Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Jak powinna wyglądać strona www - wygląd strony www

    >>>
  • Home
  • BlogJak powinna wyglądać strona internetowa

Jak powinna wyglądać strona internetowa

11 stycznia, 2015 admin 0 Comments

Jak powinna wyglądać strona wwwNa to pytanie po części możemy sobie odpowiedzieć sami. Zapytajmy siebie, co nam się podoba w stronach internetowych, a co nas denerwuje. Czy lubimy, kiedy witryna do nas „krzyczy”, zmusza nas do czegoś, lub gdy mamy problem ze znalezieniem interesującej nas informacji lub działu? Oczywiście nie lubimy. Jak powinna wyglądać strona internetowa

Jak powinna wyglądać strona www

Witryna internetowa musi być przejrzysta i miła dla oka, musi wyglądać nowocześnie, ale i możliwie prosto. Jeżeli chodzi o kolorystykę strony; szablony, tła, treści, to wszystko powinno ze sobą współgrać. Kolory jaskrawe nie są mile widziane, gdyż męczą oczy i wcale nie pomagają w odnalezieniu się na stronie. A więc barwy stonowane, a jeżeli już użyjesz kolorów wyróżniających się jak czerwień, pomarańcz, żółty, fiolet, różowy – to dobrze, aby te kolory były stonowane o łagodniejszym odcieniu. Natomiast zawsze mile widziane się odcienie, zieleni, niebieskiego lub szarego. Ładna nowoczesna i przyjazna dla oka grafika to to na co pierw zwracamy uwagę i często decyduje czy internauta zostanie na stronie.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

To, jak powinna wyglądać strona www zależy także od kolorystyki. Nieodpowiedni kolor treści i tło treści strony nie pomagają w czytaniu artykułów. Ludzkim oczom najbardziej odpowiadają ciemne litery na jasnym tle. Gdyby nasza percepcja była inna, książki od tysięcy lat nie były by pisane w ten sposób. Sprawdźcie sami, jak źle się czyta i jak męczy oczy biały tekst na czarnym tle. Co do wyglądu strony to oczywiście dobrze jest, aby wizualnie witryna pasowała do jej tematyki. Można pomyśleć o pasującym do tematu tle strony, oczywiście nagłówek, a także jakieś drobiazgi charakteryzujące temat strony.

Innym ważnym czynnikiem jest rozmieszczenie elementów nawigacji strony. Przejrzyste menu to podstawa i nie należy z tym wydziwiać, internauta lubi mieć wszystko pod ręką i w zasięgu wzroku. Nie należy też przesadzać z ilością funkcji i dodatków na stronie www. W witrynach można spotkać kalendarze, sondy, mapy, liczniki odwiedzin, ocenianie, dodatki social, podkłady dźwiękowe, zegary i tuzin innych niekoniecznie potrzebnych dodatków. Jak wspominałem internauta nie lubi natłoku informacji, bo zazwyczaj, wie czego szuka, a reszta jest mu zbędna.

Nadmiar reklamy może zaszkodzić

Należy też poruszyć kwestię reklam. To prawda, że na stronie trzeba jakoś zarabiać, ale natrętne wyskakujące reklamy z każdej strony, mogą tylko zniechęcić. Niekiedy jedna lub dwie jednostki reklamowe bardziej się wyróżniają i zachęcają do kliknięcia niż tuzin. Jedna wyraźna reklama na klarownej stronie jest pewnym widocznym wyróżnikiem i zwraca uwagę, a duża ilość reklam może spowodować, że internauta nie zwróci uwagę na żadną i potraktuje je jak spam na swoje poczcie.

Mamy jeszcze aspekt informacji o samej witrynie. Na dużych serwisach lub stronach firmowych, informacje o właścicielu strony i samej firmy, to obowiązek. Ale na prywatnej witrynie także jest to mile widziane, gdyż wzbudza to zaufanie i wiarygodność.

Podsumowując, strona internetowa nie może być nachalna z natłokiem różnych dodatków. Czytelna i klarowna strona gdzie wszystko jest na swoim miejscu, gdzie internauta znajdzie to, czego szuka z pewnością zostanie odwiedzona przez niego po raz drugi…nowoczesność i prostota.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.