Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

  >>>
 • Home
 • BlogJaki jest najlepszy kreator stron i dlaczego to WebWavecms?

Jaki jest najlepszy kreator stron i dlaczego to WebWavecms?

4 lipca, 2023 admin 0 Comments

Na polskim rynku jest dostępnych około 10 dobrych i sprawdzonych kreatorów stron, są to uznane i sprawdzonych marki, a wśród nich Webwavecms. Tu sprawdzisz nasz subiektywny ranking najlepszych kreatorów stron.

Webwave kreator

Najlepszy kreator stron?

Strony firmowe i ofertowe, hobbystyczne serwisy i blogi, niewielkie sklepy – w takich projektach kreator sprawdzi się najlepiej. Kreator stron internetowych jest skierowany do osób początkujących niemających wcześniej do czynienia z tworzeniem witryn i do takich co chcą zrobić stronę możliwie łatwo, szybko i tanio. Warto nadmienić, że najdroższe kreatory typu WIX, 123Site czy niewiele tańsze Home.pl i Weebly, wcale tak nie górują nad tytułowym kreatorem Webwavecms. Po krótce wyjaśnię, dlaczego tak uważam.

Dlaczego WebWavecms?

Po pierwsze Webwavecms to polska firma w przeciwieństwie do pozostałych dużych graczy. Jeżeli uważasz, że to nieistotne to nie do końca masz rację. Kontakt z tą firmą zawsze jest bardzo dobry. Podchodzą do klientów indywidualnie i zawsze chcą rozwiązać twój problem. Trzeba pamiętać, że większość pozostałych marek, to często światowi giganci, a kontakt z takimi korporacjami i rozwiązywanie twoich problemów nie jest dla nich tak ważne, jak w firmach mniejszych.

Support w Weebly, Zyro czy Site123 nie będzie tak dobry, choćby dlatego, że nie mają tak dużego zespołu operującego językiem polskim. Firmy te, często nie mają w naszym kraju nawet siedziby. Być może w niektórych aspektach technicznych są lepsze, ale nie są lepsze kilka razy, bo kosztują kilka razy więcej. Nie widzę powodu, aby aż tyle przepłacać.

Marka Webwavecms zaczynała od zera, krok po kroku przejmując coraz większy kawałek tortu w rynku kreatorów stron. Wiedzą, co to jest ciężka praca i jak osiągnąć sukces. Nie spoczęli na laurach, a swój kreator, ciągle udoskonalają. Innym polskim brandem jest kreator w home.pl, choć sama firma została już sprzedana zagranicznym podmiotom. Dodatkowo kreator home.pl jest tylko jedną z wielu usług oferujących przez tą firmę. Firma Webwavecms, cały swój wysiłek, skupia wyłącznie na kreatorze stron www. Posiada już 500 tys. zarejestrowanych użytkowników, co jak na markę zaczynająca od zera to naprawdę okazały wynik. Ich kreator jest po prostu dobry, a kosztuje rozsądne pieniądze.

Ceny kreatora Webwave

Można pisać wiele, ale jedną z najważniejszych cech decydujących o wyborze czegokolwiek w życiu jest cena. Osobiście uważam, że Webwave nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości, a przecież o to się właśnie rozchodzi. Stosując tu analogię motoryzacyjną, otrzymujemy bardzo dobre nowoczesne auto za niewygórowaną cenę. Sama oferta w przeciwieństwie do konkurencji jest prosta i przejrzysta i za to też duży plus. Jest to istotne dla osób poczatkujących (wiele starszych osób także zakłada strony) chcących założyć pierwszą stronę www. Nie ma tam haczyków i „promocyjnych cen” mogących wprowadzić w błąd. Nie znajdziesz tak także przeróżnych wariacji pakietów, aby tylko w razie złego wyboru, naciągnąć później na pakiet droższy. Poniżej pakiety i cennikwebwavecms pakiety

Specyfikacja techniczna

Jak działa kreator Webwavecms, można sprawdzić za darmo, zakładając stronę na bezpłatnej subdomenie. Będą na niej wyświetlać się reklamy, jednak to standardowe rozwiązanie w darmowych pakietach. Choć nie zawsze, bo bądź co bądź, bardzo dobry kreator WIX, nawet w pakiecie płatnym za ponad 240 zł, publikuje na naszej stronie reklamy! Pakiet „Starter„, jest raczej planem „zapchaj dziurę” i lepiej go z góry pominąć. Zatem pakiet „Pro” za 360 zł za rok, jest optymalnym planem. Jeżeli nie przewidujesz ogromnego ruchu na swojej stronie i nie zależy Ci na dodaniu do niej koszyka i funkcji sprzedaży, to całkowicie powinien wystarczyć.

