Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

  >>>
 • Home
 • BlogNajwiększe firmy hostingowe na świecie

Największe firmy hostingowe na świecie

17 marca, 2023 admin 0 Comments

Firmy hostingowe

Chcesz mieć swój hosting/serwer u giganta? Dla wielu to sprawdzone marki, choć pewnie znajda się tacy, co unikają usług u tak dużych korporacji. W Polsce są to marki mniej popularne i zdecydowanie wolimy wybierać hosting i serwery u rodzimych usługodawców. Znajda się tu marki, o których zapewne słyszałeś, ale też mniej znane w Polsce.

Oto lista największych firm hostingowych

 1. GoDaddy – jedna z najpopularniejszych tego typu firm, która oferuje usługi hostingowe, rejestrację domen oraz usługi marketingowe dla firm. W GoDaddy jest zarejestrowanych około 81,7 mln domen, co plasuje ją na 1. miejscu na świecie.
 2. Alibaba Cloud – posiada około 49,3 milionów domen, jest częścią chińskiej grupy Alibaba, czyli giganta zajmującego się e-commerce, sprzedażą hurtową i B2B
 3. Google Cloud – nie może być inaczej, Google to jedna z największych korporacji IT na świecie, a ich gałęź usług hostingowych również jest znacząca. Szacuje się, że ma „pod sobą” 36,2 mln zarejestrowanych domen.
 4. Amazon Web Services (AWS) – wielka amerykańska korporacja e-commerce świadczy usługi hostingowe czy też popularną chmurę, posiada około 21,9 milionów zarejestrowanych domen.
 5. Bluehost – znana amerykańska firma hostingowa, która oferuje szeroki zakres usług hostingowych dla osób prywatnych oraz dla firm. Działa w 200 krajach
 6. DreamHost – amerykańska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe, rejestrację domen, a także usługi dla deweloperów.
 7. HostGator – amerykańska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe dla osób prywatnych oraz dla firm.
 8. InMotion Hosting – amerykańska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe, rejestrację domen oraz usługi dla deweloperów.
 9. OVH – dobrze znana na polskim rynku, francuska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe, rejestrację domen oraz usługi dla deweloperów.
 10. Hetzne – niemiecka firma hostingowa posiadająca około 5,1 mln zarejestrowanych domen
 11. SiteGround – bułgarska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe dla osób prywatnych oraz dla firm.
 12. WPEngine – amerykańska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe dla firm oraz dla użytkowników najpopularniejszego CMSa na świecie, WordPress.
 13. 1&1 – niemiecka firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe, rejestrację domen oraz usługi dla firm. Warto dodać, że właścicielem tej marki jest ten sam podmiot (United Internet), co „polskiej” firmy hostingowej home.pl
 14. A2 Hosting – amerykańska firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe dla osób prywatnych oraz dla firm.

A jak z cenami u tych gigantów hostingowych? Czy kupimy tam „małą chmurkę” za rozsądne pieniądze? Z tym bywa różnie.

 

W Google Cloud ceny są przyzwoite. Mamy spore konto 100 GB w cenie 6$ miesięcznie, co stanowi około 316 zł za rok.

W GoDaddy jest nieco gorzej. Na stronie polskiej znajdziemy ceny, zaczynające się od 19 zł za miesiąc jednak są to ceny promocyjne, a w najtańszym planie można założyć tylko jedną witrynę.

Dobrze wypada, dobrze znana w kraju nad Wisłą, francuskie OVH. Tam, tani hosting można nabyć za około 130 zł brutto za rok z 100 GB przestrzeni oraz 5 stronami.

Ogólnie polecam nie wychodzić przed szereg, nie kupować usług gdzie nie mamy oferty w języku polskim lub nie mamy jasno przedstawionych parametrów i cennika hostingu. Na naszym rynku rodzinnym naprawdę jest w czym wybierać.

Zobacz>>> Hosting Ranking

Hostido.pl

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.