Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Kreator stron www czy WordPress? Co wybrać

  >>>
 • Home
 • BlogKreator stron czy WordPress? Co wybrać?

Kreator stron czy WordPress? Co wybrać?

17 czerwca, 2021 admin 0 Comments

WordPress vs Kreator stron

Kreatory stron

Aplikacja WordPress podbiła internet niczym wyszukiwarka Google, gdyż skrypt WordPress to zdecydowany lider wśród aplikacji do tworzenia blogów i stron www. Jest w pełni darmowa, a przez ostatnie lata stała się jeszcze bardziej funkcjonalna i prosta w obsłudze. I mimo, iż jest to aplikacja blogowa, to powszechnie jest używana jako baza do wszelakich stron internetowych, nie mających dużo wspólnego z klasycznym blogiem z wpisami. Dzięki wtyczkom i dodatkom, może nam posłużyć nawet jako forum lub sklep internetowy.

Jednakże WordPress ma konkurencje w postaci kreatorów stron, choć można powiedzieć, że to kreatory stron mają konkurencje w postaci WordPressa. To właśnie kreatory stron, od początku swego istnienia, są najprostszym narzędziem za pomocą którego możemy założyć własną witrynę. I mimo co raz bardziej powszechnego i popularnego WordPressa, dla przeciętnego zjadacza chleba, to kreator jest prostszy w obsłudze. Dlaczego? Jest kilka powodów. Po pierwsze, kreator stron nie wymaga zakupu hostingu i administracji jego funkcjami. Nie musisz nic wiedzieć, nawet to co to hosting albo czym się różni hosting od serwera. Nie musisz wiedzieć do czego służą bazy MySQL, co to jest konto FTP, jakie ma znaczenie pojemność serwera i transfer danych itd. Potrzebujesz szybko założyć stronę firmową, stronę wizytówkę, stronę ogłoszeniową, ofertową itp? Kreator stron jest jak znalazł! Nieduża, nowocześnie wyglądająca strona www, funkcjonalna z najważniejszymi funkcjami i dodatkami, to to co oferują kreatory stron. Jeżeli nie jest dla ciebie problemem wydanie około 500 zł rocznie (kreator plus domena), to taki kreator jest rozwiązaniem idealnym. Nic dodać nic ująć.

Ale o jakich kreatorach ciągle mówię? Jest ich przecież sporo, lecz na polskim rynku liczą się trzy! ClickWeb z home.pl, kreator w nazwa.pl, nazwany po prostu „kreatorem WWW”, oraz Webwavecms.com, które prężnie się rozwija i ostatnio się pochwaliło 100 tysiącami użytkowników, co jest nie lada wyczynem. Są jeszcze inne; uCoz.pl, mfirma.eu, wix.com i te dostępne przy hostingu, ale w mojej opinii, są w tyle pod względem popularności, jakości oraz łatwości zakładania strony www. W wymienionych trzech markach, są zbliżone ceny ( około 400 zł). Najlepiej się też prezentują pod względem funkcjonalności. Strony tam założone wyglądają nowocześnie, posiadają niezbędne funkcje, a szablony są responsywne. Każdy powinien to ogarnąć w pół godziny, bo też nie ma tego co nie jest niezbędne. Pod tymi względami kreatory te są bezkonkurencyjne, nawet w stosunku do WordPressa.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Ale zawsze jest jakieś ale. Jeżeli chcemy rozwijać stronę z czasem przekształcić w interaktywnego bloga z regularne dodawaną treścią, lub po prostu stronę www z wieloma podstronami, kategoriami i spodziewamy się tysięcy odwiedzin dziennie, to zapomnij o kreatorze. Niektóre marki wprowadzają nawet ograniczenia ilości podstron. I oczywiście koszty. Jesteś studentem, masz mało pieniędzy a WordPress jest darmowy, plus do tego jakiś tani hosting za 50 zł i domena. Wyrobimy się w 150 zł rocznie. W takim wypadku tylko WordPress i własny hosting podoła nam cenowo. Z kreatorami są też problemy, gdy chcemy przenieść stronę. Nie da się jej po prostu pobrać jak WordPressa i zainstalować na innym hostingu, gdyż działają na autorskim skrypcie. Mam nadzieję, ze ten krótki tekst w jasny sposób wyjaśnił, kiedy należy skorzystać z kreatora, a kiedy nie. Na koniec małe podsumowanie.

Kreator stron:

Zalety:

 • Prostota
 • Szybkość założenia strony
 • Nie wymaga zbyt wiele uwagi
 • Nie wymaga zakupu hostingu
 • Stosunkowo nie duża cena
 • Nowoczesne i responsywne szablony
 • Za prawidłowe działanie kreatora odpowiada dostawca usługi

Wady:

 • Tylko nieduże strony
 • Brak możliwości rozwoju
 • Ograniczona funkcjonalność
 • W niektórych wariantach wysoka cena
 • Problem przy przenosinach strony

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.