Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

    >>>
  • Home
  • BlogTOP5 tanich firm hostingowych na 2024 rok!

TOP5 tanich firm hostingowych na 2024 rok!

24 lutego, 2024 admin 0 Comments
Tani hosting

Ci, co nie wiedzą, dobry hosting wcale nie musi być drogi. Często samo stwierdzenie „tani hosting” jest odbierane negatywnie, jakoby takie hosting musi być słaby, wolny, niewydajny a support na pewno na niskim poziomie. Otóż nie! To, że dane firma hostingowa oferuje tani hosting za np. kilkadziesiąt zł., to nie oznacza, że nie możemy tam kupić dużo droższej usługi za kilkaset złotych. Tak zazwyczaj jest, tania marka hostingowa ma również a ofercie hosting drogi, więc jeżeli poczujesz się lepiej, możesz kupić pakiet droższy z lepszymi parametrami (nawet jeżeli takich nie potrzebujesz). Wsparcie technicznie w mniejszych firmach często jest lepsze, bardziej dbają o klientów, gdyż mają ich mniej. Obecnie co raz więcej usługodawców oferuje szybki hosting SSD na dyskach NVMe, także w tych najtańszych planach. Zatem nie należy się obawiać „taniego hostingu”. Oto pięć propozycji na 2024 r.

 

Najtańszy hosting  w Hostido.pl zaczyna się od 49 zł netto za rok. Jest to cena regularna bez żadnych promocji. Bardzo przejrzysta oferta, konto małe ale w sam raz na niedużego bloga.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

 

Webd.pl od lat oferuje jeden z najtańszych kont hostingowych. Cena zaczyna się od 65 zł netto za rok, oferując aż 20 GB przestrzeni dyskowej. Niestety jest to konta na dyskach HDD a dopiero nieco droższy pakiet jest na SSD (73 zł netto za rok). Pakiet  na dyskach SSD oferuje 12 GB przestrzeni co jest bardzo dobrym wynikiem.

 

Firma, która wcześniej jakoś nie rzuciła mi się w oczy, a jest naprawdę ciekawa. W domenomania.pl mamy tam tani hosting SSD NVMe już od 48 zł netto za rok, gdzie mamy aż 10 GB pojemności. W specyfikacji mamy darmowy certyfikat SSL, oraz podane takie parametry jak użycia RAM, procesora i innych parametrów często skrzętnie pomijanych przez wiele firm.

 

Marki tej nie trzeba chyba przedstawiać, a jeżeli komuś trzeba, to Hostinghouse.pl zdobył rynek i dzięki niewielkim kontom www i konto SEO, gdzie za śmiesznie niskie pieniądze można było budować zaplecze SEO. Dziś nadal cena najtańszego pakietu to 30 zł netto za rok oraz 40 zł w przypadku hostingu SSD.

 

Solidna marka, która niestety odbiega cenowo od pozostałych, ale jeżeli komuś przeszkadzają śmieszne niskie pieniądze i uważa że za dobry hosting trzeba zapłacić, to Kylos.pl może przypaść do gustu. Marka dawniej oferowała także bardzo tani hosting, ale skończyła z tą polityką i obecnie w cenie regularnej ma hosting za 199 zł. W tej cenie możemy mieć hosting www o dobrych parametrach i dużej pojemności (dyski HDD) oraz konto WordPress SSD w tej samej cenie o słabszych parametrach.

Tani hosting podsumowanie

Przez jakiś czas była posucha wśród taniego hostingu, m.in przez spółkę R22 (cyberfolks.pl), która przejęła bodajże z kilkanaście marek hostingowych, które często oferowały właśnie tani hosting, zanim rynek usług hostingowych się odbudowa, minęło parę lat. Obecnie mamy już spory wybór.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.