Jak założyć stronę www - poradnik dla początkujących

O aplikacja WordPress- specyfikacja i instalacja

    >>>
  • Home
  • BlogO aplikacja WordPress- specyfikacja i instalacja

O aplikacja WordPress- specyfikacja i instalacja

23 lutego, 2014 admin 0 Comments

WordPress logo

WordPress jest to druga obok Joomla! tak popularny CMS i zarazem najpopularniejszy skrypt blogowy. Jest w pełni darmowa i nakierunkowana na tworzeniestron o charakterze bloga(struktura strony polega na dodawanych kolejnych wpisów), choć nie znaczy, że na bazie WordPressa nie można stworzyć serwisu, opartego o tradycyjne podstrony. Skrypt, bardzo prosty w obsłudze, posiadający wiele wtyczek i dodatków. Napisany w języku PHP wymaga bazydanych MySQL. Wodpress bardzo polubili pozycjonerzy, którzy na wielką skalę wykorzystują go do tworzenia stron o charakterze presell pages. Z racjipopularności i łatwego dostępu, społeczność zajmująca się WordPressem jest bardzo duża również w Polsce. Sama aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, a dodatki do poszczególnych wersji szybko są tłumaczone. Panel administracyjny WordPressa można bardzo szybko opanować, niektóre funkcje można dodawać metodą przeciągnij i upuść. Najkorzystniej instalować aplikację prze instalator dostępny na serwerze, jednak i bez tego nie jest to takie trudne. Darmowe szablony i dodatki są dostępne z Panelu administracyjnego(Kokpit) WordPressa,

WordPress to najpopularniejszy CMS, czyli system zarządzania zasobami serwisu, najczęściej zostaje wykorzystywany, jako oprogramowanie blogowe. Nazwa tego programu nie jest przypadkowa, ponieważ została specjalnie wymyślona przez Christine Selleck.

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

WordPress to system, który miał za zadanie zastąpić nie bardzo sprawdzający się, CMS blogowy b2\cafelog. Opisywany tutaj system dzięki bardzo prostej strukturze nawigacyjnej oraz jednocześnie oferowaniu rozbudowanych funkcji, w wielu przypadkach może świetnie nadawać się na profesjonalne portale online. WordPress został wydany na licencji General Public License (GPL), dzięki czemu każdy z nas może używać go bez jakichkolwiek ograniczeń.

WordPress został zaprojektowany na skrypcie języka PHP, dlatego do prawidłowej komunikacji z użytkownikiem niezbędny jest silnik bazy danych MySQL. Dzięki ciągłym aktualizacją już od roku 2003, bez przerwy jest on bardzo bezpieczny i przystosowany do szybko zmieniających się realiów sieci internetowej.
W maju 2014 roku została zaprezentowana najnowsza odsłona tego systemu o numerze 3.9.2. Wszystkie nazwy kodowe poszczególnych aktualizacji noszą nazwy znanych jazzowych muzyków, jak np. Sonny, od Edwarda „Sonny” Stilla.

WordPress swoje spektakularne sukcesy w głównej mierze odnosi dzięki ciągłej pracy firmy Automattic. W sieci internetowej bez żadnych ograniczeń i trudności możemy znaleźć bardzo dużo wiadomości oraz funkcjonalnych modułów do zróżnicowanych wersji.

 

  1. Linki:

 

  1. Szablony

 

  1. Dodatki ( Wtyczki)

 

Ręczna instalacja WordPressa krok po kroku:

 

1.

Pierwszym krokiem jest wrzucenie paczki instalacyjnej WordPressa na serwer.
Najnowszą wersję można znaleźć na stronie http://pl.wordpress.org/

WP1

2.

Następnie przechodzimy do witryny.
Naszym oczom ukarze się komunikat dotyczący braku pliku config.php.
Aby móc rozpocząć instalację WordPressa należy ten plik utworzyć.
W tym celu należy kliknąć przycisk „Utwórz plik z konfiguracją”.

WP2

 

3.

Po utworzeniu pliku konfiguracyjnego możemy rozpocząć instalację.
W tym celu należy kliknąć przycisk „Zaczynamy!”.

WP3

 

4.

Kolejnym etapem instalacji jest uzupełnienie szczegółów dotyczących połączenia z bazą danych.
Dane konfiguracyjne bazy danych, którą chcemy wykorzystać przy konfiguracji WordPressa należy wpisać w odpowiadające im pola,
kolejno nazwa bazy danych, nazwa użytkownika bazy danych, hasło użytkownika bazy danych oraz adres serwera bazy danych
(zazwyczaj jest to localhost, jeśli ten adres nie zadziała, należy skontaktować się z dostawcą usług serwerowych i uzyskać od niego ten adres).
Po uzupełnieniu wszystkich pół przechodzimy dalej przyciskiem „Wyślij”.

WP4

5.

Jeśli dane podane w poprzednim kroku były poprawne można rozpocząć instalację.
W tym celu należy klinąć przycisk „Uruchomienie instalacji”.

WP5

6.

Następnym krokiem jest uzupełnienie informacji o witrynie, takich jak tytuł witryny (tytuł wyświetlany w przeglądarce), nazwa i hasło administratora,
oraz adres e-mail na który będą przychodziły wszelkie e-maile ze strony. Można również zaznaczyć, czy strona będzie widoczna w wyszukiwarkach.
Dane te można później zmienić.

WP6

To już koniec procesu instalacji WordPressa. Można się teraz zalogować do systemu za pomocą wcześniej podanych danych. Logowanie w wordpressie zawsze jest pod stałym adresem: twojastrona.pl/wp-admin

Hostido.pl Kod rabatowy 10%: 5OS8WOWRWR

leave a comment

Weryfikacja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.