Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Gdzie znajdziemy najtańsze domeny? Tanie domeny

    >>>
  • Home
  • BlogGdzie znajdziemy najtańsze domeny?

Gdzie znajdziemy najtańsze domeny?

16 lutego, 2018 admin 1 Comment

Gdzie są najtańsze domeny ?

Najtańsze domenyWybierając pierwszą firmę hostingową, kierujemy się zwykle parametrami konta i ceną pakietu, zapominając nieco o cenie domeny w tejże firmie. Prawdą jest też to, że osoby zaczynające przygodę ze stroną www, ze zwykłej wygody rzadko decydują się na zakup domen w innych firmach, a następnie podpinaniu jej pod hosting, na którym jest witryna. To tego przyczynia się również to, że większość firm dodaje domeny do konta hostingowego w cenach promocyjnych lub wręcz za darmo. Darmowa domena? Super! Biorę to! Po roku okazuje się, że zaoszczędzonych kilkanaście złotych przy rejestracji domeny, przepada w kosztach przedłużenia domeny. A te sięgają już nawet 150 zł za domenę .pl. Dla ludzi mniej oszczędnych i prowadzących tylko jedną stronę być może cena ta nie robi wrażenia, ale dla osób mających podpiętych pod hosting kilka domen już tak!

Gdzie znajdziemy tanie domeny

Więc jeżeli zależy wam na kosztach utrzymaniu domeny lub domen, zawsze sprawdzajcie cennik przedłużenia domeny. Należy też pamiętać, że zmianę rejestratora domeny nabytej po promocji, można dokonać zazwyczaj dopiero po pierwszym roku rozliczeniowym. Więc trzeba zapomnieć o nabywaniu darmowych domeny w jakieś firmie i zmienianiu operatora na tańszego przed odnowieniem.

Jak podpiąć domenę pod inny hosting?

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować domeny tam, gdzie jest najtaniej i podpinać je pod swoje konto hostingowe w innych firmach. Jedyne co trzeba zrobić to zmienić adresy DNS. Być może dla osób początkujących brzmi to groźnie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Wystarczy, że w panelu klienta wejdziemy w ustawienia domen i przy interesującej nas domenie zmieniamy dwa pola: DNS1 i DNS2, na takie adresy, jakie ma firma hostingowa, pod konto, której podpinamy domenę (oba adresy DNS są podawane w danych konta hostingowego w Panelu Administracyjnym, są również przysyłane mailem przy zakupie hostingu, możesz też zapytać o to swego usługodawcy). W ten sposób mamy hosting tam, gdzie chcemy, a za domeny płacimy tam, gdzie jest to najtańsze (tak robi większość webmasterów). Pamiętajmy też, że cena domen jest różna w zależności od rozszerzenia.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Najtańsze domeny ranking

W takim razie gdzie znajdziemy najtańsze domeny? Firmy na podium oferują bardzo zbliżoną cenę za odnowienie domeny. pl, oscylująca w przedziale nieco ponad 60 zł. Na pierwszym miejscu jest firma gnum.pl, specjalizująca się usługach SEO. Na drugie miejsce wskoczyła nowa marka hostingowa 3hosting.pl.  Jest jeszcze kilka firm wyróżniających się tanimi domenami. Oto zestawienie:

Ceny dotyczą odnowienia domeny .pl

*Podane ceny są cenami brutto

Gdzie są najtańsze domeny

Pamiętaj ceny domen u poszczególnych firm ciągle się zmieniają, także zawsze sprawdzaj aktualną cenę domeny u danego usługodawcy.

Znasz inne firmy z tanimi domenami? Daj znać w komentarzu!

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

One Comment

    30 sierpnia, 2023 REPLY

    No i to jest konkretne porównanie. Wszystkie najtańsze strony oferujące domeny oraz ceny .pl – inni podają czasami inne domeny..

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.