Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

RSFirewall – zabezpiecz swojego Joomla!! Antywirus JoomlaQ

  >>>
 • Home
 • BlogRSFirewall – zabezpiecz swojego Joomla!!

RSFirewall – zabezpiecz swojego Joomla!!

20 czerwca, 2018 admin 0 Comments

rsfirewall-joomlaJoomla!, to jeden z najpopularniejszych Systemów Zarządzania Treścią (CMS) na świecie. O tę aplikację jest opartych miliony stron, gdyż daje mnóstwo możliwości i w pełni darmowa. Można na niej stworzyć małą stronę internetową typu wizytówka firmy, blog, sklep, a nawet profesjonalne serwisy internetowe. Joomla! już w podstawie daje bardzo wiele, a przecież jest tysiące dodatków i komponentów, które rozszerzają jego możliwości. I właśnie o jednym z nich będzie mowa w tym tekście.

Joomla!, z racji swej popularności i otwartym kodzie, jest dość mocno podatny na ataki hakerskie, takie jak wykradanie haseł, spamowanie i ogólne zawirusowanie strony. Niestety osobiście się przekonałem, że strona może być zainfekowana i nie są to przypadki jednostkowe. Z pomocą idą nam różnego rodzaju zabezpieczenia. Jednym z nich jest RSFirewall – podajże najpopularniejszy antywirus i komponent służący też jako firewall. Dodatek ten jak większość tego typu jest wersji Premium i kosztuje w cenie regularnej 49 Euro, jednak zdarzają się zniżki i promocje. W porównaniu do innych nie jest to cena wygórowana, a RSfirewall oferuje naprawdę sporo zabezpieczeń, a sądząc po opiniach jest także skuteczny. Również ja ponad rok temu skorzystałem z tego komponentu, i póki co nie mogę narzekać. Co istotne, jedną licencję możemy instalować na wielu domenach, jednakże bezpłatny support dotyczy tylko jednej domeny.

Za co płacimy i co otrzymujemy?

 • Ochronę prze lukami w zabezpieczeniach Joomla!
 • Wykonuje skan wszystkich plików w poszukiwaniu wirusów i malware
 • Może też naprawiać uszkodzone pliki
 • Za pomocą RSFirewall, możemy także blokować dostęp do naszej strony dla poszczególnych krajów. Często ataki są dokonywane z państw azjatyckich, afrykańskich czy bliskiego wschodu. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę IP jakich Państw odwiedzają naszą stronę podejrzanie często.
 • Możemy blokować pojedyncze IP
 • Komponent cały czas monitoruje i określa zagrożenia w trzech fazach, małe, średnie, wysokie. Małe i średnie zdarzają się bardzo często, ale zagrożenia wysokie najlepiej od razu blokować za pomocą blokady IP, jeżeli nie zostało z automatu zablokowane
 • Możemy z poziomu Joomla! ustawiać hasła dla naszych katalogów
 • RSFirewaal sprawdza też czy plikach nie doszło do kluczowych zmian
 • Chroni nasze konto administratora
 • Dodatek ten jest dostępny w języku Polskim

Pełna specyfikacja i opis możliwości RSFirewall

1. Ochrona przez filtry SQL, XSS oraz filtry LFI
Nie musisz ryzykować integralność witryny, możesz ją zabezpieczyć kilkoma kliknięciami. SQL, PHP, LFI, XSS to najbardziej znane malware przez którymi chroni dodatek RSFirewall. Sprawdza on wgrywane pliki i rozszerzenia na obecność złośliwego oprogramowania.

rsfirewall

2. RSFirewall – Wzmocnij bezpieczeństwo swojej witryny

RSFirewall posiada skaner systemowy na żądanie, który sprawdza m.in uprawnienia plików, zmiany w plikach oraz to czy masz najnowsza wersję Joomla! oraz samego komponentu. Jest to niezbędne narzędzie, które pomoże ci zidentyfikować potencjalne zagrożenia.

RSfirewall3

3. Śledzenie skąd pochodzi zagrożenie
RSFirewall posiada wbudowany rejestr systemu, dzięki któremu sprawdzisz logi i źródło ataków. Następnie wystarczy dodać wybrane IP do czarnej listy (Blacklist), aby na stałe zablokować źródła niebezpiecznych dla twojej witryny zdarzeń. Opcją jest także powiadomienia na adres e-mail w razie poważnego zagrożenia.

rsfirewall12

4. Ustaw hasło dla folderu administrator
Folder „administrator”, czyli strona logowania do Joomla! jest najczęściej atakowana i odwiedzana przez tzw „boty”, które chcą się włamać do twojej witryny. Dzięki RSFirewall możesz ustawić dodatkowe hasło dla folderu „administrator”, a strona logowania będzie dostępna tylko dla ciebie.

rsfirewall11

5. Ochrona antyspamowa dla formularzy
Rozszerzenie może zabezpieczyć także formularze kontaktowe przeciw spamowi. RSFirewall wykorzystuje do tego listy Spamhaus XBL oraz SBL, sprawdzając IP i blokując automatycznie te spamujące.

rsfirewall4

6. Blokuje ataki typu brute-force
Zautomatyzowane skrypty atakujące twoją stronę, stosując setki kombinacji, mogą w końcu odkryć twoje dane logowania. Właśnie dlatego RSFirewall posiada zabezpieczenie captach w postaci obrazka. Pojawia się ono wówczas gdy nastąpi kilka nieudanych prób logowania.

7. Funkcja Lockdown site

Funkcja ta zabezpiecza twój projekt strony przed niechcianymi zmianami, aktualizacjami czy tworzeniem nowych użytkowników. Dzięki Lockdown twój Joomla! pozostanie w tej samej postaci jak zostawiłeś go ostatnio. Przydatna funkcja przy tworzeniu nowego projektu, ale też gdy wiemy, że przez jakiś czas nie będziemy mogli administrować witryną.

rsfirewall7

8. Sprawdzanie bazy danych
Dzięki RSFirewall! możemy monitorować prawidłowość naszych baz danych MySQL i tabel, a w razie wystąpienia błędu, komponent spróbuje je naprawić.

rsfirewall12


9. Informacje o dostępnych aktualizacjach

Komponent RSFirewall! informuje nas drogą mailową o dostępnej nowej wersji. Jest to ważne aby na bieżąco aktualizować dodatek jak też samego Joomla!, gdyż pojawienie się nowej wersji, sprawia, że stara jest bardziej podatna na ataki hakerskie, gdyż Ci mają dostęp do raportów o poprzedniej wersji.

Komponent RSFirewall możesz pobrać ze strony www.rsjoomla.com możesz tam sprawdzić pełna specyfikację oraz zobaczyć demo komponentu.
Kod promocyjny 10% zniżki: A58160D00B

Zobacz także >>> Hostido.pl – nowy hosting z atrakcyjna ofertą

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.