Jak założyć stronę www

Wielu początkujących webmasterów chcących spróbować swoich sił w sieci, jednak nie mających żadnego doświadczenia w zarządzaniu stroną www, szuka dla kreator stronsiebie rozwiązania w postaci kreatora stron. Wiele firm hostingowych oferuje taki kreator stron, ale równie wiele nie. Dla niektórych klientów rozwiązanie to jest głównym czynnikiem wpływającym na wybór usługodawcy. Są też firmy oferujący stworzenie strony internetowej w oparciu wyłącznie o kreator stron, bez konta hostingowego.

Co prawda kreator stron jest rozwiązaniem mającym sporo wad i samym w sobie ułomnym, jednak przy zerowej wiedzy informatycznej, pozwala łatwo tworzyć nieskomplikowane strony internetowe. Należy jednak jasno powiedzieć, że kreator stron jest narzędziem ograniczonym pod wieloma względami i za jego pomocą nie stworzymy jakiegoś interaktywnego serwisu internetowego. Jednak te ograniczenia powoduję, że kreator stron jest dość prosty w "użyciu".

Ale kreator nie jest równy kreatorowi, zatem postanowiłem opisać i przetestować kilka z nich. Podzielę kreatory stron na dwie proste grupy; te dostępne przy koncie hostingowym jako dodatek, gdzie jedynie przez kreator tworzymy i zarządzamy stroną www.


Kreatory występujące jako dodatek do konta hostingowego:

 

1. Parallels Presence Builder

Jest to kreator słynący z prostoty i mający sporo pozytywnych opinii wśród użytkowników. Po wejściu w panel administracyjny mamy do wyboru aż kilkadziesiąt tematów strony. Po wyborze tematu strony, pojawia się okno, w którym możemy (nie musimy tego robić) uzupełnić dane naszej firmy, które będą się wyświetlać na naszej stronie, następnie klikamy "Utwórz stronę". Pojawia się nam panel administracyjny kreatora wraz z filmem instruktażowym, który jest niestety w wersji angielskiej. Ale bez obaw! Kreator nie zalicza do najtrudniejszych. Na górze po prawej mamy rozwijany przybornik w funkcjami modułami kreatora. Główny panel prezentuje się bardzo przyjaźnie, nie ma natłoku funkcji, mamy domyślny szablon strony, który w każdej chwili można zmienić klikając na "Projekty", gdzie mamy gotowe szablony. Warto dodać, że aby zacząć projekt strony od początku musimy przejść do zakładki "Więcej" znajdującej się na samym dole menu kreatora. W zakładce "Projekty" mamy także inne możliwości zmian naszej strony od layoutu i wymiarów poszczególnych elementów strony, poprzez kolory i czcionki, a skończywszy na rogach strony. Opcja "Schematy" pozwala nam na szybką zmianę całej kolorystyki strony. W łatwy sposób wgramy także logo naszej witryny, wystarczy kliknąć domyślne logo i zamienić je swoim wgranym z komputera.

Zatem jest spory zakres zmian, które możemy wykonać szybko i prosto. Przy załadowaniu domyślnej strony, utworzyły się nam także domyślne podstrony, które możemy zmienić w opcji "Strony". Tam dodajemy podstrony, ustawiamy hierarchię, a także co bardzo ważne, uzupełniamy metadane dla każdej podstrony tj. opis i słowa kluczowe. W opcji "Strony" możemy utworzyć strony ukryte (takie, dla których nie utworzy się widoczna pozycja menu na stronie) oraz strony chronione, dla których możemy ustalić nazwę użytkownika i hasło. Główny opis i meta dane dla całej witryny uzupełniamy w zakładce "Ustawienia". Pamiętajmy o zapisywaniu naszego projektu po wprowadzonych zmianach. Natomiast aby opublikować witrynę w sieci wystarczy kliknąć, a jakże "Publikuj".

