Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

Trendy w pozycjonowaniu i SEO w 2022 roku -

    >>>
  • Home
  • BlogTrendy w pozycjonowaniu i SEO w 2022 roku

Trendy w pozycjonowaniu i SEO w 2022 roku

7 lutego, 2022 admin 0 Comments
SEONadążanie za wciąż zmieniającymi się zasadami SEO pozwolą Ci być obecnym w silniku wyszukiwarki Google. Ta obecność z kolei bezpośrednio przekłada się na funkcjonowanie w całym internecie. Dostosowanie strategii do najnowszych zmian, jakie zaszły w 2020 i 2021 roku wpłyną bezpośrednio lub pośrednio na perspektywy awansu w rankingu wyszukiwarki. Nie wszystkie aktualizacje Google muszą być ważne dla Twojej witryny, jednak warto wiedzieć w jaką stronę obecnie rozwija się ten silnik i w jakim kierunku będzie się rozwijał w najbliższym czasie.

 

Google Discover

 

Google Discover będzie zapewniać więcej ruchu. Czym jest Google Discover? W skrócie jest to mobilny kanał spersonalizowany, przeznaczony dla użytkowników, którym prezentowane są ciekawe dla nich treści w bardzo przyjazny sposób. Google zbiera dla użytkownika informacje pozyskane z różnych ich produktów, takich jak choćby YouTube, wyszukiwania, śledzone tematy oraz dane pozyskane z lokalizacji. Jeszcze w 2018 roku z Google Discover na całym świecie korzystało 800 milionów ludzi, obecnie ta liczba jest znacznie większa.

Aby zyskać na tym trendzie, musisz zrobić wszystko, aby twoja witryna była dostosowana do Google Discover. Przede wszystkim, witryna musi być przyjazna dla urządzeń mobilnych i charakteryzować się błyskawicznym czasem otwarcia. To nie wszystko. Treści na niej prezentowane muszą być zgodne z polityką Google Discover. Nie można zapominać o atrakcyjnych tytułach, które będą walczyć o użytkownika w aplikacji. Poza tym – grafiki! Duże, wyraziste i żywe obrazki będą motywować do klikania w artykuł. Co więcej, warto zadbać o ich optymalizację, Google Discover to narzędzie nastawione przede wszystkim na wydajność.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

Większe znaczenie EAT dla Google

 

Parametr EAT, czyli Ekspertyza (E), Autorytet (A) i Wiarygodność (T – ang. Trustworthiness) zyska na znaczeniu. Już jest on szalenie ważny, szczególnie w rankingu jakości wyszukiwania. Co prawda, nie wpływał jeszcze bezpośrednio na ranking, jednak nie da się ukryć, że ma na niego pośredni wpływ. Wyniki jakich dostarcza EAT są dla Google szczególnie ważne i prawdopodobnie będą w niedalekiej przyszłości stanowić podstawę do zmiany algorytmów.

Już teraz specjaliści SEO zdają sobie z tego sprawę, że jest już stosowany od lat i nieustannie zyskuje na znaczeniu. Co zrobić, aby dbać o ten współczynnik? Przede wszystkim regularnie aktualizować treści, a także zadbać o ich stuprocentową autentyczność. EAT podwyższają także linki zewnętrzne, liczne wzmianki oraz recenzje użytkowników.

Zmiany w SERP

 

SERP to nic innego, jak strona internetowa, która wyświetla wyniki wyszukiwania w odpowiedzi na podane słowo kluczowe (Search Engine Results Page). Metaopisy, jakie użytkownik może tu przeczytać, mają decydujący wpływ na to, czy użytkownik kliknie w link.

Dopasuj treść do potrzeb swoich klientów. Stwórz przykładowe profile kupującego. Pozwolą kierować treścią tak, aby była istotne dla potencjalnych klientów. Używaj języka przyjaznego dla użytkownika, wykorzystaj SERP.

Im więcej powiązanych zapytań w SERP-ie, tym większy poziom niepewności w intencji wyszukiwania, więc silnik Google nie wie, jak dopasować konkretne zapytanie do danej treści. W tym przypadku musisz pomóc gigantowi. Powiedz Google, o czym jest Twoja treść, używaj tych pytań jako podpowiedzi do kierowania oraz strukturyzowania treści. Treść, która jest istotna i pomocna dla Twoich użytkowników, będzie faktycznie odpowiadać na ich zapytania.

Dbaj o UI– Core Web Vitals

 

Jeśli witryna dostanie pozytywną ocenę Core Web Vitals, Google wybierze ją aby pokazać w wynikach wyszukiwania. Uczyni to, biorąc pod uwagę czas ładowania największego elementu powyżej, który powinien być poniżej 2,5 sekundy. Kolejnym czynnikiem jest czas odpowiedzi strony po interakcji z użytkownikiem – ten musi być poniżej 100ms. Kolejnym aspektem jest ilość ruchu występującego podczas ładowania – musi być poniżej 0,1.

Treści długoformatowe

 

Trendy SEO na rok 2021 wskazują, że długa treść jest najważniejsza. Google faworyzuje treści o długości 3000 słów i więcej. Tak, aż takie długie treści!!! Według SEMrush, artykuły o tej długości mają trzykrotnie większy ruch i zyskują czterokrotnie większą liczbę udostępnień! Treści o długiej formie mogą osiągnąć ponad trzy razy więcej backlinków niż artykuły o długości do 1 200 słów. Jak zatem tworzyć treści o długiej formie preferowane przez Google?

Strukturyzuj treść

 

Uporządkuj treść tak, aby była łatwa do przyswojenia. Używaj wielu nagłówków i podtytułów, aby podzielić treść na sekcje tam, gdzie to konieczne, aby poprawić jakość treści i polepszyć SEO. Kiedy czytelnicy mogą szybko znaleźć to, czego szukają, są bardziej skłonni poświęcić czas na przeczytanie treści strony, co jest sygnałem jakości dla Google

Dobrą praktyką jest również umieszczanie słów kluczowych w znacznikach nagłówków, ponieważ daje to wyszukiwarce wskazówki, o czym jest treść strony, pomagając jej w tworzeniu rankingu dla właściwego tematu.

Infografiki i obrazki

 

Upewnij się, że atrakcyjne zdjęcia, infografiki i filmy wideo wspierają tekst. Obrazy pomagają rozbić treść i sprawiają, że jest ona łatwiejsza do przyswojenia dla czytelników. Podczas gdy aktualizacje Google z 2020 roku nie podały szczegółów dotyczących sygnałów jakości lub zadowolenia użytkowników, wskaźniki takie jak współczynnik odrzuceń, współczynnik kliknięć i czas spędzony na stronie wskazują na dobre doświadczenia użytkowników i zaufanie dla Twojej witryny. To może znacząco poprawić Twoją pozycję w SERP!

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.