Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

TYPO3 – Stwórz profesjonalny portal! Najlepsze CMSy

    >>>
  • Home
  • BlogTYPO3 – Stwórz profesjonalny portal!

TYPO3 – Stwórz profesjonalny portal!

24 lutego, 2014 admin 0 Comments

typo3-logo

TYPO3 to niesamowicie powszechny między gronem zaawansowanych użytkowników Internetu, system zarządzania treścią (ang. CMS). W stu procentach bezpłatny oraz bez jakichkolwiek ograniczeń, ponieważ udostępniany jest na zasadach licencji GNU (ang. GNU’s Not Unix).

Program ten, jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, gdyż dzięki swoim potężnym funkcjom zaliczany jest do grupy CMF (Content Management Framework), czyli aplikacji programowej, która daje możliwości projektowania różnego rodzaju oryginalnych projektów internetowych i dużych interaktywnych serwisów. TYPO3 działa jedynie w odpowiedni sposób dzięki bazie danych MySQL, ponieważ jego główny skrypt napisany jest w języku PHP.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

TYPO3 to najczęściej implementowany system CMS, w kategorii projektowania jak też zarządzania rozbudowanymi firmowymi portalami www. O jego możliwościach poświadcza ilość znakomitych marek, które na swoich oficjalnych stronach wykorzystują właśnie TYPO3. Do największych można zaliczyć np.: NASA, GALA, DHL, Real, Mennica Polska, Philips, New York Times, jak również sporo innych.

Z racji, że Typo3 to jest „cięższym” skryptem może wymagać lepszego parametrowo hostingu.

  1. Panel Zarządzania

typo3_panel

2. Edytor tekstowy

typo3_edytor

Pierwszym autorem TYPO3 jest programista z Danii, Kasper Skårhøj, który udostępnił swoje dzieło szerokim masom zainteresowanych w roku 2000. W dzisiejszych latach nad rozwojem oprogramowania panują dwie grupy wybitnych inżynierów. Grupy podzielone zostały ze względu podziału prac, pierwszy zespół kontynuuje rozwój wersji 4.x i 5.x, a pozostałe osoby odpowiedzialne są za intensywną pracę nad najnowszymi wersjami skryptu. W lipcu 20014 wyszła  wersja systemu 6.2.x., a w 2015 7.3.x.

  1. Informacje:
  1. Dodatki:

Zobacz także >>> Ranking firm hostingowych

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.