 

 

Zaskakuje też spora ilość przydatnych modułów i funkcji. Oto najważniejsze z nich:

 • Mapa
 • Komentarze (po rejestracji w serwisie Disqus)
 • Formularz kontaktowy
 • Media społecznościowe
 • Moduł reklamy
 • Opcja "szukaj na stronie"
 • Nawigacja
 • Breadcrumby
 • Możliwość wstawienia faviconu
 • Baner
 • Moduł do wstawiania skryptu
 • Galeria zdjęć
 • Slider obrazów
 • Wstawianie filmów video
 • Oraz sklep online po wcześniejszej rejestracji w platformie sklepowej ecwid.com

Właściwie niema do czego się przyczepić, są wszystkie niezbędne dodatki, które są na nowoczesnych stronach. Moduły wstawia się bardzo prosto, gdyż wystarczy przeciągnąć je na stronę. Edytor tekstowy również jest bardzo prosty, wystarczy kliknąć tekst na danej stronie, aby wyświetlił się nam prosty edytor tekstowy. Jest w nim wszystko, co niezbędne.

W ustawieniach kreatora Parallels Presence Builder można także w łatwy sposób wstawić kod Google Analytics (statystyki strony), informację o plikach cookies czy też edytować plik robots.txt. Ważną opcją kreatora jest też możliwość wyeksportowania naszego projektu strony na swój komputer i następnie importowania go.

Jednym z minusów jest to, że mimo tak wielu tematów szablonów to w rzeczywistości nie jest ich dużo, gdyż różnią się jedynie grafiką dostosowaną do wybranej tematyki. Jednakże pamiętajmy, że każdy szablon można w jakimś stopniu zmienić, np. kolorystycznie. Plusem jest także to, że szablony mają sekcje z boku, gdzie możemy wstawić reklamę, grafikę lub któryś z modułów.

Podsumowując, kreator Parallels Presence Builder jest naprawdę godny polecenia. Bardzo szybko możemy stworzyć ładnie i nowocześnie wyglądającą witrynę. Kreator ten idealnie nada się na strony firmowe i nieduże strony hobbystyczne. Na upartego można na nim nawet prowadzić nieduży sklep internetowy, a biorąc pod uwagę, że jest dostępny przy koncie hostingowym, można z niego korzystać za niecałe 50 zł rocznie. Kreator Parallels można też spotkać w siostrzanej firmie home.pl tj. homecloud.pl.

Zalety:
Prostota i łatwość obsługi
Szybka edycja strony
Duża ilość modułów i dodatków
Możliwość wstawienia opisu i słów kluczowych dla każdej podstrony

Wady:
Zbyt mała ilość szablonów
Opcja sklepu i komentarzy działająca jedynie z zewnętrznym serwisem

 

2. SiteBuilder
Chyba najczęściej stosowany kreator. Po wejściu w kreator SiteBuilder, wpisujemy dane identyfikujące otrzymane na mail i już mamy opcję w wyborem szablonu do naszej witryny. Wśród kilkuset skórek można znaleźć coś dla siebie, tyle że brakuje opcji przeszukiwania szablonów poprzez kategorie lub kolorystykę. Zatem po wyborze szablonu klikamy dalej i już jesteśmy w kroku 3. Tam mamy kilka pól, które możemy uzupełnić jak też od razu dodać kilka podstron. W tym miejscu od razu możemy uzupełnić istotą rzecz, mianowicie słowa kluczowe i meta opis witryny. Po kliknięciu "dalej" mamy już opublikowaną stronę na naszej domenie.Aby przejść do administracji naszą witryną wpisujemy http://naszastrona.pl/admin. W panelu administracyjnym możemy uzupełniać nasze podstrony w treść i tworzyć nowe podstrony. Mamy też do wybory kilka modułów:

 • formularz kontaktowy
 • ankieta
 • galeria zdjęć
 • aktualności(newsy)

Sprytnym rozwiązaniem są dodatki które możemy umieścić na każdej stronie jak; data, napis drukuj, formularz wyszukiwania, bookmarks, użytkownicy online i kilka innych. W prosty sposób możemy zmienić logo strony, tworzyć podmenu i publikować newsy. Mamy też prostą galerię zdjęć, możliwość wstawienia kodu Google Analytics.

