Jak założyć stronę www
3 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)

jak zaistniec w sieciGdy już stworzysz swoją stronę, to przychodzi czas na to, aby była widoczna dla wyszukiwarek, a głównie dla jednej - Google. Bo co z tego, że twoja witryna będzie gotowa, jak nikt o niej nie będzie wiedział i nikt na nią nie wejdzie? Pierwszym etapem jest zadbanie o to, aby twoja witryna zostało zindeksowana przez Google( wyszukiwarkę, którą używa 98 % internautów). Indeksacja oznacza to, że robot Google wejdzie na twoją stronę i „oznajmi” wyszukiwarce, że pojawiła się taka i taka strona o danej treści. Aby dodać stronę do wyszukiwarki należy wejść na adres: http://www.google.pl/addurl/, i wpisać swój adres url strony. Można też wstawić na swoją witrynę wskaźnik PageRank.

Choć te czynności pozwolą na indeksację naszej witryny, to niestety nie sprawią, że nasza strona pojawi się wysoko w wyszukiwarkach, i będzie na nią wchodzić dużo internautów. Za te czynniki odpowiada tzw. pozycjonowanie.

Pierwszym etapem pozycjonowania jest przemyślenie tego, jakich fraz i słów kluczowych będzie dotyczyła twoja strona. Postaw się w roli internauty i pomyśl co może wpisać w wyszukiwarkę, aby trafił na twoją witrynę. Oczywiście frazy te muszą mieć coś wspólnego z tematem strony i występować w jej treści. To jak sprawdzić popularność danych fraz znajdziesz w kategorii pozycjonowanie. Gdy już tego dokonasz należy uzupełnić znaczniki "meta tagi" na twojej witrynie. Opcja ta jest dostępna w większości kreatorach i CMS-ach, bez wgłębiania się w kod strony.

Meta słowa kluczowe - mają w tej chwili bardzo małe znaczenie dla pozycji strony, ale to nie oznacza, że należy to zlekceważyć. Wpisujemy słowa kluczowe dla całej naszej witryna, jak i poszczególnych podstron.

Meta opis - O wiele ważniejszy parametr, gdyż ma wpływ na wyniki wyszukiwania. Będzie też pokazywał się w wyszukiwarce jako opis witryny nad adresem url. Meta opis dla strony głównej musi być jasny i zrozumiały, składający się z jednego, dwóch zdań i słów, które internauci mogą wpisywać w wyszukiwarkę chcąc znaleźć stronę o danej tematyce. Jeżeli nie będzie Ci się chciało, lub po prostu nie wstawisz opisu dla każdej podstrony, wyszukiwarka umieści tam dwa pierwsze zdania z danej podstron(tak jest zazwyczaj).

Tytuł strony - Najważniejszy meta tag, odpowiada za tytuł naszej strony, który będzie wyświetlał się jako główna pogrubiona nazwa witryny w wynikach wyszukiwania. Ma bardzo duży wpływ na pozycję, więc należy go jak najbardziej "dopieścić". Ma być krótki i wyrazisty. Tytuł strony nie tylko musi składać się z dobrze dobranych fraz, ma także zachęcić internautę do odwiedzenia naszej witryny. Odpowiedni tytuł musi posiadać każda podstrona(tak jest najkorzystniej). Przykład: Jeżeli mamy stronę o muzyce rockowej, to w tytule lepiej napisać: "Muzyka Rockowa - najlepsze piosenki rockowe", niż "Strona o muzyce rockowej z najlepszymi piosenkami.

Jak już uzupełnisz meta tagi i zoptymalizujesz stronę pod względem wyszukiwarki, możesz zabrać się za pozycjonowanie, jak to określam - właściwe.

Komentarze   
+7 # konrad 2015-11-07 12:13
jak mam załorzyć tę strone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
cyberfolks

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.