W najwyższym planie mamy full opcję z następującymi parametrami:

 • Bezpłatna domena .pl przez rok
 • Brak reklam WebWave
 • Przepustowość bez limitu
 • Nielimitowana ilość GB na pliki
 • Nielimitowana liczba podstron
 • Nielimitowana ilość skrzynek pocztowych we własnej domenie
 • 20 GB na pocztę email
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Pomoc po polsku przez czat, email, telefon
 • Zgłoszenie do Google i SEO
 • Blog
 • Darmowy bank zdjęć
 • Podstrony chronione hasłem
 • Podstrony dla zalogowanych
 • Własny kod HTML, JS, CSS
 • Sklep internetowy i płatności online
 • Sprzedaż produktów cyfrowych
 • Tworzenie stron wielojęzycznych
 • 30 dniowy okres próbny

Jak wygląda tworzenie stron w Webwavecms?

Możemy wybrać dwie opcję tworzenia strony.

 • A zatem spośród ponad setki gotowych i darmowych szablonów, wybieramy ten, który nas interesuje. Pojawia się edytor, w którym zwyczajnie zastępujemy przykładowe treści i grafikę swoją. Możemy przy tym zmieniać kolorystykę, czcionki czy położenie elementów witryny, jak również usunąć niepotrzebny elementy lub dodać nowe. Wszystko jest intuicyjne, gdyż mamy tu do czynienia z taką technologią jak Drag & Drop (przeciągnij i upuść). Nie musimy znać żadnego kodu HTML, CSS, PHP i innych. Po prostu klikamy w interesujący nas element i go zmieniamy w czasie rzeczywistym. Nie wymaga tego od nas przeskakiwania z jednego menu edytora do drugiego. Wszystko dzieje się w jednym oknie komputera na naszych oczach. Mamy podgląd naszej witryny na urządzeniach mobilnych i sami możemy ustawić, jak witryna ma się na nich wyświetlać (jest też tryb automatyczny). Jest to najprostsza i najszybsza metoda.
 • Drugą opcją, jest dla ludzi kreatywnych, którzy chcą się pobawić w projektanta stron, a nawet na tym zarabiać. Wybierając opcję Czystej strony, możemy stworzyć stronę od podstaw niemal jak w programie graficznym. Tu tak naprawdę poznajemy możliwości kreatora, które są ograniczone tylko twoją wyobraźnią oraz umiejętnościami. Sprawdź możliwości projektowania. Ważne jest, że przy edytorze mamy dostępne okienko czatu z pomocą online.

Kreator stron szablony

W witrynie możemy też obserwować rozwój kreatora, funkcje które zostały dodane , które są na etapie w wdrażania i te które są dopiero planowane. Zobacz nowe funkcje i zmiany >>

Również funkcja sklepu

WebWavecms, tak jak większość dobrych kreatorów daję nam możliwość sprzedaży produktów fizycznych, jak i cyfrowych z automatyczną wysyłką. Jednym słowem nasza witryna może być niedużym sklepem internetowym. I taki sklep www może założyć praktycznie każdy. Poniżej integracje metod płatności oraz wysyłki.

płatności webwavecms

dostawa Webwavecms

Jak prezentują się witryny stworzone w Webwavecms?

Otóż dobrze. Kreator podąża za nowoczesnymi trendami w projektowaniu stron, choć osobiście nie jestem fanem tych trendów, ale to inna kwestia. Jednakże oczywistym jest, że witryna ma być jak najlepszą wizytówką firmy. Strona wyglądająca nowocześnie, responsywnie, wyposażona w rozwiązania na topie przyciąga uwagę i sprawia, że odwiedzający pozytywnie odbiera samą firmę oraz jej usługi czy produkty. Wiele znanych osób i marek zaufało właśnie tej marce. Projekty stworzone przy pomocą kreatora stron Webwavecms, są naprawdę miłe dla oka, a można zobaczyć tutaj.

Podsumowanie

Lepsze jest wrogiem dobrego. Wspierajmy nasze rodzimy dobre rozwiązania. Kreator stron Webwavecms pięknie się rozwiną od małej niszowej firmy do czołowego gracza na rynku, działającego także za granicą. Tak się składa, że mam kontakt z ekipą niemal od początku i uważam, że przebili pod wieloma względami kreator home.pl oraz pozostałe mniejsze firmy oferujące aplikacje do tworzenia stron. Oczywiście zawsze jest jakaś grupa klientów, dla których czegoś może brakować w tym kreatorze. Co ciekawe WebWave oferuję możliwość sprzedaży stworzonych stron dla osób trzecich. Jest tzw. konto agencyjne. System ten jest skierowany do developerów i twórców, jednak każdy może z tego skorzystać. Na oficjalnym kanale Webwavecms na YT, znajdziesz też wiele przydatnych poradników jak zacząć przygodę właśnie z tym kreatorem i jak korzystać z jego funkcji i możliwości.

Poradniki video tworzenia stron w WebWavecms:

*Artykuł nie jest sponsorowany, choć znajdują się w nim lokowania produktów. Jednakże największą prowizję za polecenie klienta wcale nie oferuje Webwavecms.

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.