Ale szybko można zauważyć, że bajeranckiej strony tu nie zrobisz, bo jest za mało modułów dodatków i opcji. Wydaje się, że kreator SiteBuilder najbardziej nadaje się do prostych statycznych stron jak np. strony firmowej, strony wizytówki czy strony ogłoszeniowej. Szybko można znaleźć wady, jak nie możność dodania meta tagów dla poszczególnych podstron, problem ze zmianą szablonu(aby to zmienić trzeba zdaje się na nowo utworzyć projekt strony), brak opcji komentarzy czy sekcji z boku, gdzie można wstawić np. banner reklamowy. Kreator stron SiteBuilder jest oferowany przez takie marki jak superhost.pl, linuxpl.com czy hekko.pl i nie należy do moich ulubionych.


3. RvSiteBuilder
RvSiteBuilder to produkt RvGlobalsoft, jest to rzadziej stosowany kreator(a szkoda) wraz z hostingiem, oferowany chociażby przez takie firmy jak o12.pl czy mniej znane firehost.p i dja.pl. Od razu można zauważyć, że to inna kategoria, wyższa niż w poprzednim kreatorze. Więcej funkcji, dodatków i konfiguracji strony. Mamy większy wpływ na wygląd szablonów które możemy zmieniać bez utraty naszego projektu i treści.

Administracja strony za pomocą tego kreatora jest podzielona na 3 kroki. Ważne! Jeżeli przy tworzeniu nowego projektu wybierzemy opcję "Mobile" nie ze wszystkich szablonów będziemy mogli skorzystać. W kroku "1" wybieramy szablon z ponad 1000 podzielonych na kategorie tematyczne i style. Dodatkowo przy każdym szablonie mamy do wyboru trzy wersje kolorystyczne. Wśród setek gotowych szablonów zawsze można znaleźć coś dla siebie, ale możemy też zmienić nagłówek, logo, kolorystykę, czy układ elementów na stronie. Kreator ten daje też możliwość pobrania szablonu, zmodyfikowana go pod indywidualne potrzeby i wgrania ponownie. Można też wybrać opcję "Utwórz szablon ZTS" i samemu skonfigurować wygląd szablonu. W kroku 2. konfigurujemy wygląd szablonu, w łatwy sposób możemy zmienić tam naprawdę wiele elementów mającym wpływ na wygląd strony i jej funkcjonalność. W kroku 3. dodajemy podstrony, menu, możemy uzupełniać meta tagi dla każdej podstrony, możemy zmieniać nazwy plików(decyduje to o wyglądzie linku) no i w końcu możemy przejść do dość zaawansowanego edytora treści. Tam wybieramy layout strony czyli sposób wyświetlania treści( najlepiej zostawić pierwszą opcję bez layoutu, ten możemy zmienić z pozycji edytora).

  

Edytor daje nam możliwość dodawania; zdjęć, filmów video, dobierania rozmiaru i rodzaju czcionki, tabel czy wstawianie linków. To co prawda nic nadzwyczajnego, ale już opcja dodawania pola komentarza, likeboxa facebooka i ikony "lubię to" to fajny dodatek. W każdej chwile edytor możemy przełączyć na źródło strony gdzie możemy wstawić jakiś kod. Kreator RvSiteBuilder posiada także takie moduły jak;

 • formularze kontaktowe
 • licznik odwiedzin
 • edytor Flash
 • księgę gości
 • galerię zdjęć

Bardzo przydatną opcją jest możliwość utworzenia strony wewnętrznej (tj. niewidoczną na stronie jako pozycja menu), do której np. możemy skierować jakimś linkiem w artykule, lub ze stron wewnętrznych za pomocą linków tekstowych utworzyć oddzielne menu. Warto też dodać, że możemy tworzyć podmenu, a ilość podstron nie jest ograniczona jak bywa w innych kreatorach. Bardzo ważne jest to, że kreator ten posiada sektory do wstawienia grafiki, tekstu lub baneru reklamowego. Gdy już mamy utworzony projekt naszej witryny klikamy "Publikuj", wybieramy domenę na jakiej ma widnieć strona i gotowe.

