Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Własne zaplecze SEO prosty sposób na zaplecze pozycjonerskie

    >>>
  • Home
  • BlogProsty sposób na własne zaplecze SEO

Prosty sposób na własne zaplecze SEO

11 lutego, 2015 admin 0 Comments

Własne zaplecze SEOKażdy, kto już posiada swoją stronę internetową, zastanawia się jak w najprostszy i najtańszy sposób wypozycjonować swoją witrynę. W dobie social media nie można zapomnieć o starym standardowym linkowaniu np. w postaci katalogowania i pressel pages. Jednak proces ten jest czasochłonny a czasami mało efektywny, szczególnie jeżeli skupimy się na darmowych i małowartościowych katalogach i preclach. Ale nawet dobre katalogowanie jest tylko jednym z etapów pozycjonowania i zdobywania wartościowych linków. Jednak nie wszyscy potrafią napisać kilkanaście czy kilkadziesiąt artykułów na ten sam temat i do tego dobrych jakościowo. Dodając artykuł do precla, trzeba też pogodzić się, że nie zawsze nasz artykuł zostanie zaakceptowany (szczególnie jeżeli mamy do czynienia z solidnymi serwisami). Inną wadą precli jest to, że musimy się dostosować do regulaminu strony (długość teksu, ilość linków) i często sporo czekać aż artykuł zostanie zaakceptowany. Presell Pages także szybko powstają i szybko znikają wraz z naszym artykułem, a my nawet o tym nie wiemy.

Blog jako własne zaplecze SEO

Bardzo dobrym, prostym i darmowym rozwiązaniem, jest stworzenia własnego zaplecza w postaci blogu tematycznego. Zakładamy darmowy blog, choćby na blogger.com, i piszemy tam to, co na się żywnie podoba. Sami decydujemy o długości wpisów, ile i jakie linki umieszczamy w treści postów i sami zarządami artykułami. Oczywiście najlepiej aby temat blogu był ściśle powiązany z tematyką strony, do której linkujesz i być w nim jak najwięcej unikalnego i wartościowego tekstu, co nieznaczny, że od czasu do czasu nie możesz umieszczać ciekawych artykułów z innych serwisów. Wiadomo, czym więcej treści tym lepiej, ale wystarczy, że raz na tydzień napiszesz coś na temat związany z pozycjonowaną witryną i frazą. Nie musi być to tekst wysokiej jakości, co nie znaczy, że nie należy się starać, aby taki był.

Wykorzystaj darmowe subdomeny

Kupując hosting, zazwyczaj dostajesz darmową subdomenę. Wykorzystaj ją i stwórz na niej blog na WordPress lub innym CMSie. Jeżeli nie masz czasu lub ci się zwyczajnie nie chce, zleć pisanie tekstów copyrighterom np. na oferia.pl. Jak masz problem z indeksacją bloga, zastanów się nad kupieniem jakiegoś taniego linkowania do swego zaplecza.

Oczywiście nie musisz zakładać na darmowym blogger czy darmowej domenie. Możesz wykupić tanią domenę tematyczną i założyć go na własnym hostingu z pomocą wspomnianej aplikacji WordPress lub Joomla! Tani hosting można już nabyć za 30 zł/rok w ten sposób uzyskasz inny adres IP niż ten, na którym widnieje strona pozycjonowana. W ten sposób siła takiego bloga będzie jeszcze większa. Nic nie tracisz na takim rozwiązaniu, twoja pierwsze zaplecze wiele Cię nauczy i sam(a) zauważysz czy linkowanie przynosi rezultat. Czy skorzystasz z takiego rozwiązania, oczywiście wybór należy do ciebie.

Hostido hosting

Przykład

Gdy posiadamy stronę o tematyce sportowej staramy się, aby były tam rzetelne i fachowe informacje. Raczej nie będziemy na takiej stronie pisać o osobistych i luźnych przemyśleniach i komentarzach do wydarzeń sportowych – tą funkcję może zastąpić nam właśnie blog SEO. Wstawiając linki w treści bloga lub w „ulubione strony”, wzmacniamy nasz serwis, równocześnie nie ujmując na jego wartości merytorycznej.

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.