Jak założyć stronę www
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 

PR(PageRank) - wskaźnik określający wartość danej strony. Wartość PR jest określana przez algorytm stosowany przez wyszukiwarkę Google. W tej chwili nie ma on faktycznie większego znaczenia i nie wpływa na pozycję strony. Jednak nadal jest brany pod uwagę(z przyzwyczajenia) jako główny wskaźnik wartości witryny. Wartość PageRank określa się w liczbach od 0 do 10, gdzie 0 również; jest wskaźnikiem(witryna może nie posiadać nawet zera). Na wysoki PR, mogą mieć wpływ ilość i jakość linków prowadzonych na nasza stronę.

Anchor text - opis/tytuł odnośnika, widoczny na stronie

Linki wychodzące - link na naszej stronie, kierujący do innej witryny(również; ma znaczenie przy ustalaniu wartości strony przez Google)

Linki przychodzące(BL-Back Link) - link przychodzący do naszej witryny, odnośniki kierujące do naszej strony z innych stron

Linki wewnętrzne - odnośniki na naszej stronie, kierujące do innych podstron naszej strony

Optymalizacja - czynności polegające na poprawieniu kodu strony, systemu nawigacji, linkowania oraz treści, tak aby były jak najlepiej dostosowane do działania wyszukiwarek, co ma na celu poprawienie pozycji strony.

Zaplecze - strony, artykuły, które są tworzone i wykorzystywane w celu linkowania i poprawiania pozycji innej witryny

Presell Pages(Precle) - specjalne przystosowane witryny, na których można umieszczać krótkie artykuły zawierające odnośniki do pozycjonowanej strony. Dzięki temu, że link ma merytoryczną otoczkę słowną, moc jego rośnie.

GoogleBot - robot wyszukiwarki Google, który odwiedza i analizuje stronę

SEO(Search Engin Optimization) - ujednolicona nazwa/termin odnoszący się do wszystkich procesów związanych z optymalizacją i pozycjonowanie stron www

Atrybut "nofollow" - atrybut umieszczany w linku, który powoduje, że odnośnik nie ma wartości i nie przekazuje mocy na kierująca witrynę. Roboty Google nie podążają za takim linkiem.

Komenda "site:" - za pomocą komendy "site:adres url", możemy sprawdzić czy strona lub podstrona została zindeksowana przez Google, a także ilość zindeksowanych podstron danej strony

Komenda "link:" - za pomocą komendy "link:adres url", możemy sprawdzić ilość linków Google , tzw. Google BL


cyberfolks

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.