Podsumowując, kreator ten jest bardzie wszechstronny, daje więcej możliwości i można nim stworzyć bardziej profesjonalną witrynę niż poprzednim. Może on posłużyć jako narzędzie do prostej strony firmowej, ale również większej witryny z dużą ilością podstron o większym zróżnicowaniu położenia elementów strony. Również mamy o wiele większy wpływ na wygląd witryny niż w poprzednim kreatorze. Wadę jest to, że nie posiada tak istotnych obecnie dodatków jak mapa, slider czy czat. Na opanowanie tego kreator będzie potrzeba nieco więcej czasu, jednak moim zdaniem warto. Cena jest uzależniona od ceny hostingu danej firmy.
Kreatory stron:


1. uCoz.pl – bardzo zaawansowany kreator stron, coś po między klasycznych prostym kreatorem stron a CMSem. Daje o więcej możliwości niż inne kreatory, posiada sporo modułów takich jak:

 • forum
 • blog
 • sklep
 • albumu zdjęć
 • mini czat
 • sondy
 • aktualności

Niektóre z nich do tej pory były zarezerwowane dla systemów zarządzania treścią. Ucoz daje także możliwość tworzenie kategorii artykułów i wyświetlania ich w formacie bloga. Posiada opcję komentowania naszej treści oraz ustalanie praw do tekstu. Także gotowe szablony są bardzo ładne. Wszystko te przydatne rzeczy pociągają za sobą pewne skutki, a mianowicie trudność w opanowaniu tej aplikacji, choć nie ma tu porównania np z Joomla!, i po całym dniu śmigania po kreatorze uCoz można już wszystko załapać. Ucoz w wersji podstawowej oferuje swój kreator za darmo, jedyne co może nam doskwierać to reklamy (oczywiście nie nasze), wersja płatna zaczyna się od 3,09 $ dolara za miesiąc, jedyne co nie powala to pojemność pakietów – nawet najdroższy za ponad 400 zł rocznie ma jedyne 5GB pojemności. Natomiast transfer jest bez ograniczeń. Nie będę się rozpisywał więcej na jego temat, bardziej szczegółową analizę przedstawiłem w tym artykule.


2. WebWaveCms.com
Na pierwszy rzut oka Webwavecms jest bardzo zachęcający, w wersji z reklamami stronę możesz założyć za darmo. Po założeniu konta od razu widnieje film instruktażowy, który fajnie i prosto objaśnia funkcje kreatora, a te są bardzo ciekawe, łączą ze sobą edytor tekstu i grafiki. Po kliknięciu w nowy projekt mamy do wyboru gotowy i czysty szablon. Czysty szablon jest zdecydowanie dla osób wyznającą maksymę "zrób to sam" i chyba jednak mających trochę doświadczenia w tworzeniach stron. Dla początkujących zdecydowanie lepszym wyborem będzie wybranie gotowego szablonu gdzie musimy zmienić elementy strony "na swoje". Następnie wchodzimy w "Edytor", gdzie ładuje się nasza strona z wieloma elementami które możemy dodać/zmieniać/ustawiać. Wygląda to rewelacyjnie, do tej pory nie spotkałem się z czymś takim. W wersji bez szablonu tworzymy swoją witrynę niczym z wycinanek na lekcji plastyki, dodając i przesuwając myszką elementy strony, które możemy w dowolny sposób po koloryzować. Po lewej stronie mamy główne funkcje za pomocą których wgrywamy i dodajemy grafikę, tekst, menu strony czy przyciski i moduły. Webwavecms jest wyposażony w następujące dodatki:

