Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

    >>>
  • Home
  • BlogHosting do WordPress i Prestashop – czyli chwyt marketingowy

Hosting do WordPress i Prestashop – czyli chwyt marketingowy

23 listopada, 2023 admin 0 Comments

Jaki hosting do WordPress i do PrestaShop ?

Hosting do WordPress

Większość stron internetowych blogów i duża część sklepów powstaje na bazie aplikacji WordPress. Jest to aplikacja przyjazna w użytkowania, dość szybka w ogarnięciu i dająca multum możliwości dzięki rozbudowanej opcji integracji. Również społeczność WordPress jest bardzo duża, co pozwala szybko rozwiązać wiele problemów i odpowiedzieć na  wiele pytań osób zaczynających przygodę z tym CMS-em.

Z kolei Prestashop, jest bardzo popularną aplikacją do zakładania sklepu internetowego (w szczególności w naszym kraju). Obie aplikacje są darmowe, wiele dodatków również, choć zazwyczaj, aby w pełni korzystać z ich możliwości trzeba wykupić opcję premium.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Ale do rzeczy. Firmy hostingowe wykorzystując fakt opisany powyżej, oferują tzw. hosting WordPress i hosting do Prestashop. Czym właściwie jest i czy warto z niego skorzystać? Taki hosting kosztuje więcej a osoby początkujące myślą, że taki hosting jest skierowany stricte do tych aplikacji, a ten „zwykły” się nie nadaje lub strony i sklepy będą działać źle.

Hosting do WordPress

Otóż tak nie jest! Każdy hosting jest dobry zarówno do WordPress, jak i do PrestaShop! Takie nazewnictwo jest zwykłym chwytem marketingowym, mającym sprawić, aby klient wybrał droższy hosting. Ten mityczny hosting do WordPress, to często hosting z dodatkami LiteSpeed, LS Cache, Redis Cache, WP-Cli, które często znajdziemy w „zwykłym hostingu”. Zwykle hosting do WordPress, to po prostu mocniejsze hosting z lepszymi parametrami, ale do tego nie trzeba stosować  dodatkowego nazewnictwa. Można też spotkać ofertę hostingu WordPress z darmową i łatwą instalacją z automatyczną konfiguracją. Jednak to wszystko oferuje Instalator Aplikacji, który jest dostępny z darmo w każdym porządnym hostingu i to nawet w tym najtańszym.

Hosting do PrestaShop

To samo ma się, jeżeli chodzi o hosting pod Prestashop. Zazwyczaj jest to mocniejsze konto hostingowe z lepszymi parametrami, ale nie różniące się od innego „zwykłego” hostingu. Nieraz, hosting „zwykły” o podobnych lub lepszych parametrach możemy nabyć o wiele taniej niż ów hosting do Prestashop. I fakt, pod sklep Prestashop warto wybrać mocniejsze konto, ale wcale nie musi być to hosting za 500 zł.

Darmowy certyfikat SSL Let’s encrypt, także powinien być przy każdym koncie hostingowym. Hosting SSD NVMe nie jest stworzony ani pod WordPress ani pod Prestashop, ale pod wszystkie witryny! Jeżeli musicie płacić extra za „mega szybki hosting dzięki, którym twoje witryny czy sklep będzie śmigał jak błyskawica”, poszukajcie innej firmy.

Jaki hosting pod WordPress – Podsumowanie

Każde hosting jest dobry pod WordPress i PrestaShop. Każdy przyzwoity hosting powinien mieć Instalator Aplikacji, być na dyskach SSD NVMe, powinien oferować darmowy certyfikat SSL Let’s encrypt, mieć dodatki LiteSpeed i LS Cache i najnowsze wersje PHP. To podstawa, za którą nie trzeba płacić extra. Mało tego, nawet jeżeli hosting nie będzie tego posiadał to i tak można na nim instalować WordPress i będzie on normalnie działać. WordPress nie wymaga też mocnego konta hostingowego z dużą pojemnością. Będzie śmigał nawet na najtańszym hostingu z pojemnością 1 GB. Prestashop, jest aplikacją trochę ciężą, ale nadal mówimy o MB, a nie GB. Obie do instalacji potrzebują jednej bazy danych, ale zawsze powtarzam, aby nie wybierać hosting z tylko jedną bazą danych, dobrze żeby ich było przynajmniej trzy.

Jaki hosting do WordPress?

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.