lepszych ofert na rynku. Hostido oferuje także komercyjne tanie certyfikaty SSL; Sectiego Essential SSL dla pojedynczej domeny ( 35,67 zł rocznie) oraz Sectiego Essential SSL Wildcard dla wielu domen w cenie 306,27 zł rocznie. Oba z gwarancją do 10 000 USD. Strona wizytówka za 100 zł rocznie
Strona wizytówka to najtańsza z możliwych ofert, jest koszt to 97,17 zł brutto, w cenie jest odnowienie coroczne domeny .pl. hosting 2 GB i kreator stron.

Hostido

 

Wypróbuj hostido.pl

Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

 

Hostido.pl ma wszystko, aby odnieść sukces. Jeżeli serwery nie zostaną zaśmiecone i przeciążone, jeżeli będą działać szybko i sprawnie, jeżeli support będzie na dobrym poziomie, jeżeli ceny drastycznie nie wzrosną, jestem prawie pewny, że wkrótce Hostido.pl może zostać uosobieniem taniego dobrego hostingu. Z polecaniem Hostido.pl przez innych użytkowników nie będzie też problemu, gdyż marka posiada Program Partnerski. Chce zauważyć, że nie jest to tekst sponsorowany, po prostu uznałem, że w dobie drożyzny warto zapoznać się z ofertą Hostido.pl, gdyż w tej cenie trudno obecnie znaleźć coś lepszego. Jeśli znacie, dajcie znać w komentarzu.

 

Zobacz także >>> Hosting Ranking

 

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.