 • Mapy Google
 • Opcję Lubię to
 • Komentarze zintegrowane z facebookiem
 • Logowanie
 • Formularze
 • Lista aktualności z kategoriami
 • Media Player
 • Menu językowe
 • Tworzenie użytkowników

Co ciekawe kreator ten daje możliwość wgrania własnego modułu oraz dodawanie kodu HTML, CSS i Java Script. Przy każdym elemencie widnieje "zębatka" co oznacza że możemy zmienić jego właściwości. Na dole mamy natomiast cały przybornik narzędzi, którymi także edytujemy elementy, jak kolor, czcionka, kształt a nawet takie efekty jak zaokrąglenie rogów, cień czy gradient(przejście jednego koloru w drugi), nie wspominając o możliwości dodawania warstw. Przypomina mi to trochę mix kreatora stron z Gimpem. Także dodawanie grafiki nie ogranicza się wyłącznie do jednego obrazka wklejonego w tekst, możemy posłużyć się sliderem, galerią i lighboxem. Pomaga w tym nam przycisk szybkiego dostępu do biblioteki mediów z prawej strony. Parę minut zajęło mi dojście do tego jak się usuwa elementy strony, robi się to mianowicie na dole po prawej w pozycji "warstwy", odznaczając lub zaznaczając wybrany element strony. Usuwać elementy można także wciskając "delete" po wcześniejszym zaznaczeniu elementu.  Pamiętajmy też o zapisywaniu danych po wprowadzonych zmianach klikając zieloną dyskietkę na górze. Na pozytyw zasługuje także to, że mamy ustawiania SEO przy każdej podstronie, możemy tam ustawić tytuł podstrony oraz jej meta opis, co jest ważne w pozycjonowaniu strony. W webwavecms można także tworzyć artykuły oraz posortować je w kategorie. Witryny stworzone w kreatorze są responsywne i dostosowane do urządzeń mobilnych, co obecnie jest dość istotne. Kreator jest ciągle ulepszany i wyposażany w nowe funkcje i dodatki.


    

 

Teraz czas na wady. Kreator lub jak nazywa go firma CMS WebWave jest bardzo zmyślnym programem, daje możliwość stworzenia dowolnej wizualnie witryny bez znajomości kodu i innych rzeczy. Jednak kreator ten jest stworzony z myślą głównie o stronach firmowych z niezbyt dużą ilością podstron. Choć nie oznacza, że na upartego nie można stworzyć większej witryny. Osoby nie mającej talentu twórczego mogą mieć problem z stworzeniem ładnej strony. Na szczęście są szablonowe wzorów, na bazie których możemy stworzyć ładną witrynę bez zbędnego kombinowania, jednak szablonów jest tylko kilkanaście. Niedoświadczona musi spędzić przy WebWaveCms dzień lub dwa aby wszystko załapać, pomagają w tym videoporadniki, znajdziemy je w sekcji "Pomoc".

Co do cen to wersja premium zaczyna się od 236 zł za rok(rejestrując się z linku na tej stroni otrzymasz 30% zniżki). Co ciekawe webwavecms daje nam możliwość handlowania stworzonymi przez nas stronami, mamy do tego odpowiedni panel. Wszystko oczywiście możemy bezpłatnie przetestować.3. Click Web

Click Web to twór dobrze znanej marki home.pl. Wchodząc do kreatora pojawia się nam się dość prosty panel. Najpierw wybrałem szablon, które są naprawdę ładne i wyglądają na nowoczesne. W Panelu zarządzania każdy element szablonu możemy zmienić na własny tj. logo strony, tytuł strony, opis, kolorystykę, grafikę, czcionkę i inne. Robi się to łatwo i intuicyjnie, wystarczy najechać wybrany element myszką i kliknąć. W Click Web mamy do wyboru następujące dodatki:

 • Galeria zdjęć
 • Mapy Google
 • Dodatek społecznościowy  z ikonami do Facebooka i twittera,
 • Pokaz slajdów
 • Formularz kontaktowy
 • Formularz rejestracji
 • Multimedia(youtube)
 • Blog
 • Przyciski i buttony
 • Dodatek e-commerce(kup teraz i paypal)
 • Wstawienia kodu
 • Funkcja pobierz
 • i inne..

W łatwy sposób dodajemy też nowe podstrony, co ważne przy każdej podstronie mamy pola SEO. Click Web daje też możliwość stworzenia stron ukrytych(wewnętrznych) nie widocznych w nawigacji strony. Strony są responsywne to jest dostosowane do tabletów i telefonów, mamy możliwość podglądu jak nasza witryna będzie wyglądała np. na smartfonie. Aby skorzystać z naszych dodatków musimy je zwyczajnie przeciągnąć na naszą stronę. Aby uzupełniać naszą stronę w treść należy przeciągnąć w element "P" do pola tekstowego. Tak samo robi się z innymi elementami. Jestem mile zaskoczony funkcjonalnością kreatora Click Web, jest on skonstruowany w taki sposób aby poradził z nim sobie każdy. Stronę firmową naprawdę można zrobić w kilkanaście minut, funkcje są rozmieszczone z głową bez natłoku i ma niezbędne dodatki. Po stworzeniu strony w prosty sposób publikujemy ją w sieci.

 

Co do wad, to Click Web jak większość tego typu kreatorów jest stworzony głownie do stron firmowych a nie do większych projektów. Home.pl oferuje nam trzy pakiety kreatora i nawet najtańszy i najbardziej ubogi kosztuje ponad 300 zł rocznie. Gdyby nie cena Click Web byłby idealnym rozwiązaniem do stron firmowych i niedużych hobbystycznych


4. Wix.pl

Kolejny kreator stron to międzynarodowa marka Wix.pl, gdzie możemy założyć darmową stronę na subdomenie wix. Jak już wiemy nie ma nic za darmo i w zamian za darmową opcję, na naszej stronie będą wyświetlały się reklamy. Przejdźmy do kreatora. Aby stworzyć stronę trzeba wybrać jeden z wielu szablonów posegregowanych w kategorie. Następnie przechodzimy do edycji i mamy panel edytorski naszej witryny. Elementy szablonu i naszej strony możemy edytować równie łatwo jak w Click Web, najeżdżając na wybrany obiekt. Wix oferuje ładne wizualnie szablony oraz dużo dodatków:

 • Galerie
 • Formularze
 • Media
 • Aplikacje
 • Dodatek społecznościowy
 • Blogi
 • Sklep internetowy
 • Statystyki
 • Ustawienia SEO

Wszystko wygląda profesjonalnie i w rzeczywistości takie jest. Wix oferuje nam sklep internetowy, jednak za takie plan trzeba zapłacić ponad 1000 zł. O dziwo najtańszy plan za 17 zł miesięcznie nie usuwa nam reklam (lekka przesada). Właśnie ceny w wix powodują, że czar związany z tym świetnym kreatorem, pryska. Ponad 414,96 zł netto za rok zł za pakiet bez reklam to sporo, lepsza pod tym względem jest oferta Home.pl czy nazwa.pl. zarówno jeżeli chodzi o kreator jaki sklep internetowy.
 

Inne kreatory stron:
Otostrona.pl – kreator bazuje na Sitebuilder które są dostępne za darmo przy kontach hostingowych i wydatek 199 zł jest dla mnie zbyt duży.
Mamfirme.pl - osobny artykuł
jimdo.com
plusik.pl
kreator-online.pl


Podsumowanie:

Jeszcze parę lat temu kreatorów stron było na dobrą sprawę parę, dziś pojawiają się jak grzyby po deszczu i wybór jest znacznie większy. Ale nie oznacza że wybór jest prostszy. Aspekty skłaniające do danego kreatora podzielił bym na trzy rodzaje:

Najniższa cena:
Jeżeli zależy Ci na najniższej cenie warto skłonić się do kreatorów oferowanego przez firmy hostingowe. Hosting w hekko.pl, linuxpl.com czy idhosting.pl można nabyć za kilkadziesiąt złotych, zatem jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie.

