Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Kreatory stron WWW | Co to jest Kreator stron internetowych?

  >>>
 • Home
 • Kreatory stron

Kreatory stron www – czym są?

Kreatory stron www

Zacznijmy od tego, czym są kreatory stron jako płatna usługa. Jest to aplikacja udostępniania użytkownikom do tworzenia i zarządzania stroną www. Często jest to aplikacja autorska danej firmy, ale są też kreatory udostępniane jako licencja już istniejącego oprogramowania. Klient ma bezpośredni dostęp do aplikacji, lecz nie ma dostępu do serwera czy hostingu. A to oznacza, że nie musimy kupować hostingu, gdyż mamy go w cenie usługi, jaką jest kreator stron.

Kreatory stron charakteryzują się prostotą, intuicyjnością w zarządzaniu witryną oraz szybkością, z jaką możemy taką witrynę stworzyć. Jest to narzędzie skierowane głównie do osób niedoświadczonych i bez żadnej wiedzy informatycznej. To wszystko ma swoje zalety i wady. Kreator pod wieloma względami jest ograniczony, raczej nie stworzymy za jego pomocą jakiegoś interaktywnego serwisu lub dużej strony/bloga. Sami usługodawcy często ograniczają ilość podstron w takim kreatorze. Kreator średnio się nada na stronę, którą odwiedzają tysiące osób dziennie i która generuje duży transfer danych oraz zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

 

Rodzaje Kreatorów

 

Wśród kreatorów dostępnych za darmo wraz z hostingiem, najczęściej spotykanymi są SiteBuilder, Parallels Presence Builder i RvSiteBuilder. Nie ma co się za bardzo rozpisywać nad nimi, oferują proste nieduże strony www z podstawowymi funkcjami. Mają sporo darmowych szablonów do wyboru, choć nie są szczególnie nowoczesne. Jeżeli zależy komuś wyłącznie na stronie wizytówce bez wizualnych fajerwerków, można z nich skorzystać, zwłaszcza że tani hosting, na którym znajdziemy taki kreator to koszt 50 zł.

Najbardziej znane kreatory stron:

 

Wielką trójkę na Polskim rynku tworzą jednak Wix, Webwavecms, i kreator home.pl. Są to najpopularniejsze i chyba najlepsze kreatory na naszym rodzimym rynku, choć trzeba zaznaczyć, że tylko Webwavecms.com jest marką Polską.

1Wix.com oferuje ładne wizualnie szablony oraz dużo dodatków. Wszystko wygląda profesjonalnie i w rzeczywistości takie jest. Kreator pozwala nam na łatwe i intuicyjne edytowanie wszystkich elementów witryny. Wix.com oferuje także sklep internetowy, jednak za taki plan trzeba zapłacić ponad minimum 885 zł brutto za rok. O dziwo najtańszy plan za 17 zł miesięcznie nie usuwa nam reklam. Właśnie ceny w Wix są największą wadą tego kreatora.

Dwa najtańsze plany mogą być niewystarczające i trzeba liczyć się w  wydatkiem 600 zł netto/rok. 

Wix cennik kreatora stron – od 17 zł do 85 zł miesięcznie netto. 

Wix1

Wix cennik z opcją sklepu www

720 zł netto/rok do | 1020 zł netto/rok | 1440 zł netto/rokWix


2. Kreator Webwavecms.com to polska marka, która powstała kilka lat temu i szybko zdobyła popularność. Posiada bardzo przejrzystą ofertę z czterema planami w przystępnych cenach i ze sporą ilością niezbędnych funkcji, potrzebnych do prowadzenia strony www. Posiada takie funkcje jak funkcję bloga, dodawania własnego kodu, ustawienia SEO, podstrony chronione hasłem, strony wielojęzyczne czy w końcu opcję płatności czy sprzedaż produktów cyfrowych. Kreator posiada bardzo ładne nowoczesne szablony( można je zobaczy w zakładce „szablony”) choć nie jest ich zbyt wiele, bo 47. Kreator pozwala jednak projektowanie własnego szablonu, jak również na bardzo zaawansowaną ich edycję. Najprostszą i najszybszą metodą na własną witrynę, jest skorzystanie z gotowego szablonu i podmienienie treści i grafiki na własną.