Nowoczesność i prostota:
Jeżeli niska cena nie odgrywa dla Ciebie aż tak dużej roli i chcesz szybko i łatwo założyć nowocześnie wyglądająca stronę www dla swojej firmy, warto pomyśleć o takich rozwiązaniach jak Click Web czy Webwavecms.

Strona bardziej rozbudowana:
Natomiast jeśli chcesz założyć większą stronę z większą ilością podstron, stronę o swoich zainteresowaniach czy hobby, dodatkowo często będziesz ją edytował i dodawał treść, a poświecenie trochę czasu na naukę obsługi kreatora Cię nie odstrasza, to warto wybrać kreator RvSiteBuilder lub uCoz.pl.

Komentarze
0 # Paweł 2014-12-22 19:34
Opis b dobry - przyda się -. dzięki
+2 # Jarek 2015-03-01 05:39
Dzięki :lol: Grzebię w tych tematach jako laik. Przydatne opinie jak na lekarstwo. Zauważyłem że Click Web fajnie indeksuje google, a z bezpłatnych w home.pl wychodzą błędy typu brak atrybutów alt na fotę główną i logo. I nijak tego nie mogę ominąć ... drugi aspekt strong i kod 302. Widać tendencję że chcesz mieć coś dobrego to zapłać.
0 # joanna 2015-03-03 21:25
Bardzo przydatne uwagi i spostrzeżenia. Żałuję tylko, że brak jest omówienia kreatora jimdo. Korzystałam z niego, jest bardzo intuicyjny. Co do Click Web moje próby nie potwierdzają jak dotąd Twojej opinii, ale i tak bardzo dziękuję!.
Joanna
+1 # Koliko 2015-03-13 11:43
A co sądzicie o Mywebzz?
0 # hosiarz 2015-05-21 13:35
Ja polecam Wam http://webwavecms.com. Polski kreator. Bardzo fajnie się rozwija. Wsparcie klienta miodzio.

W wersji darmowej można podpiąć domenę i ma się pełną funkcjonalność, a jedyne co to wyświetlają Ci na stronie reklamy.
+1 # Jacek 2015-07-24 23:45
Czas zaktualizować artykuł
2. SiteBuilder już dawno inaczej wygląda
+2 # wuk 2015-09-12 19:15
Nie dajcie się wkopać w tę usługe! Strony są budowane na ich serwerze! Jeśli nie przedłużycie abonamentu na Click Web wasze strony znikną!!! - nie ma do nich dostępu i nie możecie przenieść ich na swój serwer!!
0 # admin 2015-09-12 21:10
Cytuję wuk:
Nie dajcie się wkopać w tę usługe! Strony są budowane na ich serwerze! Jeśli nie przedłużycie abonamentu na Click Web wasze strony znikną!!! - nie ma do nich dostępu i nie możecie przenieść ich na swój serwer!!


Normalne że strona zniknie jak się nie opłaci, ale tak samo strona może zniknąć jak się nie opłaci hostingu, firma nie ma tu nic do rzeczy. Normalne, że strony nie da się skopiować skoro skrypt jest autorski, chyba że metodą kopiuj wklej, dlatego kreatory są raczej do dobre wyłącznie do małych stron
+1 # Marek 2016-01-08 20:26
home.pl, co kilka lat informuje że pojawia się nowy kreator i do starego nie ma dostępu oczywiście płacę. Mimo posiadania tam konta nie polecam Click Web.
+5 # Piotr 2016-03-18 13:25
Tutaj nawet jest stronka z takim rankingiem kreatorów, ciekawe dopełnienie :)

http://kreatorystronwww.pl/

Comments are now closed for this entry

Hostido

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.