Wwebwavecms.com cennik:

Plan darmowym – plan darmowy |Bez reklam, dobrym do przetestowania aplikacji

Plan starter – 288 zł netto/rok | Dość ograniczony wyłącznie do stron wizytówek z jedną podstroną

Plan Pro – 360 zł netto/rok | Najodpowiedniejszy plan z 10 GB przestrzeni dyskowej nielimitowanym transferem, nielimitowaną ilością podstron, darmowym certyfikatem SSL

Plan Business  480 zł netto/rok | Plan najdroższy z opcją sprzedaży, choć nie tak zaawansowaną jak w przypadku WIX, ale też sporo tańszy, dobry dla niewielkiej ilości produktów

webwave


3. Czas na dobrze znaną markę i ich kreator. Kreator w Home.pl to naprawdę dobra i dopracowana aplikacja. Posiada wszystkie konieczne funkcje oraz 78 w pełni responsywnych gotowych szablonów, które także możemy podejrzeć na stronie home.pl. Cenowo jest umiarkowanie, bo najtańszy plan to koszt 492 zł brutto/rok jednak jest trochę ograniczony i trzeba raczej skorzystać z tego droższego za 904 zł brutto/rok. Nie jak w przypadku konkurencji, tu ograniczeniami jest ilość podstron (60). Kreator także posiada opcją bloga i możliwość edycjo kodu strony. Najdroższy pakiet „Profesjonalny”, to wydatek aż 1230 zł. W tej cenie mamy opcję sprzedaży z płatnościami online i 500 podstron.

Kreator home

 

Dla kogo? Wady i zalety kreatorów

Także to, czy kreator stron jest dobrym dla ciebie wyborem, decyduje to, jaką stronę chcesz założyć. Kreator stron idealnie nadaje się do stron firmowych, stron wizytówek czy ofertowych oraz niedużych blogów. Założenie takiej strony sprowadza się często do wyboru interesującego nas szablonu oraz wstawienie tam swojej treści i grafiki. Oczywiście kreatory stron mają wszystkie niezbędne funkcje, choć niektóre z nich mogą znajdować się jedynie w droższych pakietach. W przypadku kreatorów stron, przetestowanie aplikacji jest wręcz obowiązkowe. Jeżeli nie ma takiej opcji, bądź podejrzliwy do takiej firmy.

Wadami kreatorów jest dość ograniczona ilość gotowych szablonów, choć trzeba pamiętać, że można je edytować i dostosować wizualnie, co sprawi, że twoja strona będzie unikalna. W topowych kreatorach ich twórcy starają się podążać za trendami w projektowaniu witryn, także taka strona raczej będzie wyglądała nowocześnie, wyposażona w nowoczesne funkcje i dostosowana do wszystkich urządzeń.

Wady:

 • Nieduże strony
 • Limity podstron
 • Nieduża pojemność konta
 • Brak bardziej zaawansowanych dodatków
 • Cena

Zalety:

 • Prostota w prowadzeniu
 • Szybkość założenia
 • Szybkość edycji strony
 • Wygoda
 • Nie musisz zarządzać hostingiem
 • Wszystkie funkcje dostępne z poziomu kreatora
 • O prawidłowe działanie aplikacji dba usługodawca
 • Nowoczesny designe
 • Cena

Kreatory stron – Podsumowanie

Aspekty skłaniające do wyboru danego kreatora podzielił bym na trzy rodzaje. I zanim kupisz przetestuj!

Najniższa cena:
Jeżeli zależy Ci na najniższej cenie i stworzeniu najprostszej strony, warto skłonić się do kreatorów oferowanego przez firmy hostingowe. Hosting z kreatorem można nabyć za kilkadziesiąt złotych, zatem jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie.

Nowoczesność i wygoda:
Jeżeli niska cena nie odgrywa dla Ciebie aż tak dużej roli i chcesz szybko i łatwo założyć nowocześnie wyglądająca stronę www dla swojej firmy, dodatkowo nie wykluczasz sprzedaż jakiegoś produktu, warto pomyśleć o ofertach trzech wyżej wymienionych firm.

Strona bardziej rozbudowana:
Natomiast jeśli chcesz założyć większą stronę z większą ilością podstron, stronę o swoich zainteresowaniach lub do zarobku, dodatkowo często będziesz ją edytował i dodawał treść, a poświecenie trochę czasu na naukę zarządzania witryną nie stanowi problemu, pomyśl o własnym hostingu i aplikacji WordPress.

 

Zobacz także >>>

Kreatory stron ranking i opinie

Kreator stron czy WordPress? Co wybrać